چرا باید دوره‌ی آموزش سئو یا گواهینامه‌ی آن را دریافت کرد؟

همانطور که در مطالب قبلی اشاره شده است، سئو یا seo مخفف کلمه‌ی search engine optimization به معنای بهینه سازی است. این کلمه به طور کلی تمرینی برای افزایش کمیت و کیفیت ترافیک ورودی به وبسایت‌ها از طریق نتایج ارگانیک است. یک دوره‌ی آموزش سئو معمولا یک دوره‌ی تصدیق شده و معتبر است. این دوره این امکان را فراهم می‌سازد تا شما با بسیاری از جنبه‌های مختلف سئو آشنا شده و آن‌ها را مطالعه کنید. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر در این راستا، یک سری دوره‌های آموزش سئو وجود دارد. برخی از این دوره‌ها به تنهایی مخصوص سئو داخلی هستند و بقیه به سئو خارجی اطلاق می‌شوند. آن‌ها به شما نشان می‌دهند که بهترین راه جستجوی کلمات کلیدی برای گرفتن ترافیک بیشتر به سایت چیست!

یک مدرک سئو معمولا تجربه‌ی فراگیری جداگانه‌ای است که بی شک پس از گذراندن این دوره‌ی آموزش سئو ، لذت می‌برید. گواهینامه‌ی سئو معمولا برای دوره‌های آموزش سئو پیشرفته ارائه می‌شود. در این شرایط فراگیران در زمینه‌ی سئو در حد یک کارشناس دانش و توانایی خواهند داشت. ولی چطور؟

با توسعه و بهبود مهارت‌های خود به منظور افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو، افزایش ترافیک وبسایت به طور کلی، بهینه سازی قسمت‌هایی خاص و کلمات کلیدی هدفمند، فراگیران سئو می‌توانند کارایی خود در این زمینه را افزایش دهند.

چرا باید بر روی آموزش سئو سرمایه گذاری کرد؟

تا به حال در مورد این ضرب المثل شنیده‌اید: “این درست مثل دوچرخه سواری است”.

برخی چیزها به طور غریزی است. توانایی که شما نیاز دارید تا برای مانور دادن در این زمینه بدست آورید، پس از حصول تا ابد این توانایی و مهارت با شما خواهد ماند. زمانی که شما مهارتی را بدست می‌آورید، مانند یادگیری دوچرخه سواری، دیگر هرگز نیازی به یادگیری مجدد آن نیست. سئو دقیقا در نقطه‌ی مقابل قرار دارد. سئو یک مجموعه‌ی پیچیده از روش‌ها و تکنیک‌هاست که طراحی شده است تا اطمینان حاصل کنید که محتوایی که تولید می‌کنید مناسب است. همچنین این محتوا آماده است تا خوب یا بد بودنش از طریق قدرتمندترین موتور جستجوی دنیا یعنی گوگل قضاوت شود.

گوگل همیشه الگوریتم‌های جدید، دستورالعمل و قوانین جدیدی ارائه می‌دهد. به این معناست که متخصصین سئو باید همیشه روش خود را تغییر دهند. همچنین با قوانین جدید گوگل کار خود را به روز رسانی کنند. در اینجاست که دوره‌های آموزش سئو و گواهی سئو به کار می‌آید. از آنجایی که آن‌ها تمایل دارند به طور مرتب به روز شوند، باید در دوره‌های مختلف آموزش سئو شرکت کنید تا در این زمینه به طور کلی اشراف داشته باشید.

سئو یک نهاد پایدار نیست: سئو و ساختارش هر روز در حال تغییر است.

 

چرا سئو مهم است؟

سئو به برندها این اجازه را می‌دهد تا قابلیت دیده شدن سایت‌شان به سرعت بالا برود. و این کار تقریبا نسبت به PPC، با هزینه‌های نامرئی انجام می‌شود. سئو سرمایه گذاری مرتبطی است که هیچ گارانتی‌ای برای موفقیت وجود ندارد ولی بدون شک تمرکز بر روی آینده است. همچنین اطمینان حاصل می‌کند که محصول یا وبسایت شما به حد کافی کاربردی است.

می‌خواهید به روز بمانید؟

بنابراین باید ذهن خود را آموزش دهید و برای دوره‌های آموزش سئو، خود را آماده کنید.

در این زمینه دوره‌های بسیار زیادی برگزار می‌شوند. از جمله برترین‌ها می‌توان از موارد زیر نام برد:

۱- آموزش سئو YOAST

استفاده از پلاگین وردپرس YOAST بسیار جذاب است. این کمپانی به شما فرصتی می‌دهد تا کمی درباره‌ی سئو عمیق‌تر شوید. با برگزاری دوره‌های آموزش سئو ، شما می‌توانید با جنبه ‌های مختلف سئو آشنایی پیدا کنید. آموزش سئو بسیار کامل و به روز است و همچنین می‌توانید اطلاعات بی‌نظیری در این زمینه از YOAST دریافت کنید. در YOAST شما دوره‌هایی در خصوص وردپرس، آموزش کپی رایت سئو، آموزش در خصوص ساختار سئو و غیره خواهید داشت.

آموزش سئو yoast

۲- دوره‌ی آموزش سئو با Moz

Moz یکی از بهترین و تقریبا معتبرترین منابع دانش سئو است. دوره‌ها و کلاس‌های بسیاری در اینجا در خصوص سئو برگزار می‌شود. شما ‌می‌توانید به چند دوره‌ی مختلف بروید و در مورد کلمات کلیدی، حسابرسی سئو سایت، سئو داخلی، ساختن لینک، گزارش سئو و بسیاری چیزهای دیگر را فرا بگیرید. حتی در اینجا شانسی برای آموزش سئو سفارشی نیز دارید. سئو سفارشی به چه معناست؟

سئو سفارشی به این معنا که یک تیم سئو بسازید و Moz برای آن تیم برنامه‌ی آموزش سئو خاص ارائه بدهد. در چنین شرایطی شما می‌توانید رویدادهای آموزشی چند روزه را از طریق وبینار تحویل بگیرید و یا در خود این کمپانی دوره را دنبال کنید. همین باعث می‌شود تا شما تیم سئوی خود را از پایه و قوی بسازید.

آموزش سئو MOZ

۳- دوره رایگان سئو HubSpot

این یک دوره‌ی کوچک برای افرادیست که نمی‌خواهند زمان بسیار زیادی را صرف کنند و فقط نیاز دارند تا چند نکته‌ی طلایی در خصوص سئو بدانند. در این آموزش سئو شما ایمیلی در هر روز به مدت ۵ روز دریافت می‌کنید. این ایمیل به اینباکس شما ارسال می‌شود. آن را می‌خوانید و در مورد سئو آموزش لازم را دریافت می‌کنید. این آموزش سئو جاییست که نیازهای پایه برای موفقیت در دنیای سئو را دریافت می‌کنید. این آموزش کوتاه ولی مفید، به شما کمک می‌کند تا:

  • کلمات کلیدی مناسب را برای وبسایت خود انتخاب کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجو محتوای صفحات شما را متوجه می‌شوند.
  • از منابع خارجی لینک بدست آورید.
  • چگونگی بررسی سایت خود توسط موتورهای جستجو را درک کنید.
  • هر دو سئو داخلی و سئو خارجی را در کار خود پوشش دهید.
  • دریافت ایده‌های استراتژی‌های ساختن لینک تکنیکال که به شما کمک می‌کند تا در زمینه‌ی سئو پیشرفت کنید.

دیگر چه چیزی بیش از این از یک دوره‌ی رایگان سئو می‌خواهید؟

آموزش سئو Hubspot

۴- آموزش و خودآموز سئو Lynda

Lynda.com یک منبع بسیار عالی برای هرکسی است که به دنبال بهبود دانش خود در ارتباط با کسب و کار، بازاریابی، گوگل ادوردز و قطعا سئو می‌باشند. در این وبسایت شما می‌توانید به بیش از ۳۰ دوره‌ی مختلف که همه چیز در زمینه‌ی سئو را به شما آموزش می‌دهند، دسترسی داشته باشید. استراتژی جستجوی کلمات کلیدی، سئو پیشرفته، سئو ویدیو، سئو محلی، ساختن لینک و یا حتی چگونگی بازاریابی محصولاتتان با دنبال کردن سئو در این سایت را می‌توانید به دست آورید. Lynda.com جاییست که شما می‌توانید بهترین دوره‌های سئو را پیدا کرده و موضوعات متنوع و متفاوت زیادی در زمینه‌ی سئو را دنبال کنید. همچنین بیش از ۱۳۰۰ ویدیوی آموزشی برای سئو در این سایت وجود دارد. با آموزش سئو دانش خود را بالا برده و نتایج شگفت انگیزی را دریافت کنید.

آموزش سئو Hubspot

۵- آکادمی سئو Gotch

آکادمی سئو Gotch یک پلتفرم آموزش سئو با دوره‌های چندگانه است. محبوب‌ترین دوره، دوره‌ی آموزش سئو کلاه سفید است. این دوره نشان می‌دهد که چطور کسب و کارها یک استراتژی سئو کلاه سفید محتوا محور را اجرا می‌کنند. این پلتفرم با یک “پایه” شروع می‌شود که بهینه سازی تکنیکی و بهینه سازی UX را پوشش می‌دهد. این مدل نشان می‌دهد که چگونه می‌توان کلمات کلیدی پیدا کرد، کلمات کلیدی را واجد شرایط کرد و در نهایت، چگونه می‌توان محتوایی در رابطه با کلمات کلیدی ایجاد کرد. مدل سوم به منظور لینک گرفتن و ارتقا محتوا اختصاص یافته است. در نهایت، مدل چهارم تاکتیک‌های پیشرفته به شما نشان می‌دهد. این تاکتیک‌ها به شما کمک می‌کنند تا ترافیک جستجوی ارگانیک خود را افزایش دهید.

دوره‌ی سئو کلاه سفید برای هر گونه کسب و کاری است که می‌خواهد اجرای سئو سایت خود را در خانه انجام دهد. این دقیقا بر خلاف کسب و کارهاییست که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ گران قیمت را برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر استخدام می‌کنند ولی نتیجه‌ی عکس می‌گیرند.

آموزش سئو gotch

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی