با تجربه سئو در سال‌های گذشته به نظر می‌رسد که هر سال پیشرفت قابل توجهی داشته است. همچنین این روند در سال‌های آتی هم ادامه خواهد داشت. استفاده از استراتژی های سئو باعث حصول نتایج بهتر نیز خواهد بود. هرچه سئو وب سایت از کیفیت بهتری برخوردار باشد، کاربران نتایج جستجوی بهتری در موتورهای جستجو دریافت می‌کنند. هرچه سئو وب سایت با کیفیت‌تر باشد، سایت بیشتر از قبل در دسترس کاربران بوده و همچنین بیشتر از قبل سازگار با موبایل خواهد بود.

حضور و قابلیت دیده شدن آن‌ها در اینترنت، که شامل موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی می‌شود، روز به روز رو به افزایش است. این نقاط عطف را نمی‌توان بدون استفاده از برخی از استراتژی سئو موثر انجام داد. استراتژی های سئو در هر لحظه کاری پر خطر و سرشار از ریسک هستند. در واقع برخی از دستاوردها در این زمینه از استراتژی‌های سئو خاص و منحصر به فردی استفاده می‌کنند. این استراتژی‌ها ممکن است به قدری پر خطر باشند که حتی نتوان آن‌ها را به درستی به کار برد. از جمله این استراتژی‌ها می‌توان از موارد زیر نام برد:

بهینه سازی جستجوی صوتی:

در طول سال گذشته، جستجوی صوتی، مقدار بسیار زیادی از جستجوهای صورت گرفته شده را شامل شده است. در واقع جستجوهای صوتی در سال‌های قبل حدود ۲۰% از تمامی جستجوهای اینترنتی را بر عهده داشته‌اند. این عدد انتظار می‌رود در سال‌های آینده نیز افزایش یابد. با استفاده از سیستم‌های فعال سازی و تشخیص که روز به روز بیشتر استفاده می‌شود، بهتر است از تکنولوژی جدید در این زمینه نهایت استفاده را ببریم.

چگونگی عملکرد استراتژی های سئو :

بیشترین چیزی که جستجو می‌شود، “سوال” است. این نشان می‌دهد که کلمات کلیدی باید طولانی و نیز جملات کاربردی باشند. عبارات جستجوی صوت-محور زمانی بهتر کار می‌کنند که محتوای شما بتواند در ویژگی اسنیپت گوگل دیده شود. زمانی که صحبت از محتواست، اطمینان حاصل کنید که پرسش و پاسخ در یک صفحه باشند. زیرا گوگل ترندز تمایل بیشتری به اینگونه سایت‌ها دارد. همچنین اطمینان می‌دهد که کاربران نتایج فوری دریافت خواهند کرد.

جستجوی صوتی

از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید.

در مورد موضوع استفاده از کلمات کلیدی، باید مطلع باشید که کلمات کلیدی طولانی، ترافیک کمتری در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاه ایجاد می‌کند. علیرغم ترافیک کمتر، این کلمات کلیدی با طول عمر بیشتر، نرخ تبدیل بهتری را دارند. به این خاطر است که این کلمات کلیدی جستجوی دقیق‌تری هستند. در واقع رقابت بسیار کمتری در میان کلمات کلیدی طولانی در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاه هست. با گزینه‌های بسیار زیاد برای انتخاب کلمات کلیدی طولانی، بهتر است کلمات کلیدی خود را بر حسب نیاز بهینه سازی کنید.

چگونگی عملکرد استراتژی های سئو :

مثل هر کلمه کلیدی دیگری، بهتر است کمی بر روی انتخاب کلمه‌ی کلیدی با استفاده از ابزاری نظیر AHRefs و یا Semrush جستجو کنیم. این ابزارها اطلاعاتی دقیق مربوط به عملکرد کلید واژه را به شما ارائه می‌دهند.

سازگار بودن با موبایل

تعداد افرادی که از موبایل استفاده می‌کنند نسبت به چند سال قبل به شدت افزایش یافته است. با این روشی که گوگل در ایندکس کردن سایت‌ها در خصوص سازگار بودن با موبایل پیش گرفته است و همچنین این حقیقت که بسیاری از جستجوهای گوگل از طریق جستجوی موبایلی صورت می‌گیرد، صفحه‌ی موبایل به زودی صفحه‌ی اصلی قرار خواهد گرفت. به این معنا که وبسایت شما باید هرچه سریعتر برای سازگاری با موبایل بهینه سازی شود.

چگونگی عملکرد استراتژی های سئو :

اولین کاری که شما باید برای وبسایت خود انجام دهید این است که طراحی “پاسخگو بودن” را در سایت خود پیاده کنید. این استراتژی سئو باعث بهبود بخشیدن به تجربه‌ کاربری از طریق راهنمای سایت خواهد شد. همچنین کاربر برای مدت زمان بیشتری در وبسایت شما خواهد ماند. این کار را می‌توانید با تغییر دادن کد وبسایت خود برای مطابقت با تنظیم از طریق تلفن همراه به دسکتاپ انجام داد. همچنین می‌توانید AMP (Accelerated Mobile Pages) برای سایت خود طراحی کنید. این به شما کمک می‌کند تا عملکرد خود را بهبود بخشیده و سرعت بارگذاری سایت را بالا ببرید. گوگل راهنمایی در مورد اینکه چطور AMP خاص خود را برای وبسایتمان بسازیم ارائه داده است که در لینک زیر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

https://seohackercdn-seohacker.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/01/Think-Mobile.jpg?x28271

ساختن محتوای ویدیویی بیشتر

امروزه بسیار رایج‌ است که کاربران اینترنت در مقایسه با وبلاگ‌ها و تصاویر، از محتوای فیلم و کیلیپ استفاده می‌شود. به این معنا که محتوای فیلمی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد زیرا کاربران قبل از جستجو در گوگل، تمایل به جستجو در یوتیوب دارند. زمانی که صحبت از جستجو می‌شود، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ را از آن خود کرده است. همچنین به یاد داشته باشید وبسایت شما باید قطعا از محتوای ویدیویی سود ببرد.

چگونگی عملکرد استراتژی های سئو :

تحقیق کنید که کاربران چه چیزهایی را ترجیح می‌دهند ببینند. ببینید چطور می‌توانید ویدیوهایی را بسازید که بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. ساختن ویدیو و تولید آن در نوع خود، یک چیز متفاوت است. همچنین نیازمند یک سری ویدیوی خوب و وسایل صوتی برای ارائه آن خواهیم بود. استراتژی سئو باید به نحوی باشد که گوگل همانطور که ویدیوهای یوتیوب را در نتایج جستجوی خود نشان می‌دهد، ویدیوهای شما را نیز به راحتی نشان دهد.

محتوای ویدیویی

رسیدن به موقعیت صفر

رسیدن به موقعیت صفر از دیگر استراتژی های سئو وب سایت است. قطعا موقعیت مطلوب در صفحه‌ی جستجوی گوگل موقعیت صفر است. این جاییست که کاربران بیشترین اطلاعاتی که لازم دارند را دریافت می‌کنند. گوگل همیشه مطمئن می‌شود که کاربران اطلاعاتی که می‌خواستند را دریافت کرده‌اند یا نه؟! قرار گرفتن یک وبسایت در صفحه‌ی اول گوگل به شما سر آغازی برای انجام این کار می‌دهد. تمام چیزی که برای انجام آن نیاز دارید، کمی بهینه سازی برای رسیدن به آن مرحله است.

چگونگی عملکرد استراتژی های سئو :

کاربران جواب‌های فوری در مقابل سوالات خود می‌خواهند. همین دلیلیست که بدانید تهیه کردن جواب سوالات بسیار مهم است. سوالات این قابلیت را دارند که شما را به اوج برسانند. آن‌ها حتی می‌توانند باعث سقوط شما شوند. همچنین به شما کمک می‌کنند تا نتایج جستجوی صوتی را نیز به دست آورید. علاوه بر این، توصیه شده است که در کنار استفاده از URL کوتاه و قابل خواندن، از نشانه گذاری طرح در سایت خود استفاده کنید.

انجام انواع صحیح استراتژی سئو بسیار موثر بوده و بی شک شما نتیجه را به وضوح در بالا رفتن رتبه بندی وبسایت خود خواهید دید. با متخصصین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک همراه باشید تا بهترین مشاوره و نتایج را برای رتبه بندی سایت خود به دست آورید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی