آیا از رتبه بندی الکسا چیزی می‌دانید؟ هیچ راهی برای افزایش رتبه الکسا می‌شناسید؟ شرکت الکسا در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک شرکت مستقل تاسیس شد که در سال ۱۹۹۹ شرکت آمازون مدیریت آن را به دست گرفت. الکسا یک شرکت اطلاعات تحت وب یا شرکت داده‌های ترافیکی وب است. الکسا کاربران و بازدیدکنندگان سایت را در وب سایت برای تعیین کردن محبوبیت آن دنبال می‌کند. به این معنا که هرچه تعداد بازدیدکنندگان سایت شما در روز بیشتر باشد، سایت شما بر اساس الکسا محبوب‌تر خواهد. اگر یک مقیاس ۱ تا ۱۰۰ را در نظر بگیریم و سایت شما رتبه بندی ۱ را داشته باشد، به این معناست که بیشترین محبوبیت را داراست. اگر رتبه بندی ۱۰۰ باشد، سایت شما کمترین محبوبیت را خواهد داشت. الکسا فقط از مقیاس‌های بسیار بزرگ بالای ۳۰ میلیون استفاده می‌کند.

آیا رتبه بندی الکسا اهمیت دارد؟

هیچ پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد ولی بر روی اهمیت آن توافق بسیاری وجود دارد. اول اینکه اگر شما رتبه بندی الکسای خوبی دارید، این به خوبی حتی بر روی کاغذ هم قابل نشان دادن بوده و به شما حق و حقوقی در جهت نشان دادن خودتان در مقابل دیگر رقبا می‌دهد. دوما بسیاری از خدمات وب سایت‌ها و مردم برای تصمیم گیری در مورد اهمیت وب سایت به رتبه‌ی الکسای آن سایت دقت می‌کنند. بسیاری از کاربران اگر رتبه‌ی الکسا پایین باشد، حتی برای بار دوم به وب سایت مراجعه هم نخواهند کرد. همانطور که قبلا اشاره شد، رتبه بندی الکسا مهم است ولی نه به اندازه‌ی رتبه بندی گوگل. شما مستقیما تبلیغ‌کنندگانی را خواهید یافت که برای تصمیم گیری کاملا آگاهانه، چشم بر روی رتبه بندی الکسا ی سایت شما دوخته‌اند.

افزایش رتبه‌ الکسا در کمترین زمان:

قبل از شروع هر کاری، نکته‌ی قابل توجه این است که از سرویس‌های اتوماتیکی که ادعا می‌کنند به طور خودکار باعث افزایش رتبه بندی الکسا وب سایت شما می‌شوند، به شدت دوری کنید. این کار اخلاقی نبوده و استفاده از آن‌ها می‌تواند اعتبار بدی به وب سایت شما بدهد. به علاوه، زمانی که شما شروع به کسب درآمد از وب سایت خود می‌کنید، برنامه‌های وب گردی به صورت خودکار تمامی قوانین خدمات تبلیغات من جمله Google AdSense را نقض می‌کنند. حساب‌های کاربری شما می‌توانند سریعتر از چیزی که فکرش را بکنید تحریم و جریمه شوند. ۵ گام در خصوص افزایش رتبه الکسا در این مطلب ارائه می‌شود:

گام اول در افزایش رتبه الکسا : معرفی و ارائه دادن وب سایتتان

اولین کاری که قبل از هر کار دیگری می‌توانید انجام دهید، ثبت نام یک حساب کاربری رایگان در الکسا و معرفی کردن وب سایت است. با طراحی جدید آن‌ها شما ممکن است برای ثبت وب سایت خود کمی سردرگم شوید. لینکی در قسمت پایین صفحه‌ی برنامه‌ها و قیمت قرار گرفته است. متون قابل خواندن بسیار سخت پیدا می‌شوند. “شما می‌توانید مقایسه‌های اساسی سایت ایجاد کنید و یا یک سایت را با یک حساب کاربری رایگان الکسا درخواست کنید”. از این مرحله به بعد دیگر سخت نیست و شما از خیلی از افزایش رتبه الکسا وب سایت خود دور نیستید. بر روی حساب کاربری رایگان الکسا کلیک کنید تا یک حساب کاربری بسازید. سپس بر روی درخواست سایت کلیک کرده تا یک وب سایت برای خود درخواست کنید.

برای درخواست سایت خود، در صفحه‌ی درخواست سایت، URL سایت خود را وارد کنید و بر روی دکمه‌ی “ادامه” کلیک کنید. بر روی روش تاییدی کلیک کنید که برای ادامه‌ی مراحل راحت باشید. در WordPress می‌توانید با پلاگین Yoast SEO برای ثبت سایت خود استفاده کنید. به ابزار Webmaster در بخش General Settings نیز نگاهی داشته باشید.

گام دوم در افزایش رتبه الکسا : ویجت الکسا را بر روی سایت خود نصب کنید.

یک حقیقت در مورد الگوریتم رتبه بندی الکسا این است که ترافیک بیشتری از طریق سیستم‌هایش عبور می‌دهد. این همان دلیلی است که باید ویجت الکسا و نوار ابزار آن را بر روی وب سایت خود نصب کنید. این کار به افزایش رتبه الکسا شما کمک فراوانی می‌کند.

برای نصب کردن ویجت الکسا بر روی وب سایتتان در کد اسنیپت زیر به جای yoursite.com نام وب سایت خود را وارد کنید و آن را در HTML هر صفحه‌ای که می‌خواهید دنبال کنید، کپی کرده و بچسبانید. اگر از WordPress  استفاده می‌کنید، کد را در یک ویجت متنی بچسبانید.

<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com”>

<script type=”text/javascript” src=”https://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=yoursite.com”>

</a>

<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com”>

<script type=”text/javascript” src=”https://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=yoursite.com”>

</a>

ALEXA FIREFOX EXTENSION

گام سوم در افزایش رتبه الکسا : نصب ALEXA FIREFOX EXTENSION

نصب کردن Alexa Firefox Extension به طور خاص باعث افزایش رتبه الکسا وب سایت شما نخواهد شد. حتی شما تفاوت را متوجه نخواهید شد. بنابراین، شما نمی‌توانید این مرحله را بدون هیچگونه آسیبی به رتبه بندی خود از قلم بیاندازید. پس این ویجت را نصب کنید.

ایجاد ترافیک موتور جستجو

گام چهارم: ایجاد ترافیک موتور جستجو

ترافیک موتور جستجو، ترافیک با کیفیتی است که شما می‌توانید از افرادی که در حال جستجوی یک کلمه در یک موتور جستجو هستند، دریافت کنید. کاربران از طریق جستجوی کلمات کلیدی به سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند. ترافیک موتورهای جستجو نه تنها باعث افزایش رتبه الکسا سایت شما می‌شوند، بلکه رتبه بندی سایت شما را برای سایر موتورهای جستجو نیز افزایش خواهد داد.

این گام شامل ایجاد ترافیک موتورهای جستجو است. این کار برای انجام، ساده نیست و بی‌شک زمان می‌برد. چند نکته در مورد چگونگی ایجاد ترافیک با کیفیت موتورهای جستجو برای وب سایت وجود دارد:

  • از WordPress به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی در هر جایی که می‌توانید استفاده کنید. موتورهای جستجو آن را بسیار دوست دارند.
  • از مقالات و مطالب بی‌همتا و خاص استفاده کنید: اطمینان حاصل کنید که مطالبتان به راحتی قابل خواندن و درک هستند. پاراگراف‌ها، عناوین و حتی تصاویر، همگی بدون اشکال و بر اساس اصول باشند. خوانایی مطلب شما باعث افزایش مشارکت کاربران شده و همچنین باعث افزایش رتبه الکسا و افزایش رتبه بندی دیگر موتورهای جستجو می‌شود.
  • طول مطلب یا مقاله‌ای که می‌نویسید باید مناسب باشد: تعداد کلمات باید چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه باشد. اگرچه لازم نیست که بر روی طول مطلب تمرکز کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که موضوع خاصی را دنبال می‌کنید. مطلب با کیفیت است و کاملا بر روی موضوع تمرکز دارد. این به شما در ارتباط با افزایش رتبه الکسا کمک خواهد کرد.
  • حداقل یک مطلب در روز انتشار دهید و این روند را به طور دائم تکرار کنید: با این روش وب سایت خود را جدید، به روز و پویا نگه دارید و ببینید که چگونه رتبه الکسا وب سایت شما چگونه افزایش می‌یابد.
  • زیاد نگران جستجوی کلمات کلیدی نباشید: فقط در مورد چیزهایی که دوست دارید با کیفیت و اصول تمام بنویسید. بقیه‌ی کارها به صورت خودکار درست خواهند شد.
  • وب سایت خود را به موتورهای جستجوی معتبر معرفی کنید.

گام پنجم در افزایش رتبه الکسا : وب سایت خود را ارتقا دهید.

با بیش از ۶۰ میلیون وب سایتی که وجود دارند، فرآیند پیشرفت در میان این همه وب سایت کمی سخت و کند است. هیچ راه میانبری برای پیشرفت وجود ندارد مگر اینکه پول زیادی برای تبلیغات هزینه کنید. خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی کمتری صرف کنید.

  • کلمه را به صورت دستی پخش کنید: از دوستان خود بخواهید تا نگاهی به وبسایت شما داشته باشند. تعدادی کارت ویزیت تهیه کنید و آن‌ها را هر زمانی که صحبت می‌کنید به مخاطب خود بدهید.
  • در تمامی فوترهای ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنید، یک لینک از وب سایت خود نیز اضافه کنید.
  • از شبکه های اجتماعی برای توسعه‌ی کار خود استفاده کنید: هرگز هرزنامه یا اسپم ارسال نکنید. بیش از ۱ یا دو پیغام شخصی در طول روز برای مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی ارسال نکنید.

سعی بر اینکه یک وب سایت را از صفر به جایگاه بالایی برسانیم بسیار سخت است و پروسه‌ای زمان بر است. هیچ میانبری برای موفقیت وجود ندارد. برای موفقیت باید مصمم باشید و هرگز تسلیم نشوید. هیچوقت متوجه نخواهید شد که موفقیت از چه زمانی شروع می‌شود. وقتی صحبت از افزایش رتبه موتورهای جستجو می‌شود، وسواس به خرج ندهید. به بهترین شکل ممکن که می‌توانید وب سایت خود را بهینه سازی کنید و رتبه بندی خود را به صورت طبیعی افزایش دهید. و آخرین مورد اینکه مردم را مجبور به دیدن وب سایت خود نکنید. اگر وب سایت خوبی داشته باشید، خودشان آن را پیدا خواهند کرد. محصول و یا خدمات خوب و با کیفیت، خودش مبلغ خودش خواهد بود!

۴.۴/۵۷ رتبه بندی