مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

دانلود PDF مقاله

.اینستاگرام مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در ایران است و تبلیغات اینستاگرام می تواند تاثیر زیادی در رسیدن به اهداف فروش و تبلیغات داشته باشد

قطعا شنیده‌اید که تبلیغات اینستاگرام تا به چه اندازه اهمیت دارد کسب و کارهای مختلف چگونه از آن بهره برده و نتایج بسیار ارزشمندی می‌گیرند. چطور می‌توان فهمید که تبلیغات در اینستاگرام می‌تواند برای تبلیغات شما سودمند بوده و فعالیت در این زمینه، هدر دادن زمان و هزینه محسوب نمی‌شود؟

باید بگوییم که اینستاگرام تنها پلتفرمی است که تا به حال هیچ کسب و کاری از فعالیت در آن پشیمان نشده است. چه کسب و کار کوچک باشد و یا بزرگ، تبلیغات در اینستاگرام بسیار به صرفه است. اگرچه تبلیغات در اینستاگرام کار ساده‌ای به نظر می‌رسد ولی واقعیت این است که بدون داشتن استراتژی و برنامه، تبلیغات با شکست مواجه خواهد شد.

تبلیغات اینستاگرام

چند دلیل قابل توجه که اینستاگرام را یک بستر فوق‌العاده برای تبلیغات می‌دانند:

  • اینستاگرام مرکز داستان‌گویی است

مردم عاشق داستان هستند. همه ما با داستان بزرگ شده‌ایم و در هر سنی به داستان‌های مختلفی علاقه‌مند شده‌ایم. علاقه‌مندی به دنبال کردن داستان، به طور ذاتی در مردم وجود دارد. بنابراین برای موفقیت یک کسب و کار باید داستان ساخت و مخاطبین را جذب کرد. داستان یک کسب و کار باید به گونه‌ای باشد که مخاطبین برای دنبال کردن آن مشتاق بوده و منتظر باشند.

تبلیغات اینستاگرام باید به شکلی باشد که رابطه عاطفی با مخاطبین برقرار شود. تبلیغاتی که تاثیر عمیق عاطفی بر مخاطبین می‌گذارند، نه تنها هرگز فراموش نمی‌شوند، بلکه مخاطبین از اینگونه تبلیغات حمایت می‌کنند. حمایت مخاطبین به منزله آشنایی بیشتر مخاطبین با محصول و در نهایت، افزایش فروش خواهد بود.

 به یاد داشته باشید:

تهیه کردن عکس و فیلم از فعالیت‌ها و اتفاقات پشت صحنه، یک راه بسیار عالی برای ایجاد ارتباطی دوستانه و صمیمی با مخاطبین است. همه افراد در یک ارتباط دوستانه، حس واقعی بودن آن را درک می‌کنند و همکاری بیشتری از خود نشان می‌دهند.

عکس‌ها محتوایی هستند که بیشترین مشارکت را در اینترنت ایجاد می‌کنند. محتواهای تصویری قادرند ۶۵۰ درصد بیش از هر محتوای دیگری در صفحه شما مشارکت ایجاد کنند.

به اشتراک گذاشتن محتواهای تصویری راه بسیار خوبیست تا مخاطبین بدانند شما در حال ایجاد یک رابطه دوستانه با آنان هستید. برای آن‌ها زمان صرف می‌کنید و هدفتان صرفا معرفی محصول و فروش نیست! بنابریان به جای ساختن یک صفحه خشک و بدون جذابیت، صرفا برای معرفی محصول و یا خدماتتان، یک صفحه بسازید که مخاطبین با اشتیاق وارد آن شده و  هر روز مطالب شما را دنبال کرده و منتظر پست‌های بعدی شما باشند.

به یاد داشته باشید:

 برای تصاویر خود در تبلیغات اینستاگرام خود یک سبک و تم خاص در نظر بگیرید و همیشه آن را رعایت کنید. این سبک، معرف برند شما خواهد بود و هر کجا دیده شود، معرف شخصیت و هویت برند شماست. در انتخاب آن، نهایت دقت را به عمل آورید.

اهمیت تبلیغات اینستاگرام

با بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا، اینستاگرام پلتفرم مناسبی برای جذب مخاطب است. زمانی که در اینستاگرام پست گذاشته می‌شود، هشتگ‌ها بهترین راه برای انتشار محتوا در این فضا هستند. هشتگ‌ها در روش تبلیغات اینستاگرام، یک راه میانبر برای رسیدن مخاطبین هدف به محصول و یا خدمات مورد نظر هستند.

به یاد داشته باشید:

استفاده زیاد از هشتگ‌ها و یا هشتگ‌های ممنوعه، تاثیر بسیار منفی بر روی دسترسی شما به مخاطبین خواهد داشت.

  • اینستاگرام فرصت بسیار خوبی برای تعامل با جامعه هدف است

اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و فیسبوک، بالاترین نرخ مشارکت در میان کاربران را از آن خود کرده است. در واقع، حتی بالاترین نرخ مشارکت برند را نیز از آن خود کرده است و این نرخ نشان می‌دهد که کاربران مشتاقند تا برند خود را بیش از هر پلتفرم دیگری، در اینستاگرام با مخاطبین به اشتراک بگذارند.

یک نکته بسیار خوب برای شروع مشارکت، دنبال کردن افرادیست که در مورد برند شما صحبت می‌کنند، برو روی پست‌های شما کامنت می‌گذارند و یا پست شما را لایک می‌کنند. همچنین می‌توانید از طریق هشتگ‌های مخصوص به خودتان، مخاطبین را ترغیب به دنباله‌روی از خود کنید.

تا جایی که می‌توانید، به پیام‌ها، سوالات و ابراز احساسات مخاطبین پاسخ بگویید و به آن‌ها نشان دهید که صرفا به چشم مشتری به آن‌ها نگاه نکرده و برایتان اهمیت دارند.

به یاد داشته باشید:

برگزاری مسابقات کوچک، یک راه بسیار موثر و موفق برای ایجاد مشارکت مخاطبین در تبلیغات اینستاگرام به حساب می‌آید. به هر نحوی که می‌توانید، مخاطبین را مشارکت دهید و تعاملتان را با آنان بالا ببرید.

  • اینستاگرام یک راه بسیار عالی برای شناخت رقبا است

شما تنها کسب و کاری نیستید که از اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی برای شناساندن محصول و یا خدمات خود به مخاطبین استفاده می‌کنید. رقبای شما نیز در این پلتفرم فعالیت دارند. بنابراین، از این پلتفرم برای شناسایی رقبا استفاده کرده، آنان را دنبال کرده و فعالیت‌های آنان را تجزیه و تحلیل کنید. مخاطبینشان را بشناسید و ببینید چه صفحاتی را دنبال می‌کنند. باید ببینید که رقبا چگونه مخاطبین خود را مشارکت می‌دهند و چه فعالیت‌هایی در این راستا انجام می‌دهند.

هرگز از فعالیت رقبا کپی‌برداری نکرده و فعالیت‌های مشابه انجام ندهید. با مشاهده فعالیت‌های رقبا ایده بگیرید و مخاطبین خود را به گونه‌ای متفاوت مشارکت دهید. شما نسخه تکراری رقیب خود نیستید!

به یاد داشته باشید:

هشتگ‌های دنبال شده توسط رقیب خود را دنبال کنید تا بتوانید فعالیت‌های رقبا را دنبال کرده، و با تحلیل فعالیت آن‌ها، در تبلیغات اینستاگرام یک گام جلوتر باشید.

۵/۵۳ رتبه بندی