۹ پلاگین برتر و ابزار سئو وردپرسی

مدت زمان مطالعه: ۶ دقیقه

دانلود PDF مقاله

موتورهای جستجو منبع بسیار خوبی برای ترافیک اغلب وبسایت‌ ها هستند. به همین دلیل است که کاربران اغلب در مورد نکات و روش‌های سئو و پلاگین‌هایی که به آن‌ها کمک می‌کنند تا سایت وردپرسی خود را بهبود ببخشند، سوالاتی می‌پرسند. در این مقاله، ۹ ابزار و پلاگین برتر سئو وردپرسی بررسی می‌شوند.

۱- WordPress SEO by Yoast

این ابزار سئو وردپرسی یکی از ابزارهاییست که بیشترین تعداد دانلود را نسبت به سایر پلاگین‌ها دارد. سئو وردپرس Yoast یکی از راه حل‌های جامع برای تمامی نیازهای سئو داخلی است. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا عنوان سئو، توضیحات متا و کلمات کلیدی متا را برای هر پست و هر صفحه از وبسایت اضافه کنید.

همچنین می‌توان برای سایت اصلی، آرشیو‌ها، دسته بندی و صفحات برچسب، عنوان دلخواه نوشت. در این پلاگین نمودار داده‌های متا، کارت‌های توییتر، نقشه سایت و موتورهای جستجوی ping و بسیاری چیزهای دیگر را زمانی که وبسایت به روز رسانی می‌شود، می‌توان اضافه کرد. لیست ویژگی‌های سئو وردپرسی بسیار طولانی است. بهتر است در ابتدا چگونگی و نحوه استفاده از یک وبسایت وردپرسی را یاد گرفت. سپس از طریق این ابزار، پست‌های وبلاگ را بهینه سازی کرد.

ابزار سئو وردپرسی Yoast

۲- SEMrush

SEMRush ابزار سئو وردپرسی است که کاربران برای جمع آوری اطلاعات آماری از رقبا برای بهبود و بهینه سازی سئو وبسایت استفاده می‌کنند. کاربران باید در خصوص یافتن کلمات کلیدی ارگانیک برای رتبه بندی اطلاعات داشته باشند. آن‌ها باید بدانند که بک لینک ها را از کجا بگیرند. اینکه بدانند رقبا بر روی چه کلماتی کار می‌کنند و استراتژی‌ها آن‌ها چیست!

برای اشتراک SEMRush باید مبلغی را پرداخت کرد. این ابزار سئو وردپرسی توسط میلیون‌ها حرفه‌ای در سراسر جهان استفاده می‌شود. این ابزار قادر است تا اطلاعات ارزشمند بسیار زیادی در اختیار شما قرار دهد.

ابزار سئو وردپرسی semrush

۳- Google Keyword Planner

هیچکس و هیچ چیز در این سیاره وجود ندارد که در مورد جستجو کردن بتواند چیزی را بیشتر از غول موتور جستجوها یعنی گوگل، انجام دهد. می‌توان از طریق خود گوگل ایده‌‌های جالبی برای کلمه کلیدی گرفت و برای این کار از طریق ابزار Keyword Planner tool استفاده کرد. این ابزار سئو وردپرسی به تبلیغ کنندگان گوگل پیشنهاد شده است و هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. هدف اصلی نشان دادن کلمات کلیدی به کمپین‌های تبلیغاتیست.

همچنین به تبلیغ کنندگان با نشان دادن میزان ارزش جستجو، تعداد دفعات جستجو و سطح سختی جستجوی کلمه، کمک می‌کند تا کلمات کلیدی مناسب و با ارزشی را انتخاب کنند. به عنوان یک بازاریاب محتوا و یا وبلاگ نویس، شما می‌توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا ارزشمندترین کلمات کلیدی با بالاترین میزان جستجو را پیدا کنید.

ابزار سئو وردپرسی Google Keyword Planner

۴- KeywordTool.io

این ابزار سئو وردپرسی یکی از بهترین ابزارهای رایگان موجود است. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا با تایپ کردن یک کلمه کلیدی، به راحتی ایده‌هایی در رابطه با آن کلمه کلیدی بگیرید. این پیشنهادات کلمات کلیدی از طریق ویژگی خودکار پیشنهاد کلمه در گوگل جمع آوری شده‌اند.

این پیشنهادات کلمات کلیدی در گوگل مانند گنجینه‌ی اطلاعات هستند. گوگل به صورت خودکار کلماتی بر این اساس پیشنهاد می‎‌دهد که معمولا کلمه چند بار جستجو شده است. به این معنا که بالاترین نتایج جستجو، غالبا بیشترین کلمات جستجو شده برای کلمه‌ای خاص در گوگل هستند.

Keyword Tool فوق‌العاده سریع عمل می‌کند. مهمتر اینکه استفاده از آن برای همه رایگان است. می‌توان از آن برای سئو وردپرس و بهینه سازی محتوا در سایت وردپرس استفاده کرد. این ابزار همچنین شما را قادر می‌سازد تا از YouTube، Bing و App Store نیز کلمات کلیدی پیشنهادی دریافت کنید.

ابزار سئو وردپرسی KeywordTool.io

۵- Open Site Explorer

این ابزار سئو وردپرس که توسط Moz توسعه یافته است، به شما امکان بررسی اطلاعات برای هر نام دامنه‌ای را می‌دهد. می‌توانید ببینید که چه کسی به آن دامنه مرتبط می‌شود و چه انکر تکست یا متن لینکی استفاده شده است. علاوه بر آن، Open Site Explorer اطلاعاتی ارزشمند مانند صفحات با رتبه بندی بالا، دامنه‌های مرتبطی که صفحات دیگر در سایت شما لینک دهی شده‌اند را ارائه می‌دهد.

این ابزار سئو وردپرسی رایگان است ولی برای هر شخص محدودیت مقدار مشخصی به صورت روزانه دارد. برای دسترسی داشتن به تمامی امکانات این ابزار، نیاز به اشتراک Moz Pro Subscription می‌باشد. با داشتن اشتراک این ابزار، از تمامی امکانات آن به خوبی می‌توانید استفاده کنید.

ابزار سئو وردپرسی Open Site Explorer

۶- OutreachPlus

OutreachPlus بهترین نرم افزار ایمیل برای رسیدن به اهداف بازاریابی است. این نرم افزار ویژگی‌های منحصر به فردی مانند شخصی سازی هوشمند، پاسخ‌های خودکار، باز کردن ایمیل‌ها، پاسخ دادن، کلیک کردن بر روی لینک‌ها و غیره را انجام می‌دهد.

استفاده و ساخت ایمیل مشتری بسیار ساده است و تضمین می‌کند که سرانجام ایمیل، در پوشه اسپم ختم نخواهد شد. می‌توان چند حساب کاربری ایمیل مختلف را به طور همزمان استفاده کرد. همچنین می‌توان یک چشم انداز ۳۶۰ درجه از کمپین را به دست آورده و مشاهده کرد. این ابزار بسیار خوبی برای بدست آوردن بک لینک و در ارتباط بودن با اینفلوئنسر هاست. این ابزار سئو وردپرسی به شما کمک می‌کند تا قدرت سایتتان را افزایش دهید و ترافیک بیشتری را به وبسایت خود هدایت کنید.

ابزار سئو وردپرسی OutreachPlus

۷- Broken Link Checker

لینک‌های شکسته و خراب نه تنها می‌توانند تجربه‌ی بدی برای کاربران ایجاد کنند، همچنین می‌توانند بر روی سئو وبسایت نیز تاثیر داشته باشند. اگر یک وبلاگ برای مدتی است که راه اندازی کرده‌اید، بنابراین باید وبسایت را برای لینک‌ها خراب و شکسته بررسی و آن‌ها را تعمیر کنید. ابزار سئو وردپرس Broken Link Checker یک پلاگین رایگان است که به شما اجازه می‌دهد تا لینک‌های خراب در سایت وردپرسی خود را پیدا کنید. سپس می‌توانید آن‌ها را بدون ایجاد کوچکترین تغییر در پستتان، تعمیر کنید.

این پلاگین سئو وردپرسی بسیار مفید و کاملا رایگان است. تنها نکته‌ی منفی این است که این پلاگین می‌تواند به منبعی قوی تبدیل شده و سرعت سرور شما را کند کند. برخی از خدمات ارائه دهنده هاست مانند WPEngine، این پلاگین را بر روی سرورشان بلاک کرده‌اند.

ابزار سئو وردپرسی Broken Link Checker

۸- Rel NoFollow Checkbox

زمانی که شما به یک وبسایت خارجی لینک می‌دهید، مقداری از اختیارات وبسایت خود را به آن لینک پیوند می‌‌دهید. اگر می‌خواهید که چنین اتفاقی نیفتد، بنابراین می‌توانید یک نشان nofollow به آن لینک اضافه کنید. در واقع حتی شما می‌توانید تمامی لینک‌های خارجی را در وردپرس nofollow کنید. ولی ممکن است ایده‌ی خوبی نباشد. گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک لینک dofollow برای وبسایت‌های واقعا مفید استفاده کنید.

Rel NoFollow Checkbox یک پلاگین ساده‌ی سئو وردپرس است که بر روی پاپ آپ‌های ویرایشگر پست وردپرس، برای لینک وارد شده یک جعبه جستجو ایجاد می‌کند. این پاپ آپ تقریبا یک جعبه جستجو دارد که به شما این امکان را می‌دهد که لینک‌ها را در صفحه‌ای جدید باز کنید. حال هر کجا که یک لینک خارجی اضافه می‌کنید، به راحتی از طریق یک جعبه جستجو، آن لینک را به nofollow تبدیل می‌کند.

ابزار سئو وردپرسی Rel NoFollow Checkbox

۹- SEOquake

SEOquake یک ابزار سئو وردپرس است که به عنوان افزونه مرورگر بر روی جستجوگرهای Google Chrome، Mozilla Firefox، Opera و Safari وجود دارد. این ابزار اطلاعات مربوط به سئو را برای هر گونه وبسایتی تهیه می‌کند. این اطلاعات و پارامترها رتبه بندی صفحه، قدمت، آخرین به روز رسانی، رتبه الکسا و بسیاری از دیگر پارامترها را شامل می‌شوند. این ابزار سئو سایت یکی از ابزاریست که بیشترین دانلود را توسط متخصصین حرفه‌ای سئو دارد.

علاوه بر آن، نوار ابزار SEOquake می‌تواند تمامی این پارامترها را به شما برای تمامی نتایج جستجوها نشان دهد. این اطلاعات می‌تواند بینهایت مفید باشد اگر برای کلمات کلیدی مختلف در رقابت باشید. حتی می‌توانید نتایج جستجو را در فرمت CSV دانلود کنید و صفحات اکسل مربوط به داده‌های جستجوی خودتان را داشته باشید.

ابزار سئو وردپرسی SEOquake
۴.۳/۵۳ رتبه بندی