بهینه سازی سئو سایت وردپرسی

تمرکز بهینه سازی سئو سایت بر روی بیشتر دیده شدن در موتورهای جستجو به خصوص بزرگترین موتور جستجو یعنی گوگل است. سئو شامل اقدامات و قوانینی است که مدیران وب سایت در جهت بهینه سازی سایت انجام می‌دهند تا در میان موتورهای جستجو رتبه بندی بالاتری گرفته و بیشتر دیده شوند. برای بهینه سازی سئو سایت وردپرسی، می‌توان حداقل به ۱۰ اقدام اصلی که در زیر آمده است، اشاره کرد.

بهینه سازی سئو سایت

۱- چک کردن گزینه‌ی قابل رویت بودن سایت

برای بهینه سازی سئو سایت وردپرسی، به تنظیمات وردپرس WP setting بروید. در قسمت Reading page مطمئن شوید که گزینه‌ی قابل رویت بودن سایت را فعال کرده‌اید. زیرا اگر فعال نباشد، موتورهای جستجو نمی‌توانند سایت شما را پیدا کنند. اگر این گزینه فعال نباشد، باید سریعا آن را فعال کنید.

۲- تمرکز بر روی لینک دائمی

پیشنهاد می‌شود برای بهینه سازی سئو سایت بهتر، تمرکز بر روی نام پست و یا ساختار لینک دائمی باشد. با استفاده از custome structure، شما می‌توانید طبقه بندی لینک دائمی را نیز به حساب بیاورید. در URL از استفاده کردن از اعداد به شدت پرهیز کنید.

۳- نصب کردن پلاگین Yoast

پلاگین Yoast تمامی راهنماهای سئو داخلی را که باید هنگام نوشتن محتوا دنبال شود را پیشنهاد می‌دهد. همچنین، راه حل‌های بزرگی برای قابل خواندن بودن سایت تهیه کرده و ارائه می‌دهد. نصب کردن پلاگین‌های مربوط، باعث گرفتن نتیجه‌ی بهتر در زمینه‌ی بهینه سازی سئو سایت می‌شود.

۴- اضافه کردن نقشه سایت XML

اضافه کردن یک نقشه‌ی سایت، موتور جستجو را قادر می‎سازد تا تمامی محتوای شما به سرعت بررسی کند. این کار باعث بهتر شدن indexing سایت شما در موتورهای جستجو خواهد شد. و در نتیجه، باعث بهینه سازی سئو سایت وردپرس شما می‌شود.

۵- درست کردن لینک‌های خراب و شکسته

با استفاده از کنسول جستجوی گوگل، برای بهینه سازی سئو سایت خود، تمامی لینک‌‌های خراب و شکسته‌ی سایت خود را پیدا کنید. با استفاده از هدایت مجدد به پست‌ها و یا صفحات فعال، لینک‌های خراب را احیا کنید.

۶- شروع به استفاده از لینک‌های درونی

صفحات خود را به یکدیگر پیوند دهید به نحوی که موتور جستجو بتواند هنگامی که وارد سایت شما می‌شود، تمامی وب سایت شما را با دیدن تنها یک صفحه، جستجو و بررسی کند.

۷-لینک‌های خارجی NoFollow

با داشتن لینک‌های خارجی می‌توان به طور دائم ارتباط خود را با دیگر سایت‌ها حفظ کرد. بر روی داشتن لینک‌های NoFollow از سایر سایت‌ها تمرکز کنید و از این مورد غافل نشوید. لینک‌های مشارکتی و یا وابسته به سایر سایت‌ها، حتما باید  NoFollowباشند.

۸- بهبود بخشیدن به سرعت سایت

سایت خود را بهبود ببخشید تا سرعت بارگذاری آن افزایش یابد. پلاگین‌های cache را تکمیل کنید. تصاویر را فشرده کنید. از CND برای بهبود و افزایش سرعت سایت استفاده کنید. گوگل وب سایت‌هایی با سرعت بارگذاری بالا را بسیار دوست دارد. افزایش سرعت بارگذاری سایت، اثر بی نظیری در بهینه سازی سئو سایت دارد.

۹- افزایش ایمنی سایت

سایت شما ممکن است وارد لیست سیاه موتورهای جستجو شود اگر فعالیت‌های دارای اسپم داشته باشید. این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که سایت هک شده باشد. بنابراین پلاگین‌های امنیتی برای سایت خود نصب کنید تا اطمینان حاصل کنید که سایت شما از هک شدن و حملات اینترنتی کاملا ایمن است.

۱۰- استفاده از HTTPS/SSL

SSL مجوزی صادر می‌کند که یک امنیت بیشتر و اضافه‌تری برای وب سایت شما فراهم می‌شود. یکی از فاکتورهای رتبه بندی در گوگل، گواهینامه SSL است. گوگل وب سایت های امن و مطمئن را ترجیح می‌دهد و همین نکته باعث افزایش بهینه سازی سئو سایت می‌شود.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۴ رتبه بندی