با کسب و کارهایی که امروزه همه چیز را دیجیتالی می‌کنند، رقابت به طور چشم گیری به صورت آنلاین افزایش یافته است. حال اینکه چگونه در میان این بازار رقابت می‌توان دوام اورده و کسب و کار را توسعه داده و حفظ کرد، بسته به راهکارهاییست که در این روند استفاده می‌کنند.

در بازاریابی آنلاین، رقابت بر سر گرفتن رتبه‌ی برتر از موتورهای جستجویی نظیر گوگل است. گرفتن رتبه‌ی برتر منجر به افزایش ترافیک سایت و کسب درآمد خواهد شد. استراتژی ‌های بازاریابی محتوای بسیاری وجود دارند که می‌توان در بازار کسب و کار آنلاین استفاده کرد. فقط یک استراتژی وجود دارد که که بیشترین تاثیر را دارد و آن هم بازاریابی محتوا است. از تاثیر بازاریابی محتوا در بازاریابی آنلاین به هیچ عنوان نمی‌توان غافل شد.

تاثیر بازاریابی محتوا در این زمینه به گونه ایست که می‌توان از محتوا با عنوان ستون فقرات بازاریابی اینترنتی نام برد. ارائه چشم انداز با محتوای مربوطه و مشارکت دادن مخاطبین در یک مکالمه در خصوص نیازهایشان، یک رابطه‌ی خاص و منحصر به فرد از برند شما با مشتریان ایجاد می‌کند. به منظور رشد و توسعه، کسب و کارها باید بازاریابی محتوا را با استراتژی تطبیق دهند. در ادامه ۱۹ اثر بازاریابی محتوا بر روی کسب و کار را بررسی می‌کنیم.

فیسبوک :

مخاطبین خود را با به روز رسانی‌ها، اطلاع رسانی و پیشرفت خود درگیر کنید. از توسعه‌ی پرداختی برای دسترسی بیشتر غافل نشوید. فیسبوک استراتژی ایست که تاثیر بازاریابی محتوا ی شگرفی در بازاریابی آنلاین دارد.

لینکدین :

لینکدین به شما کمک می‌کند روابط حرفه‌ای خود را مدیریت کرده، شبکه‌ی کسب و کار خود را گسترش داده و به چشم اندازهایی جدید متصل شوید. از تاثیر بازاریابی محتوا در لینکدین نمیتوان غافل شد.

توییتر :

در توییتر هر دقیقه اخبار و به روز رسانی داشته باشید. استفاده از هشتگ را برای بیشترین و بالاترین دسترسی مد نظر داشته باشید.

یوتیوب :

از این کانال میتوان برای فیلمهای آموزشی، مشتریان آزمایشی و نمایش محصولات استفاده کرد.

گوگل پلاس :

یک پروفایل گوگل پلاس برای توسعه‌ی کسب و کار خود بسازید و با آن شروع به کار کنید.

ایمیل :

ایمیل مارکتینگ یک راه حل بی نظیر برای توسعه‌ی کسب و کار شماست.

 پرداخت به ازای کلیک :

از پرداخت به ازای کلیک برای مورد هدف قرار دادن موثر مشتریان بالقوه استفاده کنید.

اتوماسیون بازاریابی :

از اتوماسیون‌های بازاریابی در جهت رشد بیشتر کسب و کار خود استفاده کنید.

استفاده از فرم :

برای جذب لید از فرم‌های مختلف استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل :

تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری و نشان دادن رفتار بازدید کنندگان بر روی سایت شماست. از تجزیه و تحلیل‌ها غافل نشوید.

سئو :

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو به کاربران کمک می‌کند تا سایت شما را پیدا کنند.

صفحه فرود :

صفحات فرود برای پیشنهادات ویژه، دانلودها و پیشرفت‌ها هستند.

وبسایت :

وبسایت شما جاییست که تمامی ترافیک به سمت آن می‌رود. در بارگذاری اطلاعاتی که در سایت خود وارد می‌کنید دقت کافی را داشته باشید.

بهینه سازی موبایل :

بهینه سازی موبایل و سازگار کردن، ریسپانسیو و پاسخگو بودن وبسایت در موبایل راه بسیار خوبی برای تجربه‌ی مشتریان در وبسایت شماست.

جستجوی محلی :

اگر می‌خواهید افراد مختلف را به موقعیت خود هدایت کنید، از جستجوی محلی استفاده کنید.

اخبار فوری :

اخبار فوری به سایت شما اعتبار داده و به توسعه‌ی کسب و کار شما کمک می‌کند. همچنین باعث افزایش آگاهی و لیدهای بسیار می‌شود.

وبینار :

وبینارها (سمینارهای آنلاین) راهی بسیار ساده برای جذب لیدهای فروش هستند.

پینترست :

یک صفحه‌ برای شرکت خود در سایت پینترست ایجاد کنید و محتوای مربوط با مخاطبین خود را در آنجا قرار دهید.

استراتژی شبکه های اجتماعی :

استراتژی شبکه های اجتماعی گزینه‌ها و ابزار لازم برای رسیدن اهداف را تعریف می‌کند. تاثیر بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی نتیجه‌ی فوق العاده‌ای دارد.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۶ رتبه بندی