تاثیر جادویی اینفلوئنسر مارکتینگ

مدت زمان مطالعه: ۶ دقیقه

برخی افراد در متقاعد کردن دیگران و به اصطلاح، حرف خودشان را به کرسی نشاندن، توانایی بسیار بالایی دارند. جالب اینجاست که هرآنکه از حرف این افراد پیروی می‌کند، با میل شخصی و نه با اجبار، به انجام آن کار تن می‌دهد. در دنیای بازاریابی و کسب و کار به چنین افرادی که توانایی و قدرت تاثیرگذاری بر تصمیم‌گیری دیگران را دارند، اینفلوئنسر گفته می‌شود.

در دنیای بازاریابیق، یک اینفلوئنسر به خوبی می‌تواند بر روی دنبال‌کنندگان خود تاثیر گذاشته و در انتخاب کردن یک محصول آن‌ها را مجاب به خرید آن محصول و یا خدمات بکند. ایتفلوئنسر ها قدرت بسیار بالایی دارند. امروزه بازاریابی اینفلوئنسر یکی از ملزومات در مارکتینگ به شمار می‌رود و اینفلوئنسرها از راه‌های مختلفی نظیر شبکه های اجتماعی با مخاطبین در تماس خواهند بود.

مخاطبین یا مشتریان همیشه دوست دارند کسی کیفیت محصول را تایید کند تا بتوانند به آن محصول راحت‌تر اعتماد کرده و آن را تهیه کنند. در زمینه‌های مختلف، افراد مختلفی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به عنوان اینفلوئنسر یاد کرد. برای مثال، کافیست یک سوپر استار یک برند خاص لباس را تبلیغ کند. از فردای همان روز فروش آن برند چندین برابر خواهد شد. یک شاعر مشهور، در مورد مزیت یک کتاب خاص صحبت کند. در اخبار حاشیه به زودی شاهد افزایش فروش آن کتاب خواهیم بود. یک بازیکن فوتبال خودروی خاصی را داشته باشد، تقاضا برای آن خودرو زیاد خواهد شد. نه تنها در میان مردم ایران، بلکه در تمامی دنیا، اینفلوئنسر مارکتینگ، تاثیر جادویی در افزایش فروش یک محصول خواهد داشت.

یک برند، بدون فروش هرگز به یک برند تبدیل نخواهد شد.

این خریداران هستند که یک برند را تبدیل به یک برند خاص و پرفروش می‌کنند و نقش اینفلوئنسرها در این میان غیر قابل انکار است. انسان به صورت ذاتی، موجودی تاثیر پذیر است و کافیست صحبت فرد دیگری به منظرش منطقی باشد. در این هنگام است که با خرید از آن محصول حمایت می‌کند و آن را به دوستان و نزدیکانش نیز معرفی می‌کند.

تاثیر جادویی اینفلوئنسر مارکتینگ

اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ

امروزه دلایل بسیار زیاد وجود دارد که صاحبان کسب و کار را قانع می‌کنند تا با یک اینفلوئنسر مناسب برای کسب و کاران همکاری داشته و بودجه‌ای را برای این استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ در نظر بگیرند. چند دلیل مهم در این راه به شرح زیر است:

  • مصرف‌کنندگان و مشتریان به توصیه‌های اینفلوئنسر ها اعتماد می‌کنند

امروزه با گسترده شدن راه‌ها و ابزارهای تبلیغات و با افزایش تبلیغات از طریق شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات یک کسب و کار اگر به روز نباشد، به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. امروزه اینفلوئنسر مارکتینگ تاثیر بسیار زیادی دارد و صاحبان کسب و کارها از اینفلوئنسرهای مختلفی برای تبلیغ محصول و یا خدمات خود استفاده می‌کنند. نکته مهم اینجاست که انتخاب اینفلوئنسر صحیح می‌تواند برای شما کمک بزرگی باشد.

مردم به راحتی به توصیه‌های اینفلوئنسرها اعتماد می‌کنند. بنابراین باید انتخاب درستی داشت تا نتیجه‌بخش باشد. باید مشتریان و مخاطبین هدف را شناسایی کرد و از اینفلوئنسر مربوط به آن زمینه کمک گرفت. برای مثال، یک بازیکن معروف فوتبال، گزینه مناسبی برای معرفی و تبلیغ یک وسیله آرایشی برای بانوان نخواهد بود. اما یک خانم بازیگر مشهور، گزینه مناسبی برای تبلیغ چنین محصولی خواهد بود.

  • تغییر اینفلوئنسرها از سوپر استارها به رهبران ایده‌پرداز

اگرچه هنوز هم افراد مشهور و سوپر استارها جایگاه خود را در تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ دارند ولی از آنجا که کمی حالت نمایشی دارد و ممکن است واقعیت نباشد، امروزه مردم به اینفلوئنسرهایی روی آورده‌ و جذب می‌شوند که حس واقعی‌تری از او می‌گیرند.

تعداد دنبال کنندگان یک اینفلوئنسر ملاک خوبی برای انتخاب او در اجرای کمپین تبلیغاتی محصول نیست! بلکه نحوه معرفی محصول و حساسیتی که آن فرد به خرج می‌دهد، مهم است. زیرا، دسترسی داشتن به گروه کوچکی از کاربرانی که با خرید، آن محصول را حمایت می‌کنند بسیار بهتر از روبرو شدن با تعداد زیادی از کاربرانی است که حتی در مورد آن محصول کنجکاو هم نشده‌اند.

بنابراین به دنبال تبلیغ محصول خود در صفحات افراد مشهور نباشید. به دنبال فردی باشید که محصول شما را با بهترین ایده‌ها و به بهترین شکل ممکن به مخاطبین معرفی کند.

سرعت رشد کانال‌های شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد است و تمام سنین را نیز پوشش می‌دهد. از آنجا که جمعیت بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی حضور دارند، این پلتفرم‌ها بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات و افزایش فروش محصولات و خدمات مختلف به شما ر می‌روند.

در میان شبکه های اجتماعی، اینستاگرام به بازار داغی برای تبلیغات در ایران تبدیل شده است. این پلتفرم میلیون‌ها کاربر دارد. فکرش را بکنید که از طریق کدام اینفلوئنسر می‌توانید بیشترین مخاطب را از میان این تعداد کاربر در اینستاگرام جذب کنید.

امروزه آنقدر حجم تبلیغات در زندگی روزمره مردم زیاد شده است که تبلیغات را بدون اینکه بخوانند، محدود می‌کنند. این کار باعث می‌شود مردم خسته شده و با محدود کردن تبلیغات، دیگر حتی محصول مورد نیاز خود را نبینند. بنابراین هدر دادن پول بخاطر تبلیغات از طریق پیامک و ایمیل و یا حتی تماس‌های تلفنی که می‌دانید مردم آن‌ها را محدود می‌کنند، هدر دادن پول و زمان است.

بهترین راه برای تبلیغات امروزی، شناخت مخاطبین هدف، برنامه ریزی دقیق و کمک گرفتن از اینفلوئنسر مناسب است. انتخاب اینفلوئنسر مناسب، افزایش فروش محصول شما را تضمین خواهد کرد.

۴/۵۱ رتبه بندی