در سال ۲۰۲۰ الگوریتم اینستاگرام را بهتر بشناسیم

مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

دانلود PDF مقاله

بیایید در مورد الگوریتم اینستاگرام صحبت کنیم. کلمه الگوریتم به اندازه کافی ترسناک هست! الگوریتم اینستاگرام دائما در حال تغییر است و هر کسب و کاری که از این پلتفرم استفاده می‌کند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ممکن است متوجه شوید که محتوای اینستاگرام شما نسبت به قبل، رتبه خوبی نگرفته است. همین باعث میشود برندها به فکر بیفتند که چه اشتباهی در الگوریتم اینستاگرام رخ داده است؟!

بر اساس آنچه که در خصوص چگونگی کارکرد الگوریتم اینستاگرام می‌دانیم، افزایش مشارکت در صفحه شما تنها بر اساس الگوریتم های اینستاگرام امکان‌پذیر خواهد بود. در ادامه به چند استراتژی و تاکتیک اشاره می‌شود که به رعایت آن‌ها ضمانت می‌شود که مردم بیشتری از محتوای شما دیدن خواهند کرد.

  • افزایش کیفیت عکس

بر اساس آنچه که اینستاگرام اعلام کرده است، افزایش بازخورد دنبال کنندگان با تولید محتوای با کیفیت همراه است. خوب یا بد بودن محتوا را استقبال مخاطبین تعیین می‌کند و خود محتوا نمی‌تواند اطلاعات خیلی خاصی در این خصوص بدهد.

این نکته را نمی‌توان نادیده گرفت که بیشترین محتواهایی که مورد پسند قرار گرفته شده و به اشتراک گذاشته شده‌اند، محتواهای بصری هستند. رنگ‌های پر رنگ، مناظر جذاب، این دست محتواها باعث می‌شوند مردم روی پست مکث کرده و آن را لایک کنند.

اگر تا کنون چنین پست‌های چشم‌گیری طراحی نکرده‌اید، بهتر است سریع‌تر دست به کار شوید. گاهی اوقات با کمک گرفتن از متخصصین، پست‌های حرفه‌ای طراحی کنید. حتی اگر صنعتی که در آن فعالیت دارید، کسل کننده است، با طراحی پست‌های حرفه‌ای و جذاب می‌توانید نظر مخاطبین را به خوبی به خود جلب کنید.

در سال 2020 الگوریتم اینستاگرام را بهتر بشناسیم
  • منتشر کردن استوری به طور مکرر

منتشر کردن استوری شاید مهم به نظر نیاید ولی نباید از آن غافل شد. ظاهرا استوری ها هیچ تاثیری بر الگوریتم اینستاگرام ندارند. خب پس چرا آن‌ها را منتشر کنیم؟

نکته اول این که، استوری‌ها برای منتشر کردن بر روی این پلتفرم بسیار ساده است و روزانه حدود ۵۰۰ میلیون استوری توسط کاربران دیده می‌شود. بین پست و استوری، چرا از هر دو استفاده نکنیم؟ استوری‌ها راه بسیار سریع و ساده‌ای برای مشارکت مخاطبین هستند و همچنین برند شما را در به روز رسانی استوری های مخاطبینتان قرار می‌دهد.

به طور خلاصه، استوری‌ها به طور دائم در حال پاپ آپ کردن برند شما برای مخاطبین هستند. باید اخبار جدید، مهم و خوشحال کننده را در استوری‌ها قرار داد تا مخاطبین عادت کنند و همیشه منتظر استوری‌های صفحه اینستاگرام شما باشند.

  • منتشر کردن محتوای ویدیویی

اینستاگرام هرگز به طور مستقیم اعلام نکرده است که محتوای ویدیویی نسبت به محتوای تصویری ارجحیت دارد. بگذارید کمی عمیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم که چرا محتوای ویدیویی سزاوار توجه است. ویدیوها بهترین راه برای جلب توجه هستند.

اگر آنچه که پشت منطق الگوریتم اینستاگرام است را دنبال کنیم، می‌خواهیم محتوایی تولید کنیم که مخاطبان را مجبور کند تا به هر روشی میزان مشارکتشان با صفحه اینستاگرام را به حداکثر برسانند. چه ویدیو کوتاه باید یا طولانی باشد، باید به نحوی ساخته شوند که مردم به محض باز کردن اینستاگرام و پرسه زدن در آن، روی ویدیو مکث کنند، لایک کنند و حتی نظر بنویسند.

جدیدا الگوریتم اینستاگرام به نحوی تغییر کیرده است که ویدیوها را تا حدودی نمایش داده و برای دیدن ادامه ویدیو، مخاطب را به IGTV هدایت می‌کند. این چالشی است که اینستاگرام از این طریق می‌خواهد سازندگان تولید ویدیو را ببیند.

  • تصویر زنده گاه به گاه

یک نکته بسیار کوچک ولی حائز اهمیت: همانند استوری‌ها، ویدیوهای زنده تاثیر مستقیمی بر روی الگوریتم اینستاگرام ندارند. با این حال، قسمت LIVE یا ویدیو زنده در اینستاگرام باعث می‌شود که برندها در صفحه اینستاگرام مخاطبین، به راحتی قابل دیدن باشند.

زیبایی ویدیوهای زنده این است که شما به ساده‌ترین شکل، بدون افکت و تدوین، محصول خود را معرفی می‌کنید. این نوع محتوا فشار کمتری نسبت به ویدیوهای حرفه‌ای و تدوین شده خواهد داشت.

  • نوشتن کپشن (توضیحات) جذاب

اولویت اول در الگوریتم اینستاگرام مشارکت مخاطبین است و به این معناست که لایک کردن و به اشتراک گذاشتن، از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. مواجه شدن با تعاملات مستقیم یک بازی عادلانه در اینستاگرام است. برای نیل به چنین هدفی، می‌توان از مخاطبین درخواست کرد که یک پیام کوتاه و ساده در نطرات بگذارند تا با این کار درصد تعاملات افزایش یافته و در نهایت مشارکت بالا می‌رود. درست همانطور که الگوریتم گوگل می‌خواهد.

برای مثال، یک کپشن سوالی جذاب می‌تواند درصد مشارکت مخاطبین را افزایش دهد و آن‌ها را وادار به جواب دادن به سوال بکند. جواب دادن به سوال از جانب مخاطبین یعنی افزایش میزان درصد مشارکت مخاطبین!

الگوریتم اینستاگرام
  • برگزار کردن مسابقه

برگزار کردن مسابقه همیشه برای مخاطبان در هر زمینه‌ای جذاب و سرگرم کننده بوده است و میزان مشارکت مخاطبین را افزایش می‌دهد. زمینه کاری شما هرآنچه که هست، مسابقه برگزار کنید، جایزه بدهید و درصد مشارکت را افزایش دهید. الگوریتم اینستاگرام مگر غیر از مشارکت مخاطبین چیز دیگری می‌خواهد؟

  • پست گذاشتن در شلوغ‌ترین ساعات

شاید راحت‌ترین راه برای برنده شدن در الگوریتم اینستاگرام پست گذاشتن در ساعات پربازدید باشد. منتشر کردن پست در ساعات پر بازدید ضرورتا سیل عظیمی از فعالیت‌های مختلف را به صفحه شما سرازیر نمی‌کند ولی به طور قطع، فعالیت کردن در زمانی که مخاطبین شما خواب هستند، هیچ سودی نخواهد داشت.

مخاطب هر کسب و کاری متفاوت است، بنابراین فعالیت بسته به نوع کسب و کار، زمان خاصی دارد.

الگوریتم اینستاگرام دائما در حال تغییر است، بنابریان نباید به صورت یک سوال برای صاحبان کسب و کار باقی بماند. راه‌های بسیار متفاوتی برای آن‌ها وجود دارد تا مشارکت مخاطبینشان را در صفحه اینستاگرام افزایش دهند، بدون اینکه برای تبلیغات خاصی هزینه کرده و سرمایه‌گذاری کنند.

انجام این کار به معنای بهره بردن از آخرین ویژگی‌های پلتفرم اینستاگرام است تا صفحه شما به روز مانده و همواره آن را به روز نگه دارید. این کار نیازمند تولید محتوایی است که مشارکت بالای مخاطبین را ایجاد می‌کند. مهم نیست چه تغییراتی در الگوریتم اینستاگرام ایجاد شود، آن‌ها را بپذیرید و بر اساس آن‌ها برای صفحه اینستاگرام کسب و کارتان برنامه‌ریزی کنید.

با رعایت این اصول می‌توانید در اینستاگرام به موفقیت برسید. در کنار آن استفاده درست از تبلیغات اینستاگرام به رشد شما سرعت می‌دهد. شما می‌توانید از پلتفرم‌های تبلیغاتی اینستاگرام نظیر آپراکر استفاده کنید. آپراکر شبکه‌ای از نانو اینفلوئنسرهاست که با کمک آن‌ها می‌توانید برند خود را به هزاران نفر مخاطب بالقوه خود معرفی کنید.

۲.۶/۵۵ رتبه بندی