اینفوگرافیک: دلایل عدم نمایش سایت شما در گوگل

مدت زمان مطالعه: ۳ دقیقه

دانلود PDF مقاله

شما هم از آن دسته از افرادی هستید که همیشه در تلاش برای نمایش سایت خود در گوگل هستید؟ در تعجبید که با همه‌ی تلاشی که می‌کنید هیچ جایی در صفحات گوگل ندارید؟ وبسایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نمی‌شود؟ ممکن است قسمتی از فرآیند را اشتباه رفته باشید.

عدم نمایش سایت در گوگل

اسپم (spam)

بر اساس قوانین گوگل استفاده از هر یک از تکنیک‌های زیر به هر دلیلی ممکن است باعث شوند تا سایت شما ایندکس نشود و همین ممکن است باعث عدم نمایش سایت شما در گوگل شود.

 • لینک‌های مخفی
 • محتوای تولید شده به صورت خودکار
 • مشارکت داشتن در لینک‌های برنامه‌ریزی شده
 • محتوای ناقص یا خراب
 • تغییر مسیرهای پنهانی

نشانه گذاری ساختار اسپم ( Spammy Structured Markup )

گوگل همیشه تلاش می‎‌کند تا از محتوای موجود در سایت‌ها معنایی استخراج کند. اضافه کردن داده‌های ساختاری این کار را ساده‌تر می‌کند. اگر شما محتوای اشتباه و یا گمراه کننده را به کار ببرید، و یا محتوا را برای کاربر غیر قابل دیدن کنید، از طرف گوگل جریمه خواهید شد. اگر سایت شما به عنوان اسپم شناخته شود، همین دلیل برای عدم نمایش سایت شما در گوگل کافی است.

هاستینگ رایگان یا میزبانی رایگان ( Free Hosting )

به پیام‌های “هاستینگ یا میزبانی رایگان” دل خوش نکنید. چیزی با عنوان میزبان وب رایگان وجود ندارد. اگر چنین پیام‌هایی دریافت می‌کنید، بدانید که تبلیغات اسپم و یا سرویس‌های خطرناک هستند. گوگل با چنین وبسایت‌هایی شدیدا برخورد می‌کند و آن‌ها را جریمه می‌کند.

اسپم تولید شده توسط کاربران ( User-Generated spam )

این نوع اسپم توسط ربات‌ها و کاربرانی تولید می‌شود که برای مطالب سایت شما نظر یا کامنت می‌گذارند و به لینک دیگری ارجاع می‌دهند. برای جلوگیری از چنین توبیخی توسط گوگل، بهتر است هرچه نظر و یا لینک اسپم‌دار در وبسایتتان هست را حذف کنید.

به کار بردن کلمات کلیدی ( Keywords stuffing )

کلمات کلیدی یکی از تاکتیک‌ها و مباحث اصلی و مهم در امر سئو هستند. سه مورد زیر می‌توانند دلیلی باشند برای عدم نمایش سایت شما در گوگل:

 • ازدیاد کلمات کلیدی غیر مرتبط

 • تکرار کلمات کلیدی

 • متون مخفی

کپی کردن متن (Duplicate content  )

کپی کردن متن زمانی اتفاق می‌افتد که مردم متنی را از یک وبسایت دیگر کپی کرده و در وبسایت خود جای می‌دهند. در این شرایط، گوگل سایت مورد نظر را تنبیه کرده و آن وبسایت را نشان نمی‌دهد. لزوما کپی کردن همیشه دلیلی برای عدم نمایش سایت در گوگل نیست، ولی ممکن است یکی از دلایل آن باشد.

صفحات درگاه ( Doorway pages )

صفحات درگاه، صفحاتی هستند که برای رتبه بندیِ جستجوهای ویژه ساخته شده‌اند. بر اساس گوگل، این صفحات درگاه می‌توانند کاربر را به صفحات مشابه در نتایج جستجو راهنمایی کنند. این صفحات مشابه جایی هستند که به صفحه‌ی اصلی نیز بک لینک داده شده است.

لینک‌های غیر طبیعی ( Unnatural Links )

یک جزء بسیار مهم از سئو، استراتژی ساختن لینک است. اگرچه وبسایت‌های بسیاری برای به دست آوردن نتایج سریع، سعی در دور زدن گوگل دارند. ولی گوگل بسیار هوشمند است. در صورت انجام چنین کاری، گوگل شما را به عنوان یک متخلف خواهد شناخت. در صورت انجام کارهای زیر، گوگل با شما برخورد کرده و ممکن است موجب عدم نمایش سایت شما شود:

 • خرید لینک
 • کامنت‌های اسپم در بلاگ‌ها
 • پست‌های بی کیفیت میهمان در سایت
 • تبادل لینک
 • لینک‌های پرداختی
۴.۷/۵۳ رتبه بندی

برای جلوگیری از عدم نمایش سایت خود در گوگل، تمامی موارد بالا را علاوه بر تمامی نکات مربوط به سئو و بهینه سازی سایت، انجام دهید. بی‌شک نتیجه‌ی مطلوبی خواهید گرفت. اگر در قسمتی از این فرآیند با مشکل برخوردید، مشاورین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک آماده برای ارائه‌ی خدمت به شما هستند. با مشاورین ما در تماس باشید.