در مطلب قبل به ۵ روند برای کارکرد بازاریابی اینترنتی اشاره کردیم و از اهمیت آن برای شما گفتیم. در این مطلب به ادامه‌ی بحث قبلی می‌پردازیم و ۵ روند بعدی برای عملکرد بازاریابی اینترنتی را با شما  در میان خواهیم گذاشت.

روند ۶- ادغام بازاریابی محتوا با سفر مشتری با استفاده از استراتژی مشارکت مشتری

ویدئو تنها یک نوع از محتوا، هر چند بسیار مهم، است. در نظرسنجی‌های قبلی در مورد تکنیک‌هایی که بزرگترین تاثیرات را در آینده خواهند داشت، بازاریابی محتوا در یکی یا دو مورد در صدر لیست قرار گرفته بود.

مساله‌ای که در این قسمت وجود دارد این است که کسب و کارها به محتوا به عنوان یک منبع استراتژیک جدی نگاه می‌کنند. این به این معناست که بهبود استراتژی مشارکت مشتری از رسانه‌های مختلف، همانگونه که در نمودار بالا نشان داده شده است، استفاده می‌کند. در سطح عملی توسعه محتوا برای مخاطبان مختلف از تکنیک‌هایی مانند پرسونا(Persona) و نقشه‌ی محتوا (Content mapping) استفاده می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که این تکنیک‌های تحلیلیِ مشتری محور، هر روز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند که نتیجتا هم برای مشتری و هم برای صاحبان کسب‌وکارها مفید هستند.

روند ۷- ادغام بازاریابی جستجویی با فعالیت‌های بازاریابی محتوایی

اگر به کانال‌های فروش دیجیتال نگاه کنیم، بازاریابی جستجو غالب است. به رغم محبوبیت فعلی آن در میان مصرف‌کنندگان، رسانه‌های اجتماعی همچنان در بسیاری از بخش‌ها بسیار عقب هستند. اکنون ما می‌دانیم که در بسیاری از بخش‌ها رسانه‌های اجتماعی می‌تواند یک ابزار عالی برای جذب مخاطبان با یک نام تجاری و افزایش رضایت و آگاهی باشند، اما به طور معمول حجم زیادی از لید را هدایت و تولید نمی‌کند.

با این حال، در بازاریابی جستجو امروز، نوآوری نسبی کمی وجود دارد که ما در مقایسه با گذشته بیشتر در مورد آن می‌شنویم. نگاهی به جستجوی طبیعی نشان می‌دهد که تاریخچه تغییر الگوریتم Moz از زمان به روزرسانی غیراختصاصی «Fred» در ماه مارس تاکنون تغییری نداشته است، در حالی که در سال‌های گذشته، با به‌روزرسانی‌های جدید برای پاندا و پنگوئن باید چیزی بیش از ۵ تغییر به خود می‌دیده است.

با وجود جستجوهای طبیعی، یک روندی که بازاریابان باید از آن آگاه باشند، چهره‌ی در حال تغییر SERPها یا صفحات نتایج جستجو است.

در AdWords، با مراجعه به لیست ویژگی‌های جدید گوگل، نوآوری‌های بیشتری قابل مشاهده است. بخش زیادی از ویژگی‌های جدید تبلیغاتی برای تلفن همراه در سال‌های گذشته به طور مقایسه‌ای گزارش شده است اما برخی از گزینه‌های جدید مانند قیمت‌گذاری افزایشی CPC (ECPC) و کمپین‌های Smart Display وجود دارد.

این یک نمونه از انواع مختلف گسترش یادگیری ماشینی است که شامل قیمت‌گذاری خودکار با استفاده از هدف هزینه به ازای اقدام (CPA) به عنوان مبنا، می‌باشد. هدفگیری خودکار به این معنی است که تبلیغات شما به طور فزاینده‌ای در جایی نشان داده شوند که در آنجا بیشترین کسب‌وکار و تبلیغات خودکار را برای شما به همراه داشته باشد. مانند سرفصل ها، توضیحات، لوگوها و تصاویر.

روند ۸- ادغام تکنولوژی بازاریابی

ممکن است تصور کنید با گذر زمان، استفاده از ابزارهای متفاوت بازاریابی رو به افزایش است.اما نتایج تحقیقات چیز دیگری را نشان می‌دهند. در حقیقت استفاده از ابزارهای مارکتینگ اصلا فراگیر نشده است. با این حال همانطور که در این مقاله هم اشاره شد، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بزرگترین ابزارها به حساب می‌آیند.

توصیه این است که با استفاده از ابزارهای بازاریابی مختلف تبلیغات اینترنتی و تبلیغات دیجیتال خود را جلو ببرید.

روند ۹- ادغام منابع داده‌های مختلف

شما ممکن است از یک یا چند منبع داده برای تجزیه و تحلیل ردِ هر چیزی در سایتتان یا کسب‌وکارتان استفاده کنید. البته باید بگوییم این پیش‌فرض که از  هیچ منبعی استفاده نمی‌کنید، به طور کلی از ذهن پاک شده است! شما ممکن است به روش‌های متفاوتی با مشتریان و افراد در ارتباط باشید. مانند Facebook، Instagram، Twitter، Pinterest، Telegram و … . چیزی که مهم است این است که تمامی این منابعی که داده از آن‌ها دریافت می‌کنید را دریابی و پیگیری کنید.

روند ۱۰- ادغام منابع بازاریابی دیجیتال

ابزارهایی وجود دارد که شما از طریق آن‌ها می‌توانید منابعی که برای بازاریابی دیجیتالی خود استفاده می‌کنید را یک جا در کنار هم ادغام کنید. این ادغام به معنی یکی کردن همه منابع نیست. بلکه به معنی یکپارچگی در کنترل و مدیریت تمام ابزارهای مورد استفاده‌ی شما است. یکی از این ابزارهای مدیریتی قوی در این مورد Feedly است.

این ابزار و ابزارهای مشابه آن به شما کمک می‌کنند که به روز بمانید. ما کاربران مشتاق این خدمات هستیم، زیرا آن‌ها به ما کمک می‌کنند که خوانندگان را از طریق وبلاگ ما، اخبار روزانه و ماهانه به صورت دائمی نگه داریم.

به علاوه، ما توصیه می کنم نگاهی به Zest که یک افزونه جدید گوگل کروم در سال ۲۰۱۷ است و ارزش بررسی را دارد، بیندازید. محتوای منتخب آن به طور خاص توسط بازاریابان و برای بازاریابان طراحی و به روز می‌شود. مانند Feedly، شما می‌توانید از آن برای بررسی مفیدترین محتوای توصیه شده توسط “کاربران”، در مورد  بازاریابان استفاده کنید.

بنابراین، این‌ها ۱۰ روند خلاصه از نحوه کسب و کار است که به دنبال مدیریت رسانه‌ها، تکنولوژی و داده‌های دیجیتال با ادغام آن در بازاریابی هستند. تمامی این‌ها ما را به روند نهایی یعنی تحول دیجیتال می‌رسانند. مدیریت تحقیقات بازاریابی ما نشان می‌دهد که شرکت‌ها چگونه در تحول پروژه‌ها فعال هستند.

شما می‌توانید ببینید که بیش از یک چهارم (۳۰٪) از کسب‌وکارهای حاضر یک برنامه تحول دارند. در حالی که بسیاری از کسب‌وکارها  به زودی به دنبال برنامه انتقال و تحول خود هستند. بخش قابل توجهی از سازمان‌ها قصد ندارند هیچ برنامه‌ای را اجرا کنند، شاید به این دلیل که احساس می‌کنند که برای نوع کسب و کار آن‌ها نامناسب است. برای مثال، شروع کسب‌وکارهای کوچکتر یا کسب و کارهایی که آنلاین هستند.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۳ رتبه بندی