تکامل قوانین بازاریابی محتوای بصری

معیار برای بررسی مجدد قوانین ساده است. می‌خواهیم ببینیم کدام قوانین منسوخ شده‌اند، کدام یک از اهداف همچنان مهم باقی مانده‌اند و اینکه آیا قوانین جدید توسعه یافته‌اند یا خیر. تا حدودی به نظر می‌رسد که قوانین قبلی در جهان امروز بازاریابی محتوا بصری دیگر کاربرد ندارند. در عوض، چهار قانون جدید ظاهر شدند. و در حالی که بقیه قوانین باقی می‌مانند، نحوه اعمال آنها نیز تکامل یافته است. این قوانین برای بازاریابی محتوا بصری از اهمیت زیادی برخوردار هستند. از جمله قوانین جدید که در این زمینه وارد شده‌اند می‌توان به چهار قانون زیر اشاره کرد:

  • قانون حرکت 

  • قانون مالکیت 

  • قانون تنوع 

  • قانون کانال

یک دلیل بسیار مهم برای اثبات لزوم وجود بازاریابی محتوا بصری وجود دارد.

جان مدینا یکی از نویسندگان معروف با آثار پر فروش در زمینه‌ی “قوانین ذهن” در روزنامه‌ی نیویورک تایمز مطلبی با عنوان ” بینایی همه‌ی حواس را از بین می‌برد” به چاپ رسانده است. او می‌گوید: مغز شما فقط ۱۰ درصد از اطلاعاتی که سه روز قبل شنیده اید را حفظ خواهد کرد. اما اگر همان قطعه اطلاعات به صورت بصری ارائه شود، در عرض سه روز، مغز شما هنوز هم ۶۵ درصد از آن را به یاد می‌آورد.

بازاریابی محتوای بصری شما آنقدر بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر کاربر دارد. بازاریابی محتوای بصری در مقایسه با محتوای متنی بدون شک تاثیر ماندگارتری بر کاربر داشته و همیشه پیروز میدان خواهد بود. این امر برای پست‌های رسانه های اجتماعی، تبلیغات فیسبوک، سایت‌ها و سخنرانی‌ها صدق می‌کند. از آنجایی که کاربران روز به روز عاقل‌تر می‌شوند، قوانین نیز در حال تغییر هستند.

در این مطلب به ۱۰ قانون در خصوص بازاریابی محتوا بصری اشاره می‌کنیم.

این قوانین را بشکنید … بی شک تلاش‌های بازاریابی خود را در خطر گذاشته و تاثیر آن را کم خواهید کرد!!!

راک پلاس

راک پلاس

اگر به دنبال افزایش تاثیر بازاریابی محتوا بصری خود هستید، این ۱۰ قانون به شما کمک خواهند کرد تا به مقصود خود برسید. پس شروع می‌کنیم:

۱- قانون مالکیت :

سوال این است که چه کسانی صاحب محتوا بصری شما خواهند بود؟! جو پولیزی می‌گوید: “هرگز خانه‌ی خود را بر یک زمین اجاره‌ای بنا نکنید”. به عبارت دیگر، بهتر است یک مکان مرکزی مانند سایت بهینه سازی شده را برای خود ایجاد کنید. جایی که بتوانید بازاریابی محتوا بصری خود را کنترل و مدیریت کرده و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اما قانون مالکیت بزرگتر از این مسئله است که محتوا کجا قرار خواهد گرفت. این قانون همچنین به حقوق مربوط به استفاده از محتوا ارتباط دارد، جایی که محتوا توسط کاربران تولید می‌شود.

درست همانطور که شما مالکیت حقوق مربوط به محتوای خاص خود را دارید، مشتریان و کاربرانتان نیز مالکیت حقوق مربوط به محتوای تولیدی خود را دارند. شما نمی‌توانید از عکس‌های تولیدی آنها فقط به این دلیل که این عکس‌ها محصولات و خدمات شما را نمایان می‌کنند، استفاده کنید. اگر شما محتوا را از شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌کنید، یک سری محدودیت‌ها و قوانین برای نشان دادن مجدد آن محتوا وجود دارد. این شامل اعتبار، پیوندها، تاریخها و معیارهای دیگری است که باید نمایش داده شود.

استفاده از قانون مالکیت:

باغ وحش Wellington در زمینه‌ی محتوا یکی از برترین‌ها محسوب می‌شود. آنها فیلمی از پشت صحنه‌ی چیزهای که در باغ وحش اتفاق می‌افتد و مسئولین باغ وحش فیلمبرداری کرده بودند، تهیه کرده و در سایت خود قرار دادند. کارهای خنده‌داری که حیواناتی مثل چیتاها انجام می‌دادند. این فیلم بسیار جالب و دیدنی از کار درآمد و عکس العمل مخاطبان نسبت به آن بسیار جالب بود.

این فیلم در صفحه‌ی فیسبوک باغ وحش صدها نظر از جانب بینندگان دریافت کرد.

۲- قانون تنوع :

برندها برای موثرتر بیان کردن داستانشان به تنوع محتوا نیاز دارند. اگرچه محتوای تولید شده توسط کاربران به سرعت یک قسمت حیاتی از هر استراتژی بازاریابی محتوا می‌شود، این تنها راه برای یافتن ارتباط با مخاطب نیست. البته این امر به استفاده صحیح از استراتژی پیش تعیین شده شما مربوط می‌شود و مهم است که تم‌ها را قبل از تصمیم خود انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، فریب این است که به راحتی آنچه را که انجام می‌دهید را با هم مخلوط کنید:

ماجراجو باشید و محتویاتی را که در شبکه خود به اشتراک می‌گذارید ترکیب کنید.

استفاده از قانون تنوع:

اپراتورهای شرکت مسافرتی Helloworld یک ترکیب جالب از محتوای برند و محتوای تولیدی توسط کاربران در تبلیغات صفحه‌ی فیسبوک خود قرار دادند. تیم متوجه شدند محتوای برند با چشم انداز مخاطبان تشدید می‌شود، در حالی که محتوای تولیدی توسط کاربران باعث افزایش عملکرد تبلیغات می‌شود. این تنوع محتوا باعث افزایش ۱۳۶ درصدی نرخ کلیک و تبلیغات کلیکی خواهد شد.

راک پلاس

راک پلاس

۳- قانون جنبش:

آیا می‌دانستید که ۴ برابر بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند یک ویدیو در مورد یک محصول را ببینند تا از خواندن در مورد آن لذت ببرند؟ آیا این درست است که هر یک نفر از چهار نفر مشتری علاقه‌اش را نسبت به سایت شرکت از دست می‌دهد اگر هیچ ویدئویی نداشته باشد؟ ما در یافتن پاسخ این سوالات بسیار سرسختیم. این یک پاسخ طبیعی است که به صورت کامل توسط تیم آزمایش شده است. این دلیل خوبی است که سایت شما برای بازاریابی محتوا بصری شامل ویدیئو باشد.

با تشکر از پخش زنده‌ی فیسبوک، استوری‌های اینستاگرام، اسنپ چت و پریسکوپ، ساخت ویدیئو بسیار ساده‌تر و ارزانتر از همیشه است. شما نیازی به ایجاد ویدیوهایی ندارید که برای تولید نیاز به بودجه زیادی دارند. یک دستگاه تلفن همراه، تنها چیزیست که شما نیاز دارید. اگر استفاده از موبایل حس آماتور بودن به شما دست می‌دهد، پس می‌توانید عکس‌هایتان را به صورت اسلاید در آورده و سپس اسلاید را با جلوه‌های متن، موسیقی و انیمیشن به صورت فیلم درآورید. می‌توان گفت که تقریبا گزینه‌ها در این زمینه بی حد و حصر هستند.

استفاده از “قانون جنبش”:

بریتز، بزرگترین شرکت اجاره کمپینگ در استرالیا، از تبلیغات فیسبوک برای نشان دادن مکان‌هایی که شما می‌توانید در آنجا کمپ اجاره کنید، استفاده می‌کند. استفاده از تصاویر متحرک در این تبلیغات این مقصدهای سفر را جان می‌بخشد و واقعی می‌کند. برینتز تنها شرکتی نیست که این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

شرکت Helloworld نیز تصاویر ثابت خود را به فیلم‌های پویا تبدیل می‌کند. هر بار که این شرکت‌ها ویدئوی جدیدی در صفحه‌ی فیسبوک خود منتشر می‌کنند، توجه کامل افرادی که به سفر علاقه دارند و دقیقا هدف این شرکت‌ها هستند را به خود جلب می‌کنند. این فیلم‌ها به طور گسترده به اشتراک گذاشته می‌شوند. این امر بدون استفاده از قانون حرکت، تحقق نخواهد یافت.

۴- قانون کانال:

در حالی که قانون مالکیت در مورد هاستیگ محتوای شماست، بنابراین شما حقوق کامل دارید. قانون کانال در مورد توزیع محتوا برای بالاترین در معرض نماش قرار گرفتن است. هر شبکه‌ی اجتماعی متفاوت است. برخی محدودیت زمانی دارند، در حالی که دیگران محدودیت زمانی را منتشر کرده‌اند. به همین دلیل استراتژی بازاریابی محتوا بصری شما باید کانال مناسب برای محتوای شما را پیدا کند. به یاد داشته باشید هیچ اندازه‌ و سایزی وجود ندارد که مناسب همه‎ چیز باشد.

زمانی که تصمیم می‌گیرید برای انتشار محتوا از کدام کانال استفاده کنید، روی مخاطبین مورد هدفتان تمرکز کنید. تمرکز بر روی اینکه مخاطبان کجا هستند و قرار است چگونه محتوای شما را ببینند. برای مثال، اگر مخاطبین مورد هدف شما نوجوانان هستند. ممکن است انتشار محتواتان بر روی اسنپ چت تاثیر بیشتری داشته باشد تا پست گذاشتن در اینستاگرام یا پریسکوپ.

استفاده از قانون کانال:

Movember  یک طرح خیرخواهانه با هدف افزایش آگاهی برای سلامت مردان است. این طرح یک مسابقه عکس برگزار کرد که Mo Bros و Mo Sisters را در سراسر جهان نشان داد که در حال رشد، حرکت و همپوش شدن برای سلامت مردان بودند. این کمپین از مشتریان خواسته تا تصاویر مورد علاقه خود را در اینستاگرام با استفاده از برچسب #Movember  به اشتراک بگذارند.

Movember برای این کمپین با استفاده از ارتباط با کاربران در اینستاگرام ساخته شد و از حمایت آن‌ها تشکر کرد. این شرکت از کاربران خود درخواست کرد که اگر می‌توانند عکس‌های این شرکت را در کانال‌های اجتماعی خودشان منتشر کنند.

راک پلاس

راک پلاس

۵- قانون اخیر:

زمانی که آنلاین می‌شویم، بیشترین محتوایی که ما مصرف می‌کنیم از امروز و یا در بهترین حالت از دیروز است. محتوای هفته‌ی قبل عملا غیر قابل دسترسی است مگر اینکه به دنبال محتوای خاصی بگردید. محتوای سال قبل به یک خاطره‌ی بسیار قدیمی تبدیل شده است و یا حتی ممکن است منسوخ شده باشد. هنوز دو دل هستید؟ امتحانش کنید! به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود بروید. آن را باز کنید و به زمینه‌ی آن نگاهی بیندازید. هیچ پستی از روز قبل در آن می‌بینید؟

در حالی که الگوریتم‌ها اغلب در حال تغییر هستند، محتوای جدیدی را که اخیرا انتخاب می‌کنید را اولویت بندی می‌کنید. به روز نگه داشتن سایتتان باعث پیشرفت قابل توجهی در موفق شدن بازاریابی محتوا بصری شما خواهد داشت.

به چیز دیگری توجه نکردید؟ تنها راهی که می‌توانید بگویید یک پست جدید است یا نه، از روی زمان بارگذاری آن در سایت است. حتی پست‌هایی که همان روز بارگذاری می‌شوند نیز زمان بارگذاری آنها ثبت و منتشر شده و برای همه قابل دیدن است. برای مثال شما می‌توانید متوجه شوید که هر محتوایی چند دقیقه، ساعت و یا حتی چند روز یا چند ماه پیش بارگذاری شده است.

برای اینکه محتوای شما کاملا مرتبط باشد، باید تازه و جدید باشد. بنابراین همیشه سعی کنید برای بالا بودن کیفبت محتوا، به روز باشید. این کار شما را در بهینه سازی بازاریابی محتوا بخصوص بازاریابی محتوا بصری بسیار یاری خواهد کرد.

استفاده از قانون اخیر :

لونا پارک، یک پارک تفریحی سیدنی، یک مرکز اجتماعی را در وب سایت خود ایجاد کرده است که در آن مشتریان و محتوای جدید مشتری را نمایش می‌دهند. آنها بازدیدکنندگان را تشویق می‌کنند تا عکس‌ها و ویدیوهای خود را آپلود کنند یا از برچسب #lunalive در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند. نتیجه‌ی این کار، یک صفحه پر از آخرین محتوای زمانبندی شده است که توسط بازدیدکنندگان آنها به روز می‌شود.

راک پلاس

راک پلاس

قسمت دوم این مقاله به زودی منتشر خواهد شد. 

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی