آیا هنوز بازاریابی ویروسی وجود دارد یا از بین رفته است؟

در حالی که رفتن بازاریابی ویروسی هرگز هدف کمپین بازاریابی ویدیو شما باشد، به نظر می‌رسد که خود کلمه به تنهایی از بین رفته است. آمارهای زیادی در این زمینه وجود دارد. در سال ۲۰۱۷ بازاریابی ویدیو ۶۹% از کل ترافیک مصرفی مشتریان را تشکیل داده است. تبلیغات ویدیو موبایلی در آینده‌ای نه چندان دور در حدود ۵% نسبت به دسکتاپ و صفحه فرود سریع‌تر افزایش خواهد یافت. از طریق ویدیو این رقم به افزایش ۸۰۰% بیشتر نیز تبدیل خواهد شد.

اگر این مورد صحیح باشد، بهتر است بهترین تمرینات را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که کمپین های بازاریابی ویدیو شما اهداف شما را مورد هدف قرار گرفته و آن‌ها را به جلو و به سمت شبکه های اجتماعی سوق دهند. در ادامه چند نکته‌ی مهم برای کمک به شما در جهت تولید ویدیو های آنلاین مفید، تاثیر گذار و الهام بخش به شما ارائه می‌دهیم.

بازاریابی ویدیو

۱- بازاریابی ویدیو باید داستان داشته باشد، نه اینکه فقط در رابطه با فروش باشد.

در اینترنت کوهی از فروش‌های نامرتب و بی‌نظم وجود دارد که به طور فعالانه‌ای برای مشتریان دافع و آزار دهنده هستند. به برندتان اجازه ندهید که این چنین باشد. در عوض، در بازاریابی ویدیو ، ویدیوی خود را طوری بسازید که داستانی را بیان کند و فقط فروش هدف آن نباشد. به یاد داشته باشید که قوانین مشابه برای بازاریابی محتوا نوشتاری نیز صادقند. در بازارایابی ویدیو تمرکز بر روی ارزش به دست آوردن مشتری است.

بیشترین قدرت عاطفی را در ویدیوی خود اعمال کنید تا برای علاقه‌های پنهان و نیازهای مشتریانتان جذاب باشد. می‌ترسید که لیدهایتان را از این طریق از دست بدهید؟ شما همیشه می‌توانید یک call to action یا فراخوانی برای اقدام استراتژیک و مربوط در کنار URL دنبال شده در قسمت پایانی ویدیوی خود داشته باشید. فقط مطمئن شوید که این فراخوان با کل داستان ویدیوی شما مناسبت دارد.

۲- به مخاطبین خود آموزش دهید وبه سبب آن خودتان را ثابت کنید.

آیا می‌دانستید که ۶۵% از مخاطبین شما فراگیران بصری هستند؟ یکی از قدرتمندترین متدها که شما می‌توانید برای بازاریابی ویدیو استفاده کنید این است که مخاطبین خود را آموزش دهید. بزرگترین چیز این است که آموزش در فرم‌های مختلفی ظاهر می‌شود. برای مثال، می‌توانید چگونگی استفاده از محصولات و خدماتتان را به مشتریان خود آموزش دهید. و یا اینکه نکات مفیدی در خصوص محصولات و خدماتتان به آن‌ها ارائه دهید. حتی می‌توانید وبیناری برای نشان دادن دانش صنعت خود، جایگاه برندتان به عنوان تفکری برتر، ارزش قائل شدن برای زندگی مشتریانتان و جذب لید در این فرآیند را نشان دهید.

در بازاریابی ویدیو، ویدیو همچنین می‌تواند یک اثبات اجتماعی برای محصول و یا خدمات شما باشد. با توجه به دوربین تحت وب، گزارش‌های مشتریان بالاترین رتبه بندی موثر برای بازاریابی محتوا داشته است که چیزی معادل ۸۹% می‌باشد. زمانی که ساخت ویدیوهای تبلیغاتی موفق بر روی داستانی تمرکز می‌کنند، مشتریان این داستان را دوست داشته و بی شک از شما خرید خواهند کرد.

ویدیو کسل کننده

۳- کسل کننده نباشید!

Dharmesh Shah موسس و مدیر اجرایی Hubspot، میگوید بهترین کار این است که:  “بدترین کاری که می‌توان انجام داد، ساختن یک ویدیو کسل کننده و خسته کننده است. ویدیوهایی که تکه‌هایی مفید از بازاریابی خاص را نشان می‌دهند، هرگز شکست نمی‌خورند.” مخاطبین شما در حقیقت به چه چیزی نیاز دارند؟ آن‌ها در واقع می‌خواهند که بخندند، می‌خواهند احساس هدایت شدن داشته باشند. آن‌ها می‌خواهند از زمان کسل کننده‌ی خودشان به مدت حداقل ۵ تا ۱۰ ثانیه دور شوند و زمانی متفاوت‌تر را تجربه کنند. Dharmesh بسیار اسرار دارد که کارهای خنده دار و طنز آمیز گزینه‌های بسیار مناسب‌تری برای کمپین های بازاریابی ویدیو هستند.

او این چنین ادامه می‌دهد که بعضی از ویدیوهای آن‌ها در سایت Hubspot ممکن است دو لبه دیده شوند. اگرچه Hubspot همیشه تلاش بر این دارد که محافظه کارانه عمل نکند. در عوض آن‌ها بسیار فعالانه و هوشمندانه سازندگان ویدیو را تشویق به خلاقیت و ریسک پذیری می‌کنند. فکر می‌کنید که مخاطبین B2B شما نمی‌توانند طنز را قبول و اداره کنند؟ Dharmesh نکته‌ی بسیار جالب توجهی را بیان می‌کند: مخاطبین هاب اسپات عمدتا B2B هستند، ولی این دلیلی برای سرگرم نکردن آنان نمی‌شود. با چیزی که قبل از شما در صنعتتان از بین رفته است احساس محدودیت نکنید. با رقیبان خود چشم و هم چشمی نکنید. از روش‌های آنان تقلید نکنید. بایستید! سعی خودتان را بکنید تا در زمینه‌ی بازاریابی ویدیو بامزه و طنز باشید و در نتیجه بدرخشید.

۴- بهینه سازی برای جستجو

چند تاکتیک وجود دارد که شما می‌توانید استفاده کنید تا مطمئن شوید ویدیوهای شما خیلی راحت در موتورهای جستجو پیدا می‌شوند. اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن بیشترین ارزش سئو از ویدیوهایتان است. قبل از اینکه ویدیو را در هر سایت دیگری انتشار دهید، آن را در سایت خود بارگذاری کنید. این نکته نیز بسیار مهم است که فعال کردن گزینه‌ی embedding بر روی ویدیو به شما کمک می‌کند تا دریافتی لینک‌های بازاریابی داخلی یا لینک‌ های درونگرا افزایش یابد. فراموش نکنید که از نقشه ی سایت نیز استفاده کنید. در یک سند بسیار جالب، گوگل توضیح می‌دهد که چطور به سادگی یک نقشه ی سایت طراحی کنیم.

زمانی که صحبت از ویدیو برای بهینه سازی به میان می‌آید، توضیحات همه چیز را بیان می‌کنند. descriptions یا توضیحات، به جستجوی گوگل این اجازه را می‌دهند تا ویدیو شما معنا پیدا کرده و ملزومات ویدیو را درک کنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که ویدیوهای شما با کلمات کلیدی مناسب برچسب گذاری شده اند. همچنین به طور کامل با توضیحات مفصل و عناوین محصر به فرد توضیح داده شده‌اند. این قانون را در ذهن داشته باشید: در بازاریابی ویدیو، اگر یک جعبه داشته باشد، به دنبال آن هدف خاصی هم خواهد داشت. برای بالا بردن رتبه ی خود در گوگل باید این اهداف را دنبال کنید.

بهترین بازاریابی ویدیو

۵- ویدیو را طوری بسازید که بهترینی باشد که تا به حال ساخته شده است.

یک پنجم بازدیدکنندگان سایت شما کمتر از ۱۰ ثانیه از یک ویدیو فاصله می‌گیرند. مفید و مختصر بودن نکته‌ی مهمی است که تمامی کارشناسان بازاریابی ویدیو توصیه می‌کنند. توصیه چیست؟ مستقیما به سراغ داستان بروید و انتظارات مشتریان را از ابتدا از ۵ تا ۱۰ ثانیه، مدیریت کنید.سعی کنید کنجکاوی مخاطبین خود را بر انگیخته کنید. از تیزرها برای جلب توجه کامل آنان استفاده کنید.

در بازاریابی ویدیو ، ویدیوی شما باید بلافاصله ارزش و اهمیت خود را به مخاطب نشان دهد. همچنین این سوال مخاطبین که “چرا باید این ویدیو را ببینم؟” را بلافاصله پاسخ دهد. واقعا چرا مخاطبین باید ویدیوی شما را ببینند؟ویدیوی شما آن‌ها را می‌خنداند؟ ویدیوی شما آن‌ها را مجبور به انجام کاری می‌کند؟ و یا اینکه ویدیوی شما چیز جدیدی به آن‌ها یاد می‌دهد؟در هر صورت ویدیوئی شما باید خود بیانگر ارزشش باشد. در بازاریابی ویدیو، ویدیوی شما معرف محصول و یا خدمات شماست! پس در مورد ساخت آن خوب فکر کنید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴/۵۴ رتبه بندی