اگر گوگل ادوردز به درستی اجرا شود، در زمانی کوتاه می‌تواند یک شرکت را موفق‌تر سازد. در اینجا چند نکته وجود دارد که با رعایت کردن آنها به این امر مهم دست یابیم. دنیای بازاریابی در سال‌های اخیر تغییر چشمگیری کرده است. گوگل ادوردز یکی از پلتفرم‌هاییست که این تغییر را به وجود آورده است.گوگل ادوردز یکی از متدهای موثر در تبلیغات پرداخت آنلاین موجود است.

این سیستم تبلیغاتی توسط هزاران شرکت و سازمان کوچک، متوسط و بزرگ استفاده می‌شود. تمامی این سازمان‌ها یک چیز مشترک دارند. آن‌ها می‌خواهند تعداد زیادی از مردمی که برای اطلاعات، محصولات و خدمات در حال تحقیق آنلاین هستند را نشانه بگیرند. اگر استفاده‌ی صحیحی از گوگل ادوردز و انواع مزیت گوگل ادوردز شود، توانایی ارسال تعداد زیادی از افراد به شما را دارد که در حال جستجوی چیزی هستند که شما دقیقا می‌خواهید به آن‌ها ارائه دهید. اگر در حال حاضر به طور صحیح و یا به طور کامل از گوگل ادوردز استفاده نمی‌کنید، باید به طور جدی این موضع را بازبینی کنید.

نکاتی که در زیر اشاره می‌شود، دلایل اصلی برای استفاده‌ی گوگل ادوردز هستند.

مزیت گوگل ادوردز در تبلیغات کلیکی

۱- اولین مزیت گوگل ادوردز این است که باعث افزایش لیدها و مشتریان شما می‌شود.

گوگل آنالتیکس یکی از بهترین ابزارها برای تولید و افزایش لید است. اگر کمپین‌های شما کاملا صحیح و به درستی تنظیم شده باشند، پتانسیل فرستادن لیدهای مورد هدف به سایت شما را خواهد داشت. گوگل ادوردز به شما اجازه می‌دهد تا بر افرادی که در جستجوی آنچه که شما باید انجام دهید تمرکز کنید.

این می‌تواند شامل محصولات یا خدمات کسب و کار شما باشد. به این معنا که شما می‌توانید جست و جوی خود را دائما تصحیح کنید. این کار باعث می‌شود از طریق این پلتفرم، تنها کسانی وارد سایت شما بشوند که قصد خرید محصولات و یا خدمات مربوطه را داشته باشند.

۲- دومین مزیت گوگل ادوردز این است که یک پلتفرم بازاریابی بسیار منعطف است.

هر کسی که با گوگل ادوردز مرتبا سر و کار دارد و از انواع مزیت گوگل ادوردز آگاه است، فورا به شما خواهد گفت که آن یک پلتفرم بازاریابی بسیار منعطف است. گوگل ادوردز برای هر اندازه و هر نوع سازمانی مناسب است. شما می‌توانید با استفاده از این سیستم به طور مستقیم ترافیک اینترنت را روشن و یا خاموش کنید. این پلتفرم همچنین با طیف گسترده‌ای از سایر سیستم عامل‌های بازاریابی و سیستم‌های نرم افزاری سازگار است و این مزیت گوگل ادوردز فوق العاده است. به عنوان مثال، شما می‌توانید داده‌های کمپین را دانلود کنید و آن را با استفاده از صفحات گسترده اکسل تجزیه و تحلیل کنید.

کمپین ها را می‌توان به راحتی سفارشی کرد تا بر روی کاربران آنلاین خاصی متمرکز شوند. شما می‌توانید مردم را در مکان‌های مختلف در حال استفاده از وسایل مختلف و حتی مردمی که در حال استفاد از سایت‌های مختلف متغلق به گوگل از قبیل موتور جست و جوی گوگل، یوتیوب و دیگر سایت‌های محتوای دیگر که در گوگل ادز ظاهر می‌شوند، مورد هدف قرار دهید. همچنین می توانید بودجه ها را با توجه به مبلغی که مایل هستید در این نوع تبلیغات صرف کنید، تنظیم کنید. نمونه هایی از این موارد شامل تنظیم بودجه روزانه و محدودیت هایی است که شما مایل به پرداخت آن بر روی کلیک برای کلمات کلیدی خاص هستید.

۳- سومین مزیت گوگل ادوردز این است که باعث می‌شود کسب و کارها نرخ بازگشت سرمایه‌ی بالایی دریافت ‌کنند.

بر خلاف سایر استراتژی‌ بازاریابی دیجیتال، شما فقط برای تبلیغاتی پرداخت می‌کنید که مردم بر روی آن‌ها کلیک می‌کنند. هنگامی که شما کمپین گوگل ادوردز را بهینه سازی می‌کنید، می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه‌ی بالایی را دریافت کنید که ممکن است با سایر استراتژی‌های بازاریابی امکان پذیر نباشد. اگرچه این کار بسیار طول می‌کشد و شما باید بدانید چه رویکردی برای شما و کسب و کار شما مناسب است.

برای دریافت یک تصویر واضح‌تر از آنچه که بهترین نتایج را به شما می‌دهد، شما باید به طور مداوم کمپین های خود را تست و پیگیری کنید. گوگل ادوردز در این مورد بسیار کامل و شفاف بوده و اطلاعاتی که شما لازم دارید به آسانی در دسترس است. زمانی که زمینه‌های کمپین خود را که نرخ بازگشت سود خوبی به شما می‌دهد پیدا کردید، باید تمرکز خود را روی تلاش‌ها و بودجه‌های این زمینه‌های کمپین خود بگذارید. اگر یک کمپین یا قسمت‌هایی از یک کمپین برای شما هزینه بردار است، فورا آن را حذف کنید. پول خود را برای کمپین‌های موفق و کمپین‌هایی که در آینده تست خواهند شد، سرمایه‌گذاری کنید.

راک پلاس

راک پلاس

۴- چهارمین مزیت گوگل ادوردز این است که شما نتایج را خیلی سریع و شفاف مشاهده خواهید کرد.

این پلتفرم نتایجی با درک آسان را به شما نشان می‌دهد. پس از آن، گزارش کمپین‌هایتان را سریعا به شما اطلاع می‌دهد. تجزیه و تحلیل کمپین گوگل ادوردز شما بسیار ساده خواهد بود. زیرا پیشخوان به شما تمامی اطلاعات مربوط به هر کمپین از قبیل تبلیغات کلیکی، کلمات کلیدی وارد شده توسط بازدید کنندگان سایت، هزینه‌ی کلیک‌ها و بیشتر را به شما می‌دهد. این باعث میشود که گوگل ادوردز به یک سیستم کاملا شفافی تبدیل شود که برای درک و هدایت آن، زمان زیادی طول نخواهد کشید.

۵- پنجمین مزیت گوگل ادوردز این است که منابع بزرگ و ترافیک با کیفیت بالا را مورد هدف قرار می‌دهد.

گوگل یکی از بزرگترین کمپین‌های جهان است. میلیون‌ها نفر هر روزه تبلیغات گوگل را جست و جو و کلیک می‌کنند. به این معناست که مزیت گوگل ادوردز می‌تواند هر روز مقدار ترافیک خیلی زیادی به یک کسب و کار بفرستد. این امر تنها زمانی اتفاق می‌افتد که آن‌ها بودجه‌ی لازم برای پرداخت این ترافیک را داشته باشند. گوگل در نمایش محتوای مرتبط با جست و جوی کاربران، موتور جست و جویش، یا محتوای ویژگی‌های تبلیغات گوگل به خود افتخار می‌کند. الگوریتم موتور جست و جویشان همواره در حال تکامل و توسعه است. همین موضوع باعث شده است تا گوگل بیشترین نتایج جست و جوی و تبلیغات مربوط را تولید کند. این تاثیر بسیار مثبتی برای کسب و کار کسانی که از طریق گوگل ادوردز تبلیغات خود را ارائه می‌دهند، دارد.

تبلیغات گوگل ادوردز لیدها و بازدید کنندگانی با کیفیت بالاتر به سایت کسب و کار، فروشگاه تجاری الکترونیکی و دیگر قسمت‌های آنلاین شما ازسال می‌کند. مردمی که گوگل به سایت شما ارسال می‌کند بیشتر کسانی هستند که احتمال می‌رود به زودی مشتری محصولات و خدمات شما شوند. آن‌ها را به لیست مراجعین خود اضافه کرده و اطلاعات لازم مانند اطلاعات تماس و یا ایمیل را از آن‌ها درخواست کرده و هر اقدام دیگری برای نگه داشتن و حفظ کردن آن‌ها به عنوان مشتری لازم است انجام دهید.

۶- ششمین مزیت گوگل ادوردز به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد بازار مربوط به کسب و کارتان بدست آورید.

بسیار مهم است که بتوانید به ذهن مشتریان ایده آل خود دسترسی پیدا کنید. درک مخاطبینتان ارتباط و معامله با آن‌ها را آسان‌تر ساخته و متوجه خواهید شد که خواسته‌های آن‌ها چیست؟اگرچه این کار بسیار سخت و مشکل است. روش‌های سنتی از قبیل پرسشنامه و مصاحبه قطعا نتایج محدودی تولید خواهند کرد. از سوی دیگر گوگل ادوردز اطلاعاتی در خصوص عادت‌ها و نیازهای مشتریان تولید می‌کند که صاحبان کسب و کار در نسل‌های قبل فقط خواب آن را می‌دیدند.

کلمات کلیدی که جستجوگران استفاده می‌کنند تا سایت شما را پیدا کنند، موقعیت مکانی آن‌ها، وسیله‌هایی که استفاده می‌کنند، زمان و روزهایی که جست و جو می‌کنند و دیگر اطلاعاتی که از طریق گوگل ادوردز بدست می‌آورند، بسیار ارزشمند است. این اطلاعات می‌تواند برای تولید محصولات و خدمات بهتر استفاده شود. این مزیت گوگل ادوردز باعث تصحیح تلاش‌های بازاریابی شما می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا پولتان را با تبلیغ کردن به مردمی که علاقه‌ای به چیزی که برای ارائه تبلیغ می‌کنید ندارند، هدر ندهید.

گوگل ادوردز یکی از قوی‌ترین ابزارهای تبلیغاتیست که تا به کنون ساخته شده است. این ابزار با میلیونها جستجوی روزانه توسط کاربران اینترنت سر و کار دارد. سپس به صاحبان کسب و کار این فرصت خاص را می‌دهد که بسیاری از این افراد را به مشتری و لیدهای کسب و کار تبدیل کنند. پرداخت برای تبلیغات آنلاین مانند گوگل ادوردز بسیاری از مردم را گیج و در نهایت ناامید می‌کند. این حالت بخصوص برای افرادی که با چگونگی کارکرد این پلتفرم آشنایی ندارند بیشتر به وجود می‌آید.

اگر شما بدانید که گوگل ادوردز چگونه کار می‌کند و با انواع مزیت‌ گوگل ادوردز آشنایی داشته باشید و یا حتی بدانید چگونه از گوگل ادوردز و متخصصین آن کمک بگیرید، جایزه‌ای که از طرف گوگل ادوردز دریافت می‌کنید بسیار بزرگ و ارزشمند خواهد بود.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی