آیا شما هم از آن دسته از فروشندگانی هستیند که همیشه دغدغه‌ی فروش محصول و یا خدمات خود را دارید؟ شما هم از افزایش فروش محصول و یا خدمات خود لذت می‌برید؟ استراتژی‌های سنتی بازاریابی به نظرتان به در نخور است؟ با تماس گرفتن با مشتری و روبرو شدن با برخورد سردشان، حال بدی به شما دست می‌دهد؟ مایلید با تبلیغات نوین بیشتر آشنا شوید؟ تنها شما نیستید که چنین دیدگاهی به فرآیند فروش خود دارید. همه‌ی فروشندگان در تلاشند تا محصول و یا خدمات خود را به فروش برسانند. راه‌های بسیار زیادی برای کمک به این فرآیند هست از جمله محتوای بلاگ در وبسایت شما!

زمانی که محتوای بلاگ  شما خوب و مفید باشد، به منبعی ارزشمند برای کاربران تبدیل می‌شود. این منبع باعث میشود آن‌ها به محصول شما اعتماد کنند. و زمانی که به شما اعتماد می‌کنند، تمایل بیشتری برای خرید محصول و یا خدمات را دارند. این راه افزایش فروش بسیار طبیعی، بدون هیچگونه کلک و یا تاکتیک‌های اجباری فروش است.

در این مطلب ۷ راهی که باعث افزایش فروش محصول شما از طریق محتوای بلاگ وبسایت می‌شود را با جزئیات بررسی می‌کنیم.

۱- عمیقا جستجو کنید تا مطالب و موضوعاتی را انتخاب کنید که هیچکس تا به حال در مورد آن ننوشته است.

میلیون‌ها مطلب در مورد موضوعات مختلف وجود دارد که هنوز خوانده نشده‌اند. حتی به اشتراک گذاشته نشده و پیوند داده نشده‌اند. بسیاری از صاحبان کسب و کار محتواهایی تولید می‌کنند که فکر می‌کنند باید تولید کنند. ولی آن‌ها به درستی نمی‌دانند چطور این محتوا قرار است به افزایش فروش آن‌ها کمک کند.

اولین و مهمترین مورد این است که بلاگ شما باید محتوایی منحصر به فرد، مفید و سرگرم کننده داشته باشد. محتوا باید عمیق بوده و قصد شما از تولید آن محتوا را در موضوع به خوبی نشان دهد. اگر مطالب دیگران را استفاده کنید، این تکرار مکررات باعث بی‌نتیجه ماندن تلاش شما خواهد شد. عمیقا جستجو کنید تا موضوعاتی را پیدا کنید که هیچکس دیگر استفاده نکرده است. یا حداقل مطالب رو طوری استفاده کنید که با دیگران متفاوت بوده به نحوی که شما خالق آن مطالب هستید. این شروع، شروع اعتماد مشتریان به شماست. اعتماد مشتری یعنی افزایش فروش!

۲- دائما و مرتبا برای سایت خود پست بگذارید.

پایداری و تداوم، کلید بدست آوردن پول و سرمایه از طریق بلاگ وبسیات شماست. نمی‌توان انتظار داشت هر زمان که تمایل داشتیم پست بگذاریم. این کار باعث می‌شود که نه تنها تعداد مخاطبین بیشتر نشود، بلکه احترام و اعتماد آن‌ها نسبت به محصول ما نیز افزایش نخواهد یافت. بهتر است بین ۲ تا ۵ پست در هفته تولید کنید. بی‌شک این تعداد بسته به شرایط بازار هدف و مخاطبین شما بسیار متفاوت است. بر اساس تحقیقات Hubspot، شرکت‌هایی که بیش از ۱۶ محتوای بلاگ در ماه تولید می‌کنند، ۴.۵ برابر جذب لید بیشتری نسبت به شرکت‌هایی داشتند که ۰ تا ۴ پست در ماه تولید می‌کنند.

نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اگر نمی‌توانید این تعداد پست را در ماه تولید و در بلاگ خود بگذارید، ایرادی ندارد. حتما لازم نیست که به این اعداد و ارقام توجه کنید و خود را ملزم کنید تا به این ارقام برسید. این بسیار مهمتر است که بتوانید به طور مرتب محتوا تولید کنید تا اینکه تلاش کنید تا به تعداد محتوای خاصی در ماه برسید. فقط به طور مرتب محتوا تولید کنید.

۳- برای هر پست فراخوانی برای اقدام اضافه کنید.

اگر مرتبا مطالبی عمیق و مفید تولید کنید، در حقیقت پایه‌ای برای افزایش فروش محصولات خود در بلاگتان ایجاد کرده‌اید. حال باید توسط مطالبی که در بلاگ می‌گذارید، کاربران را به سمت محصول و یا خدمات هدایت کنید. منظور این نیست که مطالب بلاگتان باید محصول را مستقیما ترویج دهد. اگرچه مطلب باید راهی برای معرفی محصول شما باشد تا خواننده بداند به طور کلی محصول شما چیست. یک راه برای رسیدن به این هدف، اضافه کردن فراخوان برای اقدام یا (CTA) در پست‌های بلاگتان است.

اصولا این فراخوان در انتهای پست‌های شما قرار گرفته و به ارتباط دادن موضوع پست به محصول پیشهادی شما کمک می‌کند. برای مثال، زمانی که یک پست در مورد بلاگ نویسی می‌نویسیم، با یک فراخوان نظیر “آیا می‌خواهید بلاگ نویس ماهری باشید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ این مقاله را دنبال کنید تا بتوانید با ووردپرس مثل آب خوردن کار کنید و وبلاگ خوبی داشته باشید.” این کار نه تنها راه خوبی برای افزایش فروش و افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو است. همچنین منابع اطلاعاتی و آموزشی بیشتری برای خوانندگان فراهم می‌کند.

۴- محصول و یا خدمات خود را در نوار ابزار کناری سایت خود ترویج دهید.

تبلیغات بنری همانطور که در گذشته رایج و موثر بوده‌اند، هنوز هم فرصت خوبی برای ترویج محصولات و خدمات شما به شمار می‌آیند. محصولات و خدمات خود را در نوار کناری صفحات سایت خود قرار دهید. اگر بینندگان و کاربران سایت از آن تبلیغ خوششان بیاید، بر روی آن کلیک می‌کنند. محصولات رایگان را دانلود می‌کنند. و به این صورت شما می‌توانید با آن‌ها از راهی مانند ایمیل در ارتباط و تعامل باشید. بسیاری از این بازدید کنندگان در نهایت تبدیل به مشتری می‌شوند زیرا محصول ما را دوست دارند و می‌دانند که می‌توانند به ما اعتماد کنند. بدیهی است که شما می‌توانید محصولات و خدمات پرداخت شده خود را در نوار کناری خود تبلیغ کنید. راه دیگر امتحان کردن دسته‌ای کوچک از محصولات پرداختی و یا رایگان است تا ببینید که در نهایت، کدامیک بازده بیشتری در اختیار شما می‌گذارند.

۵- صفحاتتان را با اضافه کردن لینک درونی به دیگر پست‌های بلاگتان مرتبط سازید.

نیمی از نبرد در زمینه‌ی بلاگ نویسی زمانیست که بازدیدکنندگان به سایت شما می‌آیند. تا زمانی که بازدیدکنندگان در سایت شما هستند، قطعا شما می‌خواهید کاری کنید که مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند. یکی از بهترین راه‌ها که میتوانید به این هدف خود برسید این است که لینک دیگر پست‌های وبلاگ خود را در معرض دید آن‌ها قرار دهید. زمانی که در مورد موضوعی خاص مطلبی می‌نویسید، لینک دیگر مطالب بلاگ که ممکن است برای خواننده جذاب باشد را در معرض دید قرار دهید.

برای مثال، اگر مطلبی در خصوص طراحی گرافیک می‌نویسید، احتمالا باید لینکی در مورد “بهترین ابزار برای طراحی گرافیک” نیز به آن اضافه کنید. اگر یک فراخوان برای اقدام به هر پست اضافه کنید، کاربران سایت شما با پست اصلی، دو فراخوان برای اقدام خواهند دید. و به این معنی است که شانس شما برای افزایش فروش دو برابر شده است. فقط در نظر داشته باشید که پست‌های ارزشمند در سایت خود گذاشته و دراین مرحله، تا جایی که می‌توانید از پست‌های مرتبط استفاده کنید. این باعث می‌شود تا تجربه ی مشتری افزایش یافته و نیز باعث افزایش فروش شما خواهد شد. پس یک معامله‌ی برد-برد خواهد بود.

۶- محصولات خود را در پست‌هایتان (جایی که مربوط است) مرجع دهید.

اگر شما محصول یا سرویسی دارید که مستقیما مربوط به موضوع پست بلاگتان است، از اشاره کردن به آن دریغ نکنید. به این معنا نیست که لازم باشد فقط و فقط در مورد محصولتان بنویسید. تنها اشاره‌ای کوچک به محصول در مطالب مربوطه کافی است. زیرا باعث می‌شود به مفید واقع شدن آن برای مشتری کمک کرده و موجب افزایش فروش شما شود. برای مثال، اگر خدمات کترینگ ارائه می‌دهید و در محتوای پست خود در مورد برگذاری مجالس میهمانی می‌نویسید، چرا نباید به محصول و یا خدمات خود در آن پست اشاره کنید؟

کاری که شما با این روش انجام می‌دهید، روش صحیحی از تبلیغات آنلاین است که باعث افزایش اعتبار شما نزد کاربران و بازدیدکنندگان سایت می‌شود. نه تنها با این روش کار خود را ارزشمند می‌کنید، بلکه برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود نیز ارزش قائل شده‌اید.

۷- لیست ایمیل خود را از طریق پست‌های بلاگتان، توسعه دهید.

آخرین استراتژی راهی غیر مستقیم برای افزایش فروش از طریق محتوای بلاگ است. این استراتژی همچنین قوی‌ترین و موثرترین استراتژی است. همانطور که می‌دانید، لیست ایمیل شما ابزاری ابتدایی است که برای افزایش لید و افزایش فروش استفاده میکنید. در واقع ۸۵% از فروش مستقیما از طریق همین لیست ایجاد می‌شود. به این معنا که ما همیشه باید فکر کنیم تا دریابیم که چگونه می‌توانیم بازدیدکنندگان بلاگمان را به لیستمان انتقال دهیم. یعنی اینکه چگونه راهی پیدا کنیم تا این بازدیدکنندگان را نگه داشته و راه‌های ارتباطی با آنان ایجاد کرده و ایمیل آن‌ها را بگیریم و به لیست ایمیل خود اضافه کنیم. این استراتژی به سرعت موفق نخواهد شد. بلکه در طول زمان بازخورد مثبت خواهد داشت. در حالی که با بازدیدکنندگان رابطه ایجاد می‌کنیم و نیتمان فقط ایجاد فروش در زمان کوتاه نباشد، در طولانی مدت این استراتژی نتیجه‌ی خوب و دلخواه را به ما خواهد داد.

راک پلاس

راک پلاس

آیا شما نیز از طریق پست‌ها و محتوای وبلاگتان به افزایش فروش خود کمک می‌کنید؟ در صورت تمایل تجربیات خود را با ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک در میان بگذارید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۸/۵۴ رتبه بندی