گوگل ادوردز احتمالا یکی از بهترین ابزارهایی است که شما می‌توانید برای تولید، فروش و رشد کسب‌وکار استفاده کنید. بهرحال، بیشتر صاحبان کسب‌وکارها صدها و گاها هزاران دلار را در اثر مدیریت حساب ناکافی هدر می‌دهند. یک کمپین تبلیغات گوگل ادوردز ضعیف به سادگی در دید مخاطبان هدفِ اشتباهی قرار می‌گیرد یا از حوزه رقابت با دیگران حذف می‌شود.

در اینجا ۸ اشتباه رایج در تبلیغات گوگل ادوردز که صاحبان کسب‌وکارها هنگام ایجاد کمپین‌هایشان مرتکب می‌شوند را برای شما آورده‌‌ایم. همچنین راه‌های اجتناب از آن‌ها و به دست آوردن حداکثر نتیجه از تلاش‌هایتان را برای شما توضیح داده‌ایم.

[/vc_column_text]

از اشتباهات پرهزینه در تبلیغات گوگل ادوردز با نادیده نگرفتن این خطاها اجتناب کنید.

۱- استفاده کردن از یک گروه تبلیغاتی برای چندین کلمه کلیدی

ایجاد یک گروه تبلیغاتی که چیزی در حدود ۲۰ کلمه کلیدی را پوشش دهد، یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که صاحبان کسب‌وکارها در تبلیغات گوگل ادوردز مرتکب می‌شوند. این مساله باعث می‌شود تبلیغاتی نوشته شوند که مرتبط با تمامی کلمات کلیدی باشند. این مساله نه تنها دشوار است بلکه باعث یک تناقض بین خواسته‌های مشتریان و تبلیغات ارائه شده توسط شما را نشان خواهد داد.

بهترین شیوه‌ی عمل این است که برای هر گروه تبلیغاتی یک کلمه کلیدی اختصاص دهید. این کار به شما این فرصت را می‌دهد که یک تبلیغ خاص، ویژه و البته مرتبط ارائه دهید. شما همچنین می‌توانید از روش جایگزینی پویای متن استفاده کنید.این روشی است که به طور خودکار متن بر روی صفحه فرود شما را با کلمات کلیدی در گوگل ادوردز متعلق به شما مطابقت می‌دهد و تعداد صفحات فرودی که باید ایجاد کنید را بسیار کاهش می‌دهد.

۲- فراموش کردن لینک‌دهی به حساب گوگل ادوردز با یک ابزار CRM

فهمیدنِ اینکه کدام کلمات کلیدی ایده تولید می‌کنند کار ساده‌ای است. اما اگر می‌خواهید بفهمید که کدام کلمات فروش واقعی ایجاد می‌کنند، باید به فکر لینک کردن حساب گوگل ادوردز خود به یک ابزار CRM یا ابزار مدیریت ارتباط با مشتری باشید.

این کار به شما این امکان را می‌دهد که تعداد دقیق فروش به ازای هر کلمه‌کلیدی را ببینید. از آن طرف هم متوجه می‌شوید کدام کلمات ایزوله هستند و تاثیری بر کمپین شما نگذاشته‌اند. در این صورت می‌توانید کلماتی که عملکرد موثری داشتند را بهبود بخشیده و بقیه که ایده می‌دهند اما منجر به فروش نمی‌شوند را متوقف کنید.

۳- استفاده نکردن از اسم برند به عنوان کلمه کلیدی

از اولین باری که گوگل ادوردز معرفی شد، همواره بحث بر سر این که استفاده از برند به عنوان کلمه کلیدی مناسب است یا نه، وجود داشته است. کلمات کلیدیِ برند شده، جستجوهایی را ارائه می‌دهند که به واسطه‌ی آن‌ها، نام برند یا کسب‌وکار شما نشان داده می‌شود.

8 اشتباه رایج در تبلیغات گوگل ادوردز که باید از آن‌ها اجتناب کنید!

گرچه برخی از بازاریابان معتقدند که این کاری بیهوده است، اما نتایج موفق چیز دیگری به ما می‌گویند. اگر نام برند خود را جزئی از کلمات کلیدی‌هایتان قرار دهید، نه تنها از تمامی ابعاد سود به شما می‌رسد، بلکه می‌تواند تضمین دهد که در صورت جستجوی نام برندِ شما، اولین سایتی باشید که دیگران خواهند دید.

۴- استفاده کردن از قسمتی از یک مجموعه برنامه‌های تبلیغاتی و نه همه‌ی آن‌ها

استفاده از یک مجموعه‌ی کامل از برنامه‌های تبلیغاتی به طور بسیار گسترده‌ای در عملکرد تبلیغات گوگل ادوردز موثر است. آن‌ها به تبلیغاتی که ایجاد می‌کنید جازه می‌دهند که در فضای جستجو حجم گسترده‌تری را تصرف کنند. متاسفانه اکثر بازاریابان به جای استفاده از کل مجموعه زیر که ۹ مورد را شامل می‌شود، تنها از ۳ یا۴ مورد از برنامه‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند:

  • شماره تماس
  • فراخوان
  • موقعیت شما
  • شماره پیام
  • قیمت‌ها
  • بازنگری و مرور
  • رتبه‌بندی
  • لینک سایت
  • قسمت‌های ساختاری
8 اشتباه رایج در تبلیغات گوگل ادوردز که باید از آن‌ها اجتناب کنید!

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت برنامه‌های تبلیغاتی یا ad extention بروید و تمامی آن‌ها را فعال کنید. فعال کردن هر کدام می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر افزایش نرخ کلیک بگذارد.

۵- وارد نکردنِ داده‌های شخص ثالث

گرچه ویژگی‌های بسیار زیاد و مفیدی برای استفاده در تبلیغات گوگل ادوردز وجود دارد، اما یک ویژگیِ خاص وجود دارد که بازاریابان استفاده از آن را فراموش می‌کنند یا گاها تعمدا استفاده نمی‌کنند. آن هم استفاده از APIها و اسناد متنوع و متفاوت برای تعامل با داده‌های شخص ثالث مانند دسترس‌پذیری اپراتور به منظور تطبیقِ خودکار فعالیت‌ها، است.

برای مثال، اگر قرار است هوا آفتابی باشد، شما نمیخواهید که به کلمات کلیدی مرتبط با باران یا چتر بپردازید. از طرف دیگر، اگر هوای بارانی پیش‌بینی شده است، شما مایل هستید که پیشنهادات را افزایش دهید و متقابلا نرخ انتقال و فروش را بالا ببرید. بهترین قسمت این است که این APIها و اسکریپت‌ها می‌توانند به طور اتوماتیک، با توجه به داده‌های شخص ثالث که جمع‌آوری می‌کنند، عمل کنند.

۶- عدم هدف‌گذاری بر اساس مکان جغرافیایی

زمانی که بحث از بازاریابی دیجیتال می‌شود، هدف‌گذاری جغرافیایی (Geotargeting) عبارتی است که معنایش ایجاد کمپین‌های تبلیغاتیِ متفاوت و مجزا برای هر شهر در محدوده‌ی هدف‌گذاری شده و ایجاد تبلیغات‌های خاص برای هر شهر است که نام آن شهر در تبلیغ وجود داشته باشد.

8 اشتباه رایج در تبلیغات گوگل ادوردز که باید از آن‌ها اجتناب کنید!

اگر همه چیز به درستی اجرا شود، یک کمپین جئوتارگتینگِ مناسب این توانایی را دارد که به شدت هزینه‌های فردی را کاهش دهد و اثرِ نتیجه‌ی کل را افزایش دهد. این مورد به طور خاص برای کسب‌وکارهای مبتنی بر خدمات که تبلیغلتشان براساس مکان‌هایی است که فعالیت می‌کنند، توصیه می‌شود.

۷- تست نکردنِ صفحه فرود

زمانی که از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده می‌کنید، مهم است که مطمئن شوید تمامی کلیک‌ها به درستی محاسبه می‌شوند. چون این شمایید که به ازای تک تک کلیک‌ها باید پول بدهید. اینجاست که نقش A/B تست مشخص می‌شود، چون به شما اجازه می‌دهد که دو صفحه فرود تقریبا یکسان، هرکدام با تغییراتی بسیار جزیی ایجاد کنید، آن هم تنها برای مقایسه‌‎ی کارایی آن‌ها در انتقال کاربر. این کار به بازاریابان فرصت می‌دهد که بفهمند کدام کمپین موثرتر عمل خواهد کرد و تلاش‌ها برای تبیلغات دیجیتال را بهبود ببخشند.

۸- عدم بهینه‌سازی برای کمپین‌های بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد یک فعالیت بازاریابی است که برای به دست آوردن افرادی اجرا می‌شود که سایتِ شما را دیده‌اند اما هنوز به مشتری تبدیل نشده‌اند.

بسیاری از بازاریابان امروزه بر بازاریابی مجدد تاکید و اصرار می‌کنند، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها برای افزایش کارایی آن تلاش مجدد می‌کنند. شما می‌توانید از گوگل برای فهمیدن بهترین مکان و بهترین زمان برای یک تبلیغ، استفاده کنید و کمپین خود را بهبود دهید.

این‌ها تنها تعدادی از اشتباهاتی بودند که افراد برای کمپین‌های خود در تبلیغات گوگل ادوردز مرتکب می‌شوند. سایر اشتباهات شامل اشتباه نوشتن کلمه کلیدی، صفحات فرود ناقص با آدرس اشتباه و عدم نظارت صحیح بر رقابت و … می‌شوند.

مطمئن شوید که شما در تبلیغات گوگل ادوردز مرتکب هیچ‌کدام از اشتباهات فوق نشده‌اید. درغیر این صورت باید ریسکِ از دست دادن مشتری‌های ارزشمندی را متقبل شوید. همانطور که یک کمپین تبلیغات گوگل ادوردز قوی می‌تواند تاثیر به‌سزایی برای موفقیت شما به همراه داشته باشد، یک نمونه‌ی ضعیفش قطعا شما را از رقابت حذف خواهد کرد.

 

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی
[/vc_column][/vc_row]