در مطلب قبل درباره‌ی اینکه تبلیغات کلیکی چیست صحبت کردیم. گفتیم که تبلیغات کلیکی درواقع یک تکنیک بازاریابی اینترنتی است که بازاریابان یا صاحبان کسب‌وکارها با قرار دادن تبلیغات خود در شبکه‌های نمایشی و شبکه‌های جستجویی، به ازای هر کلیک کاربر بر روی تبلیغ باید مبلغی را پرداخت کنند. البته نمره‌ی کیفی (Quality score) و قیمت پیشنهادی (Bid) نیز بر روی هزینه‌یی پرداختی موثرند.
درباره‌ی نحوه‎‌ی محاسبه این هزینه و مزایده‌ای که برگزار می‌شود، به تفصیل صحبت کردیم. توصیه می‌کنیم برای یادآوری و اطلاعات بیشتر، مطلب قبل را مطالعه بفرمایید.

بدون شک تبلیغات کلیکی نیز مانند هر فعالیت بازاریابی اینترنتی دیگر، مزایا و معایبی به همراه دارد که آگاهی از آن‌ها می‌تواند مسیر دقیق‌تری را برای هر بازاریابی روشن کند. از سوی دیگر عدم آگاهی از این موارد می‌تواند خسارت‌های گاها سنگینی را برای صاحبان کسب‌وکارها بر جای بگذارد. در اینجا برخی از مهم‌ترین مزایا و معایب را با شما بررسی می‌کنیم تا راهِ رسیدن به اهدافتان در راستای تبلیغات کلیکی هموارتر شود.

مزایای تبلیغات کلیکی چیست و چه تاثیری دارند؟

تبلیغات کلیکی چیست

تبلیغات کلیکی ساده است و می‌تواند به سرعت برای شما ترافیک تولید کند.

کمپین‌های تبلیغات کلیکی می‌توانند به سرعت در اولین فرصتی که تبلیغتان به نمایش گذاشته می‌شود برای شما ترافیک جذب کنند. این مساله مخصوصا زمانی که می‌خواهید نتایج را سریعا ببینید، بسیار خوشایند است. علاوه بر این، مفهوم قرار دادن یک تبلیغ و پرداخت هزینه به ازای کلیک‌هایی که دریافت می‌کند بسیار ملموس و قابل درک است. همین مساله تبلیغات کلیکی را خوشایندتر هم می‌کند.

تبلیغات کلیکی چیست

نتایج حاصل از تبلیغات کلیکی به خوبی قابل اندازه‌گیری و ارزیابی هستند.

بر خلاف بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا seo که ارزیابی آن ساده و ملموس نیست، یک کمپین تبلیغات کلیکی به سادگی نتایج را به شما نشان می‌دهد. بیشترِ شبکه‌هایی که تبلیغات کلیکی ارائه می‌دهند، معیارهایی را برای تبلیغ‌کنندگان در نظر می‌گیرند که بتوانند بسیار راحت روند کمپین خود را ارزیابی کنند. این معیارها می‌توانند اطلاعاتی در مورد تعداد بازدیدکنندگانی که تبلیغ شما را دیده‌اند، تعداد افرادی که کلیک کرده‌اند و همچنین واکنش بازدیدکنندگان نسبت به تبلیغ شما را به شما ارائه می‌دهند.

همچنین امکاناتی در گوگل ادوردز وجود دارد که به شما کمک می‌کند نرخ تبدیل خود را ارزیابی کنید. این امکانات به شما اجازه می‌دهند تا ببینید که کدام کلیدواژه، پیام‌های تبلیغاتی و صفحات فرود باعث ایجاد تبدیل می‌شوند.

تبلیغات کلیکی چیست

تبلیغات کلیکی کنترل را تماما در اختیار شما قرار می‌دهد.

در یک کمپین تبلیغات کلیکی کنترل همه چیز در دست شما است. اینکه چه چیزی در تبلیغ شما نمایش داده شود، تبلیغ شما در کدام قسمت از صفحه نشان داده شود و چه بخشی از کاربران به دنبال تبلیغ شما باشند. شما حتی می‌توانید مشخص کنید که برای کدام کلمات کلیدی تبلیغ شما نشان داده شود. با استفاده از همین موارد شما می‌توانید تجربه‌ی کاربری را بهینه کنید، ترافیک‌های غیرضروری و نامرتبط را مسدود کنید و به بازار هدف خود، چه در سطح محلی چه در سطح جهانی، برسید.

تبلیغات کلیکی چیست

تبلیغات کلیکی به سادگی قابل تنظیم هستند.

سایر تکنیک‌های بازاریابی موتورهای جستجو ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشند تا به نتیجه‌ی دلخواه برسند و با رفتار بازر هدف تنظیم شوند. در حالی که در کمپین تبلیغات کلیکی می‌توان به راحتی تجدید نظر کرد تا آخرین روند و تحولات در این زمینه را برآورده سازد.

تبلیغات کلیکی چیست

تبلیغات کلیکی مقرون به صرفه هستند.

هزینه‌ی قرار دادن یک تبلیغ برای یک کلمه کلیدی خاص، می‌تواند بسیار کم حتی به اندازه ۰.۲ دلار به ازای هر کلیک در بیاید. تصور کنید اگر به ازای یک کلیک این مبلغ ناچیز را بپردازید و در مقابل آن مشتری به سمت خرید ۱۰۰دلاری از شما هدایت شود، شما به راحتی توانسته‌اید سود قابل ملاحظه‌ای کسب کنید.

معایب تبلیغات کلیکی چیست و چه تاثیری دارند؟

تبلیغات کلیکی چیست

اگر به درستی کمپین تبلیغات کلیکی خود را مدیریت نکنید، بسیار برای شما گران و هزینه‌بر خواهد شد.

درست است که گفتیم تبلیغات کلیکی بسیار مقرون به صرفه است و شما را در راستای اهدافتان خشنود می‌کند، اما اگر در این مورد احتیاط و دقت کافی به خرج ندهید می‌تواند تمام بودجه‌ی شما را نابود کند.

یکی از موارد دیگری که می‌تواند هزینه‌ی سنگینی را به شما تحمیل کند، رقابت تنگاتنگی است که بر سر پیشنهاد قیمت برای یک کلمه کلیدی میان شما و رقیبانتان پیش می‌آید. زمانی که هدف شما این است که در صدر لیست رقابت‌کنندگان قرار بگیرید، این هدف نباید باعث شود که شما هزینه‌ای بیش از آنچه در ابتدا قصد پرداخت داشتید را متحمل شوید. پس در این مورد بسیار محتاط باشید و ریسک بالا و دور از ذهن نکنید.

می‌توانید به جای اینکه وارد رقابت شدید و پرهزینه بر روی عبارات کلیدی با جستجوی بالا شوید، تمرکزتان را روی عبارات کم‌هزینه‌تر و خاص‌تر و البته مرتبط با بازار هدفتان قرار دهید. این امر باعث می‌شود که مطابق با بودجه‌تان عمل کنید.

تبلیغات کلیکی چیست

تبلیغات کلیکی می‌تواند ترافیک تقلبی و بدون ارزش برای شما تولید کند.

گاهی برخی افراد متقلب برای از بین بردن سریع بودجه‌ی رقیبشان برای یک تبلیغ، مدام روی آن تبلیغ کلیک کرده و خیلی سریع بودجه‌ی مقرر شده‌ی رقیب را نابود می‌کنند. در نتیجه تبلیغ آن‌ها خیلی سریع از دید و نمایش خارج می‌شود. اگرچه حجم کلیک‌ها در آمار و نمودارها بسیار عالی ارزیابی می‌شود، اما ضربه‌ی بزرگ و نابه‌جایی به بودجه‌ی تبلیغ‌کننده وارد می‌شود.

به یاد داشته باشید، موتورهای جستجو و صاحبان وب‌سایت‌ها اصلا به این که کلیک‌ها برای شما سودی حاصل می‌کنند یا خیر، اهمیت نمی‌دهند. تنها کاری که انجام می‌دهند کم کردن هزینه‌ی تعیین شده به ازای هر کلیک شما می‌باشد. بنابراین نقش شما بسیار مهم است که کلیک‌ها را تحلیل و بررسی کنید و مطمئن شوید که در حال تبدیل شدن به خریدار از شما هستند. پس کنترل ترافیک تقلبی امری بسیار حیاتی می‌باشد.

تبلیغات کلیکی چیست

کمپین‌های تبلیغات کلیکی همواره موفق نیستند.

اجرا و اداره‌ی یک کمپین تبلیغات کلیکی همیشه هم منجر به افزایش نرخ تبدیل و افزایش در فروش شما نمی‌شود. مساله فقط این نیست که تبلیغاتی را تنظیم و اجرا کنید و منتظر بنشینید تا برای شما ترافیک بیاورد و فقط سود بدهد. یک کمپین تبلیغات کلیکی تنها در صورتی در رساندن شما به اهدافتان موفق خواهد بود که شما دقیقا بدانید چگونه آن را مدیریت کنید.

تبلیغات کلیکی چیست

بهترین عملکرد در تبلیغات کلیکی چیست و چگونه به آن برسیم.

در اینجا چند راهکار سریع و مهم برای رساندن شما به اهدافتان را به شما می‌گوییم:

تمرکز کنید.

شما باید تصویر واضح و روشنی از اینکه چرا می‌خواهید تبلیغات کلیکی راه‌اندازی کنید داشته باشید. اگر در ابتدا این تصویر را برای خود مشخص نکنید در آینده برای اداره و مدیریت کمپین خود به مشکل برمی‌خورید. همانطور که اشاره شد تبلیغات کلیکی همانقدر که می‌توانند سودمند باشند، می‌توانند منجر به شکست هم شوند.

داشتن درکی درست و دقیق از هدفی که می‌خواهید کمپین برای شما برآورده کند، باعث می‌شود بر نحوه‌ی هزینه کردن بودجه‌ی خود تمرکز کنید، کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنید، تبلیغات را هدفمند ایجاد کنید و در جهت افزایش نرخ تبدیل تلاش کنید.

بودجه‌ی مناسبی را برای کمپین در نظر بگیرید.

باید بدانید که مایل هستید چقدر هزینه صرف کنید. به طور ایده‌آل، هزینه‌ی هر کلیک باید کمتر از سودی که می‌سازد باشد.

کلمات کلیدی خاص را انتخاب کنید.

طولانی‌ترین عبارات کلیدی جستجو شده، به نظر بهترین گزینه‌ها برای برگزاری مزایده هستند. اما باید این را هم در نظر بگیرید که این عبارات ممکن است برای بازار و بودجه‌ی معین شما به خوبی کار نکنند. عبارات کلیدی طولانی هزینه‌ی بیشتری به ازای هر کلیک دارند. بنابراین در این مورد بهتر است که روی عبارات کلیدی متمرکزتری کار کنید. برای مثال می‌توانید به جای کلمه ” دوچرخه ” از عبارت خاص ” دوچرخه مناسب برای کوه ” که بازار هدف خاص‌تری و البته مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دارد، استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که طولانی‌تر از این عبارت ممکن است نرخ کلیک بیشتری به همراه داشته باشد، اما احتمالا از نرخ تبدیل بالایی برخوردار نباشد.

تبلیغات خود را کاملا صریح و واضح بنویسید.

اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان متقاعد شوند که تبلیغ و پیشنهاد شما را بررسی کنند، باید پیامتان را به خوبی به آن‌ها برسانید. کاربران باید بدانند منتظر دیدن چه چیزی هستند. همانند انتخاب کلمه کلیدی، باید در نوشتن تبلیغ خود نیز حساس و محتاط باشید. اگر پیامتان توسط بازدیدکنندگان به خوبی دریافت نشود، آن‌ها بر روی تبلیغ شما کلیک هم نخواهند کرد.

با افراد حرفه‌ای و مناسب کار کنید.

راه‌اندازی یک کمپین تبلیغات کلیکی به نظر ساده می‌آید. اما مدیریت آن می‌تواند خیلی پیچیده باشد. در طولانی مدت این مساله می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد و همین جاست که اهمیت یک تیم حرفه‌ای و مدیریت قوی مشخص می‌شود. برای این‌کار می‌توانید روی تیم متخصص آپراک حساب کنید.

همواره آماده‌ی تغییر تنظیمات و بازنگری در آن‌ها باشید.

شما باید دائما رفتار بازار، مشتریان، پیشنهادات بر روی کلمات کلیدی و … را بررسی و ارزیابی کنید. باید بتوانید خیلی سریع خود را با تغییراتی که در تمامی موارد فوق حاصل می‌شود، تنظیم کنید.

در پاسخ به اینکه مزایا و معایب تبلیغات کلیکی چیست بسیار گفتیم. امیدواریم که این توضیحات برای شما مفید واقع شوند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی خدمات آژانس آپراک  در رابطه با تبلیغات کلیکی با ما در ارتباط باشید. لطفا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما درمیان بگذارید.

تبلیغات کلیکی از هدررفت سرمایه‌ی شما جلوگیری می‌کند.[اینفوگرافی]

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

مقدمات تبلیغات آنلاین موفق چیست؟

 

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۴/۵۵ رتبه بندی