تبلیغات یک فاکتور کلیدی برای اطمینان حاصل کردن از موفقیت کسب و کار شما است. تبلیغات به مشتریان احتمالی شما در آینده، اجازه می‌دهد تا محصول یا خدمات شما را بشناسند. اگر کسی در مورد وجود کسب و کار شما اطلاعی نداشته باشد، هیچکس از شما هیچ خریدی نخواهد کرد.

هزینه‌ی بالای تبلیغات می‌تواند کمی برای برخی کسب و کارهای کوچک که در ابتدای راه جریانات نقدی و سرمایه گذاری خود هستند، چالش برانگیز باشد. بنابراین بسیار مهم است که هرچقدر می‌توانید، راه‌های رایگان بیشتری برای تبلیغات کسب و کار در ابتدای راه خود پیدا کنید.

کارت ویزیت

کارت ویزیت خود را برای هر کسی که میشناسید در رسانه‌های اجتماعی از قبیل توییتر، تلگرام، واتزاپ و غیره بفرستید. از خانواده و دوستان نزدیک و خوب خود بخواهید تا کارت ویزیت شما را در این رسانه‌ها برای شما منتشر کرده و آنها نیز برای دوستان و آشنایان خود بفرستند.

این کارت ویزیت و این تبلیغات اینترنتی رایگان باعث می‌شود که نشان دهد شما در کار خود حرفه‌ای و به روز هستید. کارت ویزیت خود را مختصر و مفید با طراحی زیبا خلق کنید تا مشتری جذب ظاهر آن شده و به جای نخواندن و پاک کردن پیام، آن را باز کرده و با دقت به جزئیات آن توجه کند.

راک پلاس

راک پلاس

تبدیل کردن افراد مختلف به مشتری

با مشتریان حرفه‌ای و شخصی خود صحبت کنید. با مکانیک‌تان، آرایشگرتان، دکترتان و … از آنها بخواهید تا به شما در این راه کمک دهند. از آنها سوال کنید که آیا به سرویس و خدمات و یا محصول شما نیاز دارند؟ کارت ویزیت خود را برای آنها بفرستید.

اگر آنها از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند، از آنها بخواهید تا در صورت امکان برای محصول و یا خدمات شما نیز تبلیغات اینترنتی رایگان داشته باشند. یا حتی اگر میتوانید به آنها پیشنهاد دهید تا شما هم در ازای این تبلیغات اینترنتی رایگان، برای کسب و کار آنها به صورت مشابه تبلیغات اینترنتی رایگان خواهید داشت.

روابط اجتماعی و ایجاد ارتباط با مردم

گروه‌های کسب و کار محلی کوچکی را پیدا کنید که بر اساس پایه‌ای مشخص به طور مرتب با یکدیگر همکاری دارند. در بسیاری از شهرها چنین گروه‌هایی وجود دارند که علاوه بر همکاری‌های حضوری، از طریق تبلیغات رایگان اینترنتی در رسانه‌های اجتماعی نیز با هم در تماس هستند.

در جلساتشان حضور پیدا کنید و خود را به همه‌ی آن‌ها معرفی کرده و آنها را با رسانه‌های اجتماعی خود و کسب و کارتان آشنا کنید. توضیحات لازم در مورد محصولات و خدمات خود را داده و کارت ویزیت خود را به آن‌ها بدهید تل شما را بشناسند.

از آنها نیز درخواست کنید تا در صورت امکان از طریق تبلیغات اینترنتی رایگان خود، شما را به مشتریان و دوستانشان معرفی کنند تا بدانند در هنگام نیاز به محصول و یا خدمات شما، به چه کسی مراجعه کنند.

چند شرکت و سازمانی که دوست دارید با آنها همکاری داشته باشید را انتخاب کنید و و به طور مرتب در جلسات و رویداد‌های آن‌ها شرکت کنید. همانطور که دیگر اعضا با شما بیشتر آشنا و دوست می‌شوند، به وقت نیاز، آن‌ها بیشتر به یاد محصول یا خدمات شما خواهند افتاد. افرادی که شما را می‌شناسند نیز چه به صورت حضوری و چه در رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی، قطع بیشتر در مورد محصول شما صحبت خواهند کرد.

و چه خوب ایت زمانی که آنها در مورد محصولات و یا خدمات شما به واسطه‌‌ی آشنایی با شما تبلیغات رایگان اینترنتی داشته باشند. این گونه تبلیغات شما را در پیشبرد هدف خود و ذخیره‌ی بودجه در ابتدای کارتان بسیار کمک خواهد کرد.

نمونه‌ محصولات خود را در معرض نمایش قرار دهید.

شما معمولا برای گسترش تبلیغات خود، نمونه یا نمونه‌هایی از محصولات خود را در جهت شناخت شما و تبلیغات و جذب مشتری به دیگر کسب و کارها می‌فرستید.

شما در راستای تبلیغات اینترنتی رایگان می‌توانید وب سایتی طراحی کنید یا یک صفحه‌ی اینستاگرام با نام تجاری محصول و یا خدمات خود ساخته و با پست‌های مربوطه و افزایش دنبال کنندگان، محصول خود را به دیگران معرفی کنید.

نمونه محصولات خود را در رسانه‌های اجتماعی خود با رعایت قوانین بهینه سازی و سئو سایت قرار دهید. به بینندگان این اطمینان را بدهید که با خرید از شما، پولشان را بخاطر کیفیت بالای خدمات و یا محصولات هدر نخواهند داد.

راک پلاس

راک پلاس

از ارتباطات اطرافیان خود استفاده کنید.

در جهت تبلیغات اینترنتی رایگان از مشتریان موجود خود بخواهید تا محصولات و خدمات شما را با دوستان و آشنایان و خانواده‌ی خود به اشتراک بگذارند. تبلیغات اینترنتی ، تبلیغات موبایلی، تبلیغات دیجیتالی توسط دوستان و آشنایان، راهی بسیار موثر در شناساندن محصول و یا خدمات شما به مردم است.

ارتباط نزدیک و دوستانه‌ای که بین مشتریان شما و آشنایان و دوستان آن‌ها هست، باعث می‌شود تا آشنایان و دوستانشان به حرف آن‌ها اعتماد کرده، با محصولات و خدمات شما داوطلبانه آشنا شوند و تبدیل به مشتری شوند.

از نوشتن مقالات کمک بگیرید.

مقالات تخصصی در رابطه با کسب و کار کوچکتان بنویسید. از این مقالات برای آشنا کردن مردم با کسب و کارتان در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. حتی می‌توانید کتاب‌های آنلاین تهیه کرده و به صورت آنلاین در اختیار کاربران خود قرار دهید.

این مقالات را می‌توانید در وب سایت خود استفاده کرده و یا حتی از طریق اپلیکیشن‌های مختلف، منتشر کنید. از دوستان خود برای تبلیغات اینترنتی رایگان خود کمک بگیرید و از طریق آن‌ها نیز به انتشار این مقالات و مطالب کمک کنید. تمامی مطالب و مقالاتی که منتشر می‌کنید، باید نام شما و یا محصول یا خدمات شما بر قسمتی از آن موجود باشد.

به این ترتیب حتی اگر بر حسب تصادف کسی که شما را نمی‌شناسدف محصول را دید، برای آشنایی با آن و یا حتی خریدش پیگیر شود. این نوع تبلیغات اینترنتی رایگان شما را به سوی تبلیغات اینترنتی رایگان دیگر سوق داده و با تعداد بیشتری از آن‌ها آشنا خواهید شد.

راک پلاس

راک پلاس

مزایای تبلیغات اینترنتی رایگان

مزایای تبلیغات رایگان در اینترنت

اینترنت این امکان را برای هر نوع شرکتی ایجاد کرده است.  امکاناتی از قبیل داشتن تبلیغات اینترنتی، به وجود آوردن کمپین تبلیغات اینترنتی، هدفمند ساختن مشتریان و تعیین اینکه که در کجا و به چه صورت تلاش‌های تبلیغاتی آن‌ها بهتر نتیجه خواهند داد.

پلتفرم‌های تبلیغاتی موجود در اینترنت شامل رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو و تبلیغات اسپانسرهای اینترنتی می‌باشند. صاحبان کسب و کار باید مشتریان مورد هدف خود را جستجو کنند و تعیین کنند که مشتری کجا آنلاین شود تا به این صورت نرخ بازگشت سرمایه را افزایش دهند.

هدفمند ساختن مشتریان ایده آل مورد نظر

تبلیغات اینترنتی رایگان بر روی بازاریابی هدفمند صاحبان کسب و کار  زمان می‌گذارد. تبلیغات موتورهای جستجو یک سری سایت‌های خاصی که ممکن است مشتریان در آنجا باشند را مورد هدف قرار می‌دهند.

برای مثال، فردی که حیوان خانگی دارد می‌تواند وب سایت‌هایی برای تهیه‌ی غذا، وب سایت‌هایی برای تهیه‌ی لوازم مورد نیاز و یا حتی وب سایت‌هایی برای آموزش نگهداری حیوانات خانگی را جستجو کند.

فیسبوک پلتفرمی طراحی کرده است که در بالا بردن هدفمندی کسب و کارها در تبلیغات اینترنتی رایگان می‌تواند بسیار کمک کرده و مفید باشد. این کمک‌ها شامل منطقه‌ی جغرافیایی، سن، وضعیت تاهل، میزان درآمد و سرگرمی‌های مشتریان باالقوه می‌باشند.

تبلیغات برای هر مقدار بودجه

صاحبان کسب و کارهای بسیار کوچک نمی‌توانند از پس هزینه های گزاف تبلیغات در مجله‌های معروف که حکم یک تیر حیاتی برای معروفیت و محبوبیت آن‌ها را دارد، بر بیایند. هنگامی که هر ریال به حساب می آید، تبلیغات اینترنتی به صاحبان کسب و کار اجازه می‌دهد در هر دوره از کار، بودجه‌ی خاصی در نظر بگیرند.

برخی پلتفرم‌ها پول بسیار ناچیزی از صاحبان کسب و کار برای تبلیغ محصولات و خدمات آن‌ها می‌گیرند ولی بهتر است در ابتدای کار راه‌هایی برای تبلیغات اینترنتی رایگان پیدا کرد تا بودجه‌ی بیشتری ذخیره شود

این بسیار مهم است توجه کنید که شرکت‌های تبلیغاتی با بودجه‌های زیاد، اغلب لیست‌های ترجیحی را از میان مشتریان انتخاب می‌کنند. به همین منظور عکس العمل و اقدامات مشتریان و مصرف کنندگان را زودتر از شرکت‌هایی با بودجه‌های کمتر می‌بینند.

ولی مفهوم قادر بودن به هدفمند کردن مخاطبان در ازای مقدار کمی پول یا به طور رایگان بسیار سخت و مشکل است. این کار اگرچه سخت ولی به مرور زمان و با استفاده از راه‌های تبلیغات اینترنتی رایگان به دست خواهد آمد.

صاحبان کسب و کار باید نرخ کلیک مد نظر داشته باشند. اگر تعداد کلیک بالا باشد ولی میزان خرید یا استقبال از محصول بالا نباشد، اشکالی در این بین وجود دارد.

این اشکال ممکن است در زبان، ظاهر و یا عکس محصول باشد. اگر تعداد کلیک بر روی تبلیغات بالا نباشد ولی اکثرا محصول را خریداری کنند، صاحبان کسب و کار باید به دیگر روش‌های تبلیغات اینترنتی رایگان نیز توجه کنند تا نتیجه‌ی بیشتری بگیرند.

پیگیری و تجزیه و تحلیل

روش‌های تبلیغات سنتی از قبیل آگهی بازرگانی‌های تلویزیون و تبلیغات مجله‌ها هیچ اثری از موفقیت در تبلیغات شما نخواهند داشت. این نوع تبلیغات قطعا برای شما به صرفه و کارآمد نخواهد بود و آن‌ها را نمی‌توان دنبال کرد. اما تبلیغات اینترنتی رایگان را از ابتدا تا انتها می‌توان دنبال کرد.

تجزیه و تحلیل‌ها می‌توانند به صاحبان کسب و کار بگویند که یک تبلیغ چند بار بارگذاری شده و چند بار از آن دیدن شده است. این تبلیغات نرخ کلیکی را مشخص کرده و به صاحبان کسب و کار می‌گویند که چند بار هر تبلیغ باز شده و از آن بازدید شده است و هر شخص برای چه مدت در سایت شما بوده است.

شما می توانید در زمینه ی تبلیغات اینترنتی و بهبود کیفیت سایت خود از مشاوره ی متخصصین آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک بهره‌مند شوید. 

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۶ رتبه بندی