چگونه در توییتر تبلیغات داشته باشیم؟

برای تبلیغات راه‌های بی‌شماری وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان از تبلیغات ایمیلی ، تبلیغات موبایلی، تبلیغات بنری، تبلیغات در شبکه های اجتماعی از قبیل تبلیغات در اینستاگرام ، تبلیغات در تلگرام، تبلیغات فیسبوک و سایر تبلیغات نام برد. در میان شبکه های اجتماعی نباید از تبلیغات توییتر غافل شد. توییتر چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون کاربر دارد که روزانه در حدود ۳۴۰ میلیون توییت در روز می‌فرستند و بیش از ۶/۱ میلیارد جستجو در آن می‌شود. در این مطلب به صورت مفید و مختصر نحوه‌ی توییت کردن اولین تبلیغات توییتر را به صورت گام به گام توضیح می‌دهیم.

تبلیغات توییتر twitter ads

۱- اولین کمپین تبلیغاتی خود را به بهترین شکل بر پا کنید.

به قسمت مدیریت تبلیغات توییتر بروید. لیست اهداف کمپین را در قسمت چپ صفحه پیدا خواهید کرد. بر اساس اطلاعات بالا هدفی را که می‌خواهید به آن در کمپین تبلغیاتی خود برسید، انتخاب کنید و بر روی گزینه “ساخت کمپین” کلیک کنید. در این قسمت شما به صفحه‌ی تبلیغات توییتر هدایت می‌شوید. این صفحه جاییست که شما می‌توانید برای کمپین خود نام گذاری کنید و برای راه اندازی صفحه در همان لحظه و یا به تاخیر انداختن راه اندازی آن برای بعد، تصمیم بگیرید. حتی می‌توانید نفر سومی را برای دسترسی و پیگیری جزئیات به این صفحه اضافه کنید.

۲- مخاطبین خود را انتخاب کنید.

توییتر تعداد زیادی گزینه‌های هدفمند برای کمک در انتخاب مخاطبین مناسب برای تبلیغاتتان و افزایش بودجه، به شما پیشنهاد می‌دهد. در ابتدا با هدف‌های جغرافیایی شروع کنید. هرچه می‌توانید کد پستی، مناطقی که دارای مترو هستند، حتی در سطح گسترده‌ای چون کشور، اطلاعاتی از این دست جمع آوری کنید. همچنین جنسیت، سن، زبان، وسیله‌ای خاص، و یا حتی شغلی خاص را می‌توانید مورد هدف قرار دهید. هرچه اطلاعات بیشتری در این زمینه‌ها جمع آوری کنید، به شما این امکان را می‌دهد که بر اساس سلایق، رفتارها، و یا حتی بر اساس کلمات کلیدی خاص، برنامه‌های تلویزیونی خاصی که در مورد آن‌ها توییت می‌شود، مخاطبینی خاص برای کمپین خود مورد هدف قرار دهید.

برای راهنمایی بهتر، گزینه‌ی interface اندازه‌ی تخمینی مخاطبین را برای شما تهیه می‌کند. هرچه شما اهداف مورد نظر در تبلیغات خود را در توییتر اضافه کنید، اندازه‌ای که interface مشخص می‌کند نیز در کمپین شما تغییر پیدا می‌کند.

۳- بودجه‌ی خود را تنظیم کنید.

برای کنترل میزان قیمت تبلیغات توییتر خود می‌توانید به صورت روزانه برای کمپین‌های تبلیغاتی بودجه بندی کنید. interface به شما نشان خواهد داد که این پول را به این دلیل پرداخت کرده‌اید که تحت تاثیر بوده‌اید یا اینکه با اشتیاق پرداخت کرده‌اید. این حس خوبی به شما می‌دهد که بدانید کاری که انجام می‌دهید در چه حد است و چقدر ارزش پرداخت دارد. همچنین interface بیدهای پیشنهادی بر اساس چیزی که دیگران پرداخت کرده‌اند را به شما نشان می‌دهد. یا اینکه شما می‌توانید بیدهای پیشنهادی از طرف توییتر برای هر کمپین پرداختی را چک کنید.

۴- خلاقانه انتخاب کنید.

توییتر به شما لیستی از توییت‌های موجود که شما برای ترفیع و پیشرفت می‌توانید انتخاب و استفاده کنید را نشان می‌دهد. حتی اگر ترجیح شما ساختن یک توییت جدید برای تبلیغات توییتر است، می‌توانید در همان لحظه این کار را انجام دهید و طراحی خودتان را داشته باشید. همانطور که کارتان را انجام می‌دهید، می‌توانید یک پیش نمایش از تبلیغات توییتر خودتان را در طرف راست صفحه نمایش ببینید.

و در آخر نیز با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی “انتشار”، تبلیغات توییتر خود را منتشر کنید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۴/۵۷ رتبه بندی