به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی بصری، اینستاگرام در مورد الهام گرفتن، کشف کردن، برند سازی کردن و نیز ادامه‌ی سفر مشتری است. بسیاری از تبلیغ کنندگان و بازاریابان به دنبال راه‌هایی هستند تا مشتریان را به طور موثر در هر کانالی که به کسب و کار آنان مربوط است، درگیر کنند. در میان تمامی آن کانال‌ها، کانال‌های سختکوش و قدرتمندی نظیر گوگل و فیسبوک وجود دارند. ولی کانالی که امروزه در حال محبوب‌تر شدن و تاثیرگذارتر است، اینستاگرام است. نباید از تبلیغات در اینستاگرام هرگز غافل شد.

اینستاگرام شبکه ای اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم است که در حقیقت متعلق به فیسبوک است. ماهیانه در حدود ۲ میلیون تبلیغات در این کانال گذاشته می‌شود. اگرچه اینستاگرام قسمتی از تبلیغات اینترنتی فیسبوک است، ولی اصول و قوانین مربوط به خودش را داشته و همین قضیه آن را از شبکه‌ی اصلی جدا می‌کند. نگاهی کلی به مقایسات اخیر معیارهای عملکرد تبلیغات، تفاوت‌های متمایزی را نشان می‌دهد:

آنچه که بلافاصله به میان می‌آید، تفاوت بین نرخ کلیک (clivk through rate) و هزینه به ازای کلیک (cost per click) است. با این تفاوت‌های بزرگ، بازاریابان و تبلیغ کنندگان بسیاری در مورد تبلیغات در اینستاگرام کمی دو دل هستند. آن‌ها می‌ترسند که این کار فقط باعث هدر رفتن زمان و هزینه، دو منبع گرانبها، باشد. ولی این برداشت ممکن است یک تصمیم بسیار عجولانه  و زود هنگام باشد.

چرا تبلیغات در اینستاگرام منطقی به نظر می‌رسند؟

هر پلتفرم تبلیغاتی یک سری مزایای منحصر به فرد در راستای گسترده‌تر کردن اهداف کمپین‌های خود پیشنهاد می‌دهند. برای مثال تبلیغات در گوگل مصرف کنندگان را در جستجو و مراحل نزدیک به خرید مورد هدف قرار می‌دهد. زیرا سوالات با هدف طراحی شده‌اند. مشتریان محصول و یا خدماتی را در ذهن دارند و برای اطلاعات بیشتر و یا یافتن بهترین مورد فروش محصول جستجو می‌کنند.

آزمایش پیشنهادات تبلیغات جدید اینستاگرام نشان داد که چه چیزی آن را خاص و منحصر به فرد می‌کند:

همه چیز بصریست و حسی که به کاربر می‌دهد باعث می‌شود خود را در محیطی راحت دیده و تجارب جالبی در این خصوص داشته باشد. ماهیت تصویر-محور این پلتفرم جلو و مرکزی است که بر پایه‌ی ویدیو و عکس، گزینه‌های طراحی شده برای جلب توجه مشتری به نحوی که کاربران به آن عادت کرده، و نیز به ترتیبی که دیگر پلتفرم‌ها نمی‌توانند به طور کامل و کلی همخوانی داشته باشند. به طور کلی، تبلیغات در اینستاگرام یک مکانیسم عالی برای برندها برای درگیر کردن کاربران، به عنوان کسانی که قصد خرید ندارند، می‌باشد.

بهترین تمرین برای تبلیغات در اینستاگرام:

به عنوان یک شبکه‌ی  اجتماعی بصری، محتوا و تحویل دو عنصر مهم برای دستیابی و درگیر کردن مشتریان و مشتریان بالقوه در اینستاگرام است. با داشتن این نکته در ذهن، چند تمرین مهم برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد که باید آن‌ها را در ذهن داشت:

  • به کار بردن لفظی که با نام تجاری محصول و یا خدمات همخوانی داشته باشد.

برای مثال، اگر فردی یک دستور غذایی را به نوعی دیگر درست کند و یک غذای جدید ارائه دهد و نام خاصی بر روی آن دستور غذا بگذارد، برای معرفی شدن آن نیز باید هر کجا که تبلیغات استفاده می‌کند، همان نام را معرفی کند حتی در پست‌های اینستاگرام. این نام گذاری باید با کار مربوطه در ارتباط باشد. این کار باعث می‌شود زمانی که نام این محصول بیایدف مشتریان بلافاصله نام برند محصول و یا خدمات را با منبع آن بخاطر بیاورند. در مورد تبلیغات در اینستاگرام خود دقت بیشتری به خرج دهید.

 

  • حفظ حضور مداوم

بسیاری افراد از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند تا کسب و کار، پیشنهادات و تخفیفات، زمان و مکان آن را درک کنند. نقش تولید روزانه‌ی محتوای جدید مانند گیاهی است که هر روز در جهت رشد باید به آن آب داد و رسیدگی کرد. تولید محتوای خوب به صورت مداوم تاثیر فراوانی در جهت موفقیت تبلیغات در اینستاگرام محصول و یا خدمات شما خواهد داشت.

 

  • بهره بردن و استفاده کردن از تبلیغات پیشنهادی منحصر به فرد اینستاگرام.

قابلیت‌های بومرنگ و layout فرصتی بسیار خارق العاده برای نشان دادن محصولات و خدمات ایجاد می‌کنند. طراحی آن‌ها ساده ولی در عین حال خاصیت پیچیده‌ای دارند که می‌توان به بهترین شکل در خصوص تبلیغات در اینستاگرام از آن‌ها بهره برد.

 

  • استفاده از پلتفرم تبلیغاتی فیسبوک، توییتر، لینکدین و غیره.

استفاده از تبلیغات اینستاگرام یک فرآیند ساده با استفاده از ابزار موجود است که گزینه‌های هدفمند و پرقدرت برای ارسال پیام به طور مستقیم به مشتریان موجود و مشتریان هدفمند را پیشنهاد و ارائه می‌دهد.

 

اطمینان حاصل کنید که تبلیغات در اینستاگرام شما بر اساس نقششان در مکالمات و ارتباطات ارزشمند بوده و بر اساس قوانین و اصول تبلیغات در اینستاگرام باشد. در ذهن خود مسیر سفر خرید مشتری را نقاشی کنید. چه مسیری را باید طی کند؟ فرآیند خریدش به چه صورت خواهد بود؟ آن‌ها چقدر اعتبار برای خرید کردن صرف می‌کنند؟ این تعاملات را نادیده نگیرید! در این صورت سرمیه گذاری در این مسیر  و نتیجه گرفتن از آن بسیار دشوار خواهد شد.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی