با بیش از ۱۰۰۰ شرکت که سعی در فروش نوعی تکنولوژی بازاریابی با بیش از ۴۰ دسته دارند، جای تعجب نیست شایع‌ترین کلماتی که بازاریابان برای توصیف خودشان استفاده می‌کنند، اغراق است. در حقیقت، در ۳۵۱ شرکت B2B متوسط، به جز شرکت های نرم افزاری، نرخ سازگاری تکنولوژی بازاریابی بسیار پایین است. شرکت‌ها در دیگر صنعت‌ها به طور میانگین ۲ تا از ۹ برنامه‌ی اصلی تکنولوژی بازاریابی را استفاده می‌کنند.

این یک فرصت از دست رفته است. بسیاری از بازاریابان از نرخ سریع بازگشت سود خود با استفاده از این ابزار گزارش می‌دهند. ولی در ابتدا، باید آن‌ها را متقاعد ساخت تا سرمایه کنند. بنابریان با توجه به کمک کردن به روشن شدن این مسیر، یک برنامه‌ی تکنولوژی بازاریابی ارائه میشود: ۷ برنامه‌ای که باید در تیم مارکتینگ هر شرکتی دسترسی داشته باشند تا حداقل بتوانند لیدها، فرصت‌ها، درآمد و سود خود را افزایش دهند.

این برنامه‌ها به صورت یک فرم ضروری آنلاین از بازاریابی مستقیم هستند. به طور سنتی، دو فاکتور اصلی در موفقیت کمپین‌های بازاریابی مستقیم در لیست بوده است. این دو فاکتور شامل گذاشتن منابع در اختیار مخاطبین مناسب و پیشنهاد هستند. پیشنهادی باید به آن‌ها داده شود که برای آن ارزش قائل باشند و بر اساس آن عمل می‌کنند. بازاریابابن مستقیم نیز اندازه گیری و بهینه سازی انجام می‌دهند تا نتیجه را برای دهه‌ها افزایش دهند به نحوی که دیوید اگیلوی تحسین می‌کند. شما به تکرار خواهید دید که چطور تکنولوژی بازاریابی به شما کمک می‌کند تا در مقابل یک مخاطب مناسب در زمان مناسب و پیشنهادی درست قرار بگیرید.

در اینجا لیستی از ۷ تکنولوژی بازاریابی تهیه شده است که برای بازاریابان امروز بسیار ضروری می‌باشند:

 تجزیه و تحلیل:

بازاریابی یک نقطه‌ی اتصال است که در آن عملکردهای کانال‌ها، تکنولوژی‌ها، تبلیغات و در حقیقت، همه چیز مانند قبل قابل پیگیری هستند. در طول یک قرن گذشته، پیشگام تبلیغات و فروش، جان وانامیکر گفته است که “نیمی از پولی که من صرف تبلیغات می‌کنم به هدر می‌رود. مسئله اینجاست که من نمی‌دانم اشکال در کدام نیمه است.” امروزه بازاریابان باهوش می‌دانند که کدام نیمه به خوبی کار نمی‌کند. برای دانستن آن لازم است  برنامه‌های تجزیه و تحلیل وب را تنظیم کنید. همچنین افرادی در تیم مارکتینگ خود داشته باشید که بدانند چگونه از داده‌ها استفاده کنند.

ابزارهای پیشرو:

در خصوص تکنولوژی بازاریابی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل رایگان گوگل آنالتیکس است که در حدود ۸۰% از وبسایت‌های کسب و کارهای کوچک و متوسط از آن استفاده می‌کنند. این ابزار قطعا جایی برای شروع است. در برخی موارد ممکن است نیاز به نسخه‌ی پرداخت شده یا سایر ابزار تجزیه و تحلیل سازمانی نظیر Adobe Analytics بشود. توجه داشته باشید که ابزار زیر پلتفرم تجزیه و تحلیل مختص خود را دارند.

بهینه سازی تبدیل:

بهینه سازی تبدیل تمرینیست برای وادار کردن افراد تا به سایت شما (یا هر جای دیگری که با آن‌ها در ارتباطید)، آمده و کاری را انجام دهند که شما می‌خواهید. این کار می‌تواند پر کردن یک فرم باشد که شما در همان ابتدا به آدرس ایمیل آن‌ها دسترسی پیدا کنید. معمولا فقط در حدود ۳% از افراد از یک آگهی آنلاینی که دریافت می‌کنند، یک فرم وب را پر می‌کنند. با بهینه سازی تبدیل که تقریبا به سختی می‌تواند در حدود ۶% دو برابر شود. با پیشنهادات خوب و ویژه یا برنامه‌های بازاریابی برخی شرکت‌ها نرخ تبدیل افزایش داده‌اند.

Marketing technology EMAIL

ایمیل:

ایمیل مارکتینگ یک غول ۸۰۰ کیلویی از بازاریابی دیجیتال است. ایمیل مارکتینگ با استفاده از ابزار ایمیل مارکتینگ مانند MailChimp، Constant Contact و دیگر ابزارها به مشتریان و افراد خاص ایمیل می‌فرستد تا محصول و یا خدمات شما را معرفی کند. افراد به شما این اجازه را می‎‌دهند تا اطلاعات بیشتر را بر اساس نیازهای آن‌ها برایشان از طریق ایمیل ارسال کنید. بیش از یک تماس یا یک ایمیل به طول می‌انجامد تا به فروش نزدیک شوید. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی بسیار قوی است. زیرا شما در مقابل مشتری و کسانی که می‌خواهند در مورد شما بدانند ایستاده‌اید.

بازاریابی موتور جستجو:

بازاریابی موتور جستجو شامل هر دو تبلیغات پرداختی مانند گوگل ادوردز و بهینه سازی موتورهای جست و جو می‌شود. این کار باعث بالا رفتن جستجوی ارگانیک و افزایش لیست مخاطبین وبسایت شما می‌شود. از آنجایی که اکثر مردم حتی خریداران بزرگ B2B اقلام بزرگ مانند بلیط، از جستجو به عنوان یک قسمت از کارشان استفاده می‌کنند. بنابراین لازم است که شما به هر شکلی حضور داشته باشید زمانی که برای محصول شما جستجو می‌کنند. با تبلیغات جستجو می‌توانید کلمات کلیدی، کپی تبلیغات، پیشنهادات و فرم‌های وبسایتی که از آن‌ها می‌گیرید را آزمایش و بهینه سازی کنید. با دنبال کردن کاربران اینترنت، اگر داده‌های گوگل ادورز خود را با داده‌های گوگل آنالتیکس و سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را ادغام کنید، به طوری که می‌دانید نه تنها آگهی‌هایی که بیشترین کلیک را دارند، بلکه آگهی‌هایی که بیشترین فرصت و درآمد را دارند.

این بینش را می‌توان برای تمامی بازاریابی‌ های آنلاین و سنتی به کار برد. بهینه سازی یا سئو نه تنها به پیشرفت های فنی سایت بلکه مهمتر از همه، به طور مرتب باعث ایجاد محتوا با کیفیت بالا می‌شود. این درست همان چیزیست که برای گوگل واقعا ارزش داشته و رتبه بندی بالا می‌دهد. از ابزارهای پیشرو در این زمینه می‌توان از Google AdWords،Bing و Yahoo، WordStream، Wordtracker و BrightEdge نام برد.

بازاریابی مجدد:

قطعا بازاریابی مجدد را تجربه کرده‌اید. زمانی که به یک وبسایت می‌روید و از آن خارج می‌شوید، تبلیغات آنها در سایتی دیگر که بازدید می کنید ظاهر می شود. تنظیمات این کار بسیار ساده بوده و فوق العاده مقرون به صرفه است. زیرا شما فقط برای افرادی تبلیغ می‌کنید که علاقه‌ی کافی برای آمدن به سایت شما را دارند. همچنین به صورت سفارشی می‌توان آن را به نحوی تنظیم کرد که تبلیغات برای محصولات خاص یا خدماتی خاص را نشان دهد. و تا زمانی که شما برای اصول CPM پرداخت می‌کنید، مقدار زیادی تجربه دریافت می‌کنید. بیش از ۵۰% از شرکت‌های نرم افزار از بازاریابی مجدد استفاده می‌کنند ولی کمتر از ۱۰% دیگر شرکت‌ها دستورالعمل شرکت‌های نرم افزار را دنبال می‌کنند. از ابزارهای پیشرو در زمینه‌ی بازاریابی مجدد می‌توان Google AdWords remarketing، AdRoll و Perfect Audience  را می‌توان نام برد.

Marketing technology MOBILE

موبایل:

بیشتر ایمیل‌ها امروزه بر روی تلفن‌های هوشمند نیز قابل استفاده بوده و به زودی نیمی از جستجوها لازم است که با موبایل و تلفن‌های هوشمند سازگاری داشته باشند. ولی امروزه کمتر از یک سوم آن‌ها با موبایل سازگاری دارند. بسیار ساده است! شما باید یک سایتی داشته باشید که به راحتی با هرگونه تلفن همراهی سازگاری داشته و خوانا باشد. اگر به این نکات توجه نداشته باشید، گوگل بی شک شما را رتبه بندی پاییت‌تری در جستجوی موبایل جریمه خواهد کرد. پس گام اول سازگاری با موبایل برای وبسایت شماست. پس از آن شما می‌توانید با تبلیغات جستجوی موبایل و دیگر اشکال بازاریابی موبایلی ادامه دهید. ولی در نهایت این فقط یک کیت استارتر و شروع کننده است.

ابزار پیشرو:

رایج‌ترین تکنیک برای سازگار کردن وبسایت با موبایل، استفاده از طراحی ریسپانسیو و یا طراحی پاسخگو است. این طراحی به صورت خودکار سایز و اندازه‌ی وبسایت را متناسب با وسیله‌ای که سایت بر روی آن دیده می‌شود، تغییر داده و تنظیم می‌کند. شما معمولا می‌توانید بگویید که سایت با تغییر اندازه مرورگر دسکتاپ خود از یک افق به اندازه کوچکتر، به صورت عمودی (مانند گوشی‌های هوشمند) پاسخگو است. و اینکه آیا سایت به طور خودکار خود را درست همانطور که سایت Mayoclinic.org این کار را انجام می‌دهد، مجددا تنظیم می‌کند. رویکرد مهم دیگر ساخت و نگهداری یک سایت جداگانه برای موبایل است. درست همانطور که چنین سایتی را New York Times در mobile.nytimes.com راه اندازی کرده است. گوشی‌های هوشمند به طور خودکار با آن سایت هدایت می‌شوند.

اتوماسیون بازاریابی :

اتوماسیون بازاریابی همه‌ی امکانات را با هم به همراه می‌آورد. این یک تکنولوژی فوق العاده است که شامل تجزیه و تحلیل، فرم‌های آنلاین، ردیابی آنچه که مردم با آمدن به سایت شما انجام می‌دهند، شخصی کردن محتوای وبسایت، مدیریت کمپین های ایمیلی، تسهیل نمودار و همترازی فروش و بازاریابی از طریق نمره دهی لیدها و هشدار خودکار به فروش مردم. اطلاع رسانی این فعالیت‌ها با داده‌ها از طریق CRM یا مدیریت ارتباط مشتری انجام پذیر است. از ابزار پیشرو در این زمینه میتوان ابزار زیر را نام برد:

HubSpot، Act-On، InfusionSoft، Marketo، Adobe Campaign، Oracle Eloqua، Pardot and ExactTarget، Silverpop (IBM).

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی