در مطلب قبلی ۶ ضرورت برای استفاده از تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز را با شما در میان گذاشتیم. در این مطلب به ۶ ضرورت بعدی و ۳ استرتژی بسیار مهم برای موفقیت تبلیغ در گوگل و گوگل ادوردز را با شما مطرح می‌کنیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۷)تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد تا مشتریان خود را در هر کجا قرار دارند، بر روی موبایل نیز به دست آورید.

ممکن است مشتری شما هنگامی که برای محصولات یا خدمات شما جستجو می‌کند، دقیقا پشت در باشد. تبلیغا در گوگل یا گوگل ادوردز به شما گزینه‌های بهینه‌سازی تلفن را می‌دهد و این امکان را می‌دهد که تبلیغات متنی و تبلیغات تصویری را هدف‌گذاری کنید.

برای مثال، اگر شما یک کافی‌شاپ در یک محله باشید، تبلیغات تلفن همراه بسیار برای شما مناسب است. مشتری شما ممکن است به دنبال رفع کافئین مورد نیازِ خود، در حالی که از محله شما گذر می‌کند، باشد. مشتریان شما برای مکان‌هایی که در این نزدیکی هستند جستجو می‌کنند و تبلیغات بهینه‌سازی شده شما بر روی موبایل به عنوان اولین تبلیغات نشان داده می‌شوند. شما یک مشتری جدید برای خود می‌گیرید، درست به همین سادگی.

در تنظیمات کمپین شما می‌توانید به طور پیش فرض دستگاه‌های خود را “همه” انتخاب کنید. در این صورت همه انواع دستگاه‌ها مانند موبایل، تبلت و کامپیوتر را هدف قرار می دهید. در صورتی که بنا به ماهیت کار و تبلیغ شما، نیاز است که هدف‌گذاری را اختصاصی‌تر مثلا روی موبایل انجام دهید، می‌توانید گزینه‌ی موبایل را در تنظیمات انتخاب کنید.

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۸)تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد تا جایی که آگهی شما دیده می‌شود را انتخاب و بهینه‌سازی کنید.

گوگل هزران هزار شرکای تبلیغاتی دارد. شما ممکن است یک وبلاگ را در بخشی از بازار خود بخوانید و تبلیغات خاصی مرتبط با آن بازار را در آن‌جا مشاهده کنید. به احتمال خیلی زیاد این وبلاگ بخشی از شبکه نمایش گوگل است. این برای شما چه معنی‌ای می‌دهد؟ خوب، این باعث می‌شود که شما بتوانید در سایت‌های تبلیغاتی محبوب که در آن مشتریان شما هستند، تبلیغ کنید. شما می‌توانید نتایج خود را پیگیری کنید و حتی سایت‌هایی را که عملکرد مورد نظر شما را ندارند حذف کنید.

پیشنهاد می‌شود اگر شما به تازگی کار تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز را شروع کرده‌اید، از گزینه جستجو و نمایش استفاده کنید زیرا به شما امکان دسترسی وسیع‌تر را می‌دهد. زمانی که به کار کردن با تبلیغ در گوگل یا همان گوگل ادوردز عادت کنید و نتیجه‌ی افزایش نرخ کلیک را ببینید، سپس باید به سمت کمپین تبلیغاتی بر روی شبکه‌های نمایشی حرکت کنید. نتایج را مرتبا بررسی کنید و به سمت جلو حرکت کنید.

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۹)تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد نتایج را اندازه‌گیری کنید.

تبلیغ در گوگل یا همان گوگل ادوردز به شما چند گزینه قابل تنظیم برای ردیابی و اندازه‌گیری تمام کمپین‌های خود در یک داشبورد ارائه می‌دهد. مثلا می‌توانید اهداف خود را برای موارد زیر تعیین و پیگیری کنید:

 • نرخ بازگشت سرمایه یا ROI
 • ترافیک ورودی بر روی وب‌سایت شما
 • آگاهی از نام تجاری
 • فروش و انتقالات

شما همچنین می توانید نتایج هر یک از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز خود را در گروه‌های تبلیغاتی اندازه‌گیری کنید. می‌توانید معیارهایی مانند زیر را ببینید:

 • کلمات کلیدی که بهترین عملکرد را دارند!
 • تیترهایی که بیشترین تعداد کلیک را دارند!
 • زمان‌هایی که تبلیغات شما بهترین عملکرد را دارند!
 • و موارد این چنینیِ دیگر

شما همچنین می توانید وب سایت خود را به Google Analytics متصل کنید تا ببینید ترافیک ورودی به سایت شما از چه صفحاتی وارد می‌شوند. در اینجا راهنمای گوگل در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد.

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۱۰)تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر به کنترل بودجه خود می‌کند.

اگر شما یک کسب‌وکار کوچک هستید، ممکن است با روش‌های تبلیغاتی آفلاین آشنا باشید. اگر چنین است، شما احتمالا مبلغی را برای هر آگهی که منتشر یا اجرا می‌کنید، پرداخت می‌کنید. احتمالا با امضای یک قرارداد برای اجرای تعداد “X” تبلیغ برای “X” مبلغ موافقت می‌کنید.

با استفاده از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز می‌توانید بودجه خود را برای هر آگهی که اجرا می‌کنید تنظیم کنید و هر زمانی که می‌خواهید، آن را تغییر دهید.

اگر یک آگهی واقعا خوب انجام شود، می‌توانید نتایج خود را با افزایش هزینه تبلیغات خود افزایش دهید. اگر عملکرد نامناسب بود(انتقال کم، کلیک‌های پایین و غیره) هزینه تبلیغات را کاهش دهید یا آن را متوقف کنید و چیز دیگری را آزمایش کنید. خیلی ساده است!

نکته: هزینه روزانه شما براساس میانگین روزانه در هر ماه است، بنابراین اگر در روزهای مختلف تغییر کند، نگران نباشید.

توصیه می‌شود که با بودجه مناسبی شروع کنید. هنگامی که تبلیغ آگهی شما شروع شده است، آن را برای اندازه‌گیری نتایج خود ردیابی کنید. تنظیم بودجه خود را بر اساس ROI تبلیغات خود برای اهدافِ خاصِ کمپینتان انتخاب کنید.

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۱۱)تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد تا چندین کمپین برای نیازهای بازاریابی خود اجرا کنید.

یک چیز واقعا جالب در مورد تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز این است که شما می‌توانید یک دسته کلی از کمپین‌های تبلیغاتی مختلف را برای مجموعه‌ای از اهداف بازاریابی خود اجرا کنید. سپس می‌توانید چندین گروه تبلیغاتی را برای هر کمپین تنظیم کنید. در گروه‌های تبلیغاتی شما می‌توانید کلمات کلیدی مختلف را هدف قرار دهید. سپس شما می‌توانید دو تبلیغ برای هر گروه تبلیغاتی ایجاد کنید تا بتوانید A / B تست را آزمایش کنید تا بتوانید بهترین آگهی را انجام دهید.

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۱۲)تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد به طور مداوم نتایج را بهبود ببخشید.

بر خلاف تبلیغات آفلاینی که انجام می‌دهید، بسیار ساده است که ROI واقعی خود را در  تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز نظارت کنید. این نیز بسیار ساده است که از دردسر کپی رایت خود را راحت کنید و سود خود را بهبود بخشید.

۳ استراتژی برتر برای تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز موفق

گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۱- صفحه‌ای که تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما به آن لینک داده شده را بهینه‌سازی کنید:

یک مساله مهم این است:” هیچ سودی در جذب ترافیک برای سایتی که بهینه‌سازی نشده است وجود ندارد، اما به همان اندازه هیچ سودی در جذب ترافیک برای سایتی که بهینه‌سازی نشده وجود ندارد.”

به عبارت دیگر، شما می‌توانید تمام پول و زمان را در کمپین تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز خود صرف کنید، اما در صورتی که صفحه‌ای که شما مخاطبان را به آن ارسال می‌کنید بهینه سازی شده باشد. چون در غیر این صورت شما تمام آن پول و زمان را هدر می‌دهید.

بهترین توصیه‌های بهینه‌سازی صفحه تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز:

 • سرفصل‌های تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما باید با عنوان صفحه فرودتان مطابقت داشته باشد. ساده ولی موثر.
 • اطمینان حاصل کنید که CTA صفحه شما به وضوح از بقیه صفحات کاملا متمایز است تا مردم بدانند چگونه و چه جایی باید درگیر مشارکت شوند.
 • صفحه فرود خود را ساده و هدفمند نگه دارید.
 • اطمینان حاصل کنید که نقطه فروش (که USP نامیده می‌شود) در کمپین تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما همانند صفحه اصلی شما است.
گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۲- هر شش هفته یکبار آزمون تقسیم را بر روی تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز خود انجام دهید:

البته این دوره شش هفته کاملا به شما بستگی دارد. بعضی از کسب‌وکارهای کوچک، ارزش بیشتری برای آزمایش/ بهینه‌سازی قائل می‌شوند. برخی دوست دارند کمپین را برای مدت طولانی‌تری اجرا کنند. شش هفته فقط چیزی است که ما یافته‌ایم به ما بهترین نتایج را می‌دهد.

برترین متغیرهای آزمایش:

 • عنوان
 • URL نمایش داده شده
 • فراخوانی برای اقدام(call to action)
 • افزونه‌های تبلیغاتی(Ad extension)
 • هدفگذاری دستگاه‌ها
 • افزایش بودجه روزانه
گوگل ادوردز یا تبلیغ در گوگل ، به شما دروغ نمی‌گوید!

۳- استفاده از کلمات کلیدی مختلف برای بازارهای هدف مختلف:

به عنوان مثال، اگر پیشنهاد شما یک کوپن برای یک رستوران تایلندی است و بازار شما خانواده‌های پرمشغله است، از واژه‌هایی مانند “برنامه‌های شلوغ” یا “گزینه‌های شام سالم” استفاده کنید.

یا مثلا اگر دانشجویان را هدف قرار داده‌اید، کلمات کلیدی مانند “پیتزا ارزان”، “برش‌های بزرگ” را در نظر بگیرید و تاکید کنید که تحویل هم دارید و تا دیروقت باز هستید.

به طور کلی، به مخاطب خود بیشتر از هر چیزی فکر کنید.

نتیجه‌گیری

تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز همواره یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به مشتری آینده، ترافیک برای کسب‌وکار شما و در نهایت افزایش فروش است.

اما در شروع یک استراتژی بازاریابی هیچ منفتی وجود ندارد، مگر اینکه شما بدانید که چه کاری انجام می‌دهید، بنابراین آموزش و پرورش بسیار کلیدی است. امیدواریم این راهنما در این زمینه کمک کرده باشد.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۱ رتبه بندی