تبلیغات در اینترنت و تبلیغات آنلاین چیزی است که هر کسی می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد. تبلیغات در اینترنت یا تبلیغات آنلاین یک راه قدرتمند برای قرار دادن پیام شما در مقابل مخاطبان خاص در یک راه مناسب و عملی است.

این مسیر برای شروع، نیازی به دانش جامع و گسترده ندارد. کمی پول و داشتن کلمات کلیدی مناسب می‌تواند در آغاز این مسیر به شما کمک کند.

در مطلب قبل ۵ اشتباه که ممکن ست در تبلیغات در اینترنت مرتکب شوید را با شما مرور کردیم. در این مطلب به ۵ مورد بعدی اشاره می‌کنیم و آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

تبلیغات در اینترنت

۶- از صفحه فرود استفاده نمی‌کنید.

اول از همه باید این را بدانید که اگر تمام ترافیک ورودی از تبلیغات در اینترنت خود را به صفحه‌ی اصلی سایتتان می‌فرستید، کاملا در اشتباه هستید و باید این کار را متوقف کنید. احتمالا صفحه اصلی شما بسیار عالی و با کیفیت است، اما باید بدانید که ترافیک ورودی از تبلیغات بسیار متفاوت از ترافیک ورودی با جستجوی ارگانیک است.

صفحه فرود یک وظیفه دارد: تبدیل کردن. فرقی نمی‌کند این تبدیل برای شما دریافت یک ایمیل و ثبت نام کردن در یک بخش باشد یا خرید کردن، شما باید از یک صفحه فرود برای بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات در اینترنت خود استفاده کنید.

تبلیغات در اینترنت

۷- صفحه فرود مناسبی ندارید. (و آن را آزمایش نکرده‌اید)

همان اندازه‌ای که روی بهینه‌سازی هدفگذاری‌ها، خلاقیت و قیمت‌گذاری کار می‌کنید، به همان اندازه هم باید روی ساخت و بهینه‌سازی صفحه فرودتان انرژی بگذارید. شما می‌توانید تبلیغ مناسبی در جای مناسب داشته باشید که دقیقا توسط افراد مناسب کلیک شود. اما اگر معامله را با یک صفحه فرود مناسب به پایان نرسانید، چیزی عاید شما نخواهد شد.

آزمایش کردن صفحه فرود شامل A/B تست نیز می‌شود که از این طریق می‌توانید بفهمید که در طولانی مدت کدام روش برای شما تاثیرگذارتر خواهد بود.

یکی از مزایایی که صفحه فرود مناسب برای شما به همراه می‌آورد و اکثر بازاریابان از آن غافل یا بی اطلاع هستند، افزایش رتبه‌ی کیفی شما در ادوردز است. این یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که ادوردز به هنگام ارزیابی شما برای نشان دادن تبلیغاتتان، مد نظر قرار می‌دهد.

تبلیغات در اینترنت

۸- تبلیغات را مستقیما از منتشرکنندگان(Publishers) نمی‌خرید.

شاید زمانی که حرف از تبلیغات در اینترنت به میان بیاید، اولین جایی که به ذهن بازاریابان برای خرید تبلیغات برسد گوگل ادوردز یا فیسبوک ادز باشد. شاید دلیلش این باشد که دسترسی از طریق این منتشرکنندگان بسیار ساده است و از این طریق تبلیغ شما در برابر دیدگان بسیار زیادی قرار خواهد گرفت.

یکی از دلایل اصلی که باعث می‌شود برخی از بازاریابان به طور مستقیم تبلیغات را از منتشرکنندگان نخرند، این است که این یک فرایند دستی است که زمان زیادی را می‌طلبد و مدیریت آن می‌تواند کمی سخت و گیج‌کننده باشد. البته در این موارد توصیه می‌شود که این کار را به افراد و آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و متخصص هستند، بسپارید. البته امروزه منتشرکنندگان زیادی به وجود آمده‌اند که با استفاده از سیستم‌های سلف سرویس، دسترسی و کارکردن برای تبلیغات اینترنتی را بسیار ساده و آسان نموده‌اند.

تبلیغات در اینترنت

۹- فقط بر روی وب سایت کار می‌کنید.

اگر برای تبلیغات در اینترنت خود تنها به وب سایت بسنده کرده‌اید و هیچ راه دیگری را امتحان و آزمایش نکرده‌اید، شک نکنید که تعداد کثیری از مخاطبان خود را از دست داده‌اید. زمانی که حرف از جلب توجه مخاطب از طریق تبلیغات در اینترنت به میان می‌آید، باید هر راهی که شما را در دید مخاطب قرار می‌دهد و مخاطبتان با آن احساس راحتی می‌کند را امتحان کنید. در مورد این مساله هرگز از ایمیل و آگهی‌های ایمیلی غافل نشوید.

البته این کار به این سادگی‌ها هم نیست. ولی ارزشش را دارد. برای تبلیغات در اینترنت از طریق ایمیل، نمی‌توانید مانند فروش مستقیم عمل کنید. بلکه نیاز است که مذاکراتی انجام دهید تا بتوانید از ایمیل کاربران مورد انتظارتان برای ارائه تبلیغات در اینترنت استفاده کنید.

یک نکته‌ی مهم دیگر که در مورد ارائه تبلیغات در اینترنت از طریق ایمیل وجود دارد، این است که تنها تبلیغ خود را ۱ بار ارسال نکنید. در حقیقت به این مفهوم که کاری کنید در طولانی مدت، مخاطبتان شما را با خودش همراه و همدل احساس کند، نه صرفا یک تبلیغ‌کننده‌ی مزاحم.

تبلیغات در اینترنت

۱۰- هدفگذاری مجدد را امتحان نکرده‌اید.

هدفگذاری مجدد یا Retargeting چیزی است که فورا به بخش بزرگی از بودجه‌ی تبلیغات اینترنتی برای بازاریابان تبدیل می‌شود. نسبتا ارزان است، تنظیم آن بسیار ساده است و برای کسانی که مورد هدفش قرار می‌گیرند، می‌تواند کمی آزاردهنده باشد.

می‌توانیم بگوییم که هدفگذاری مجدد اینگونه عمل می‌کند:

یک نفر سایت شما و یا قسمتی که شما آن را برای هدفگذاری مجدد تنظیم کرده‌اید، می‌بیند.
یک کوکی روی کامپیوتر آن فردِ بازدیدکننده ذخیره می‌شود تا به عنوان کسی از آن صفحه‌ی خاص بازدید کرده، شناخته شود.
سپس شما می‌توانید آن بازدیدکننده را در سرتاسر وب دنبال و هدفگذاری کنید. در جایی دیگر از وب او تبلیغ شما را خواهد دید. در حقیقت شما جلوی او ظاهر می‌شوید.
در بهترین حالت، بازدید کننده روی تبلیغ شما کلیک می‌کند و به سایت شما بازمی‌گردد. (این همان چیزی است که شما باید هزینه‌اش را پرداخت کنید.

اگر بخواهیم صادق باشیم، اگر شما مشغول به بازاریابی یک چیز هستید، هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که از هدفگذاری مجدد استفاده نکنید. این مهم است که شما به دنبال چه نوع خاصی از تبدیل هستید، اما قطعا و حتما هدفگذاری مجدد از آن مهم‌تر است. چرا که با این کار شما توانسته‌اید مخاطبان را دوباره به سایت خودتان بازگردانید. البته باید این کار را محتاطانه و طی یک روند منظم انجام دهید. به هیچ عنوان طوری هدفگذاری نکنید که مخاطبتان از شما خسته و دلسرد شود.

نتیجه‌گیری‎ برای تبلیغات در اینترنت

اکنون که رایج‌ترین اشتباهاتی که بازاریابان به هنگام انجام تبلیغات در اینترنت مرتکب می‌شوند را می‌دانید، باید تلاش کنید هرگز دچار این اشتباهات نشوید و هرچه سریعتر بهترین تبلیغات خود را ارائه دهید. همانطور که خودتان هم می‌دانید، فرصت‌ها و روش‌های بسار زیادی برای تبلیغات در اینترنت وجود دارد که اگر شما روش درست استفاده از هر کدام را ندانید، قطعا آن بهترین راه برای شما تبدیل به مخرب‌ترین راه می‌شود.

برای تبلیغات در اینترنت به هر روشی که استفاده می‌کنید، شما باید سه مساله را به ذهن بسپارید:

آزمایش، آزمایش، آزمایش، آزمایش و باز هم آزمایش کنید. هرگز از آزمایش کردن دست نکشید و هر بار هر مساله حتی کوچک را هم بررسی و آزمایش کنید.
حتما از منابع مختلف برای تبلیغات در اینترنت استفاده کنید. قطعا پلتفرم‌های بسیار خوبی مانند ادوردز و فیسبوک ادز وجود دارد، اما شما حتما منابع دیگر را هم امتحان کنید. هرگز از قدرت شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی غافل نشوید. هر کدام که منفعت چشمگیری برای شما به همراه دارد، باید بخشی از پروسه‌ی شما شود.
اهداف مشخص شده برای ROI را بدانید.( مخصوصا در مورد R یا بازگشت حتما باید بدانید هدف شما بازگشت چه چیزی برای شما است.)
شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارات زیر به این مطلب دسترسی پیدا کرده‌اید. در صورتی که مطلب مورد نظرتان را نیافتید، آن را در قسمت جستجو بررسی کنید.

اشتباهات رایج برای تبلیغات در اینترنت ، تبلیغات در اینترنت و اشتباهات آن ، هدفگذاری مجدد ، صفحه فرود مناسب ، صفحه فرود نامناسب ، آزمایش کردن صفحه فرود ، دریافت تبلیغات از منتشر کنندگان ، هدفگذاری مجدد.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۷/۵۶ رتبه بندی