ایجاد یک وب سایت بهینه سازی شده با طراحی هماهنگ با طراحی روز و کاربری مناسب برای همه افرادی که از آن استفاده می‌کنند بسیار آسان است.طرح‌هایی که اخیرا استفاده می‌شوند بسیار از طرح‌هایی که چند سال پیش استفاده می‌شدند متفاوت هستند. سایت‌های محبوب هر لحظه در حال به روز شدن هستند. برای مثال، کاربران با استفاده از نرم افزارهای افزایش حریم شخصی مانند وی پی ان‌ها، باید مراقب باشید دسترسی به کاربران ناشناس را مسدود نکنید.

قوانین مطلق خاصی برای طراحی وب سایت وجود ندارد که شما بتوانید استفاده کنید. تنها چند مورد هستند که باید قبل از اتمام طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت به ذهن بسپارید. نکات زیر احتمالا در طراحی وب سایت به شما کمک خواهند کرد:

راک پلاس

راک پلاس

ایجاد طرح بندی

ایجاد و خلق طرح‌بندی 

ممکن است که با خود فکر کنید در حال ساخت بهترین طرح موجود برای وب سایت خود هستید. ولی وقتی آن را تمام می‌کنید، می‌بینید که چقدر نامنظم و زشت از کار در آمده است. دلیلش آن است که شما فقط کار خودتان را با تمام چشم اندازش می‌بینید، و نه کارهای دیگران را.

برای جلوگیری از این قضیه، برای خود یک قانون وضع کنید که هر طرحی که در ذهن دارید را ایجاد کنید. با مداد روی کاغذ آن را طرح کنید و یا با نرم افزار فوتوشاپ آن را درست همانگونه که در ذهن دارید ایجاد کنید. این قطعا اولین گام در طراحی وب سایت است.

استفاده از سبک راهنما

یک راه بزرگ برای رسیدن به یک سبک یکسان از طریق طراحی وب سایت و زشت نشدن آن، استفاده از سبک راهنما است. شما می‌توانید در همه جای اینترنت آنها را پیدا کنید یا حتی خودتان آنها را طراحی کنید! آنها را به عنوان یک الگو با تمامی فونت‌هایی که ممکن است به کارتان بیاید، ذخیره کنید.

فونت های وب سایت

استفاده از فونت‌های کوچک و بزرگ

فونت‌ها اخیرا در طراحی وب سایت بسیار پررنگ شده‌اند. تایپوگرافی منحصر به فرد در چشم بیننده بسیار خوشایند خواهد بود. استفاده از فونت‌های بلند و درخشان توصیه نمی‌شود مگر در مواردی که طراحی وب سایت خاصی مد نظر دارید که نیاز به آن طراحی خاص داشته باشد.

فونت‌های مدرن معمولا بسیار ساده هستند. آنها باید همیشه با پس زمینه در تضاد باشند به نحوی که کاملا دیده شوند. همچنین فونت‌ها باید به اندازه‌ی کافی بزرگ یا کوچک باشند که بیننده به دنبال فونت نگردد و یا آنقدر بزرگ باشد که دیگر المان‌ها را تحت شعاع قرار دهد.

وب سایت باید به گونه‌ای باشد که بیننده به محض باز کردن سایت، با آنچه که سایت برای ارائه‌ی آن در تلاش است، مواجه شود.

تصاویر وب سایت

استفاده از تصاویر بزرگ و پاسخگو

اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر در سایت به اندازه کافی بزرگ هستند تا بیننده را جذب و توجه او را جلب کنند. از تصاویر با رزولوشن بالا استفاده کنید و مطمئن شوید که آنها در جای درست استفاده شده‌اند.

بسیاری از وب سایت ها با جایگذاری عکسی بزرگ در ابتدای صفحه آغاز می‌شوند، درست بالای منوی اصلی. در طراحی وب سایت این عکس‌ها معمولا بسیار پاسخگو هستند. کلیک کردن بر روی یک عکس به جای یک متن یک تاکتیک مدرن در طراحی وب سایت است.

اطمینان حاصل کنید که از این روش آنقدر زیاد استفاده نمی‌کنید که تاثیر آن را از بین ببرید.

قابل فهم بودن و پاسخگو کردن همه‌ی قسمت‌های طراحی وب سایت

زمانی که برنامه نویسان ابتدا متوجه شدند چگونه یک طراحی وب سایت را پاسخگو کنند، این قضیه بسیار جالب و شگفت انگیز بود. در حال حاضر، دیگر این قضیه مورد بحث نیست. امروزه طراحی پاسخگو موضوعی بسیار ضروری برای طراحی وب سایت است.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت قادر است نه تنها روی صفحه‌ی کامپیوتر، بلکه روی صفحه‌ی موبایل هم عملکرد مطلوبی داشته باشد. امروزه دیگر هیچ کاربری از وب سایت غیر پاسخگو و غیر قابل درک خوشش نمی‌آید. به این مورد مهم در هنگام طراحی وب سایت خود بسیار دقت کنید.

ویدئوهای وب سایت

برجسته نشان دادن فیلم ها

بسیاری از وب سایت‌ها به این نکته توجه میکنند که ویدئویی کوتاه که محصولشان را نمایان و معرفی می‌کند در صفحه‌ی اصلی سایت خود داشته باشند. آپشن پخش خودکار برای این ویدئو گزینه‌ بسیار مناسبی است. بسیاری از کاربران خودشان تمایلی به پخش کردن ویدئو ندارند.

پس با به کار گیری این گزینه در طراحی وب سایت خود، این گزینه را برای آنها ایجاد کنید. در ضمن فراموش نکنید این ویدئو، اگر در سایت بارگذاری شد، باید با کلمات ساده و به طور شایسته محصول و یا خدمات شما را معرفی کند. این به نفع کاربر است. زیرا اگر احساس کند که محصول چیزی عجیب و پیچیده است، در خرید و استفاده‌ی آن قطعا شک و تعلل خواهد کرد.

منوهای وب سایت

استفاده از منوهای مناسب

منوهای همبرگر مدتی برای طراحی وب سایت رایج بودند. آنها فضای زیادی از صفحه را ذخیره می‌کردند و بسیار در دسترس بودند. ولی طراحان وب سایت به زودی متوجه شدند که باعث ایجاد نارضایتی شده‌اند. منوهای همبرگر برای موقعیت یابی بسیار سخت بودند.

حتی زمانی که کاربران در نهایت آن را موقعیت یابی می‌کردند، بیشتر آنها هیچ ایده‌ای نداشتند که چگونه به صفحه‌ی مناسبی که در جستجوی راهنمایی بودند، بروند. منوهای همبرگر هنوز هم برای توسعه دهندگان برنامه‌های موبایل با صفحات کوچکتر از کامپیوتر محبوب هستند. ولی این منوها دیگر چندان در بین متخصصین طراحی وب سایت محبوب نیستند.

در حال حاضر منوهای مورد استفاده در طراحی وب سایت به همان مدلهای قدیمی برمی‌گردد. این منوها برای موقعیت یابی سایت توسط کاربر بسیار ساده‌تر بوده و تمامی اطلاعاتی که از صفحه لازم دارد را به راحتی در اختیار او قرار می‌دهند. به غیر از این منوها، منوهای جانبی در کنار صفحه‌ی سایت نیز امروزه بسیار قابل توجه هستند زیرا فضای قابل توجهی از صفحه نمایش را ذخیره می‌کنند.

رنگ های وب سایت

طرح رنگ

برای خودتان استفاده از رنگ‌های جذاب و پر ارتعاش را در طراحی وب سایت تبدیل به یک اصل کنید. پر ارتعاش به معنای براق و درخشان نیست. رنگ‌های هر وب سایتی باید با عکس‌ها و فونت‌های به کار برده شده در آن وب سایت در تعارض باشد. رنگ‌ها نباید به نحوی بایند که به چشم بیننده فشار وارد شود. همچنین طرح رنگ یک وب سایت باید با هرچه که به طور خاص ارائه می‌دهد مناسب باشد.

چت زنده

چت زنده

امروزه بیشتر وب سایت‌ های خوب چت زنده را برای وب سایت خود پشتیبانی می‌کند. آن‌ها به سرعت صفحات “تماس با ما” ، جایی که نگرفتن پاسخ در آن بسیار نادر است، را در اغلب وبسایت‌ها جایگزین می‌کنند.

چت زنده نیاز به کارمندی دارد که در مرکز اصلی وب سایت همیشه آنلاین باشد. کارمندان در این سمت معمولا به صورت شیفتی بوده تا این مرکز به طور ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات احتمالی کاربران باشند.

آنها همیشه بهترین و مناسب‌ترین پاسخ‌ها را به کاربران ارائه می‌دهند.

هدایت ساده

هدایت ساده

کاربر باید قادر به دیدن تمامی قسمت‌های یک وب سایت باشد بدون اینکه حس کند در سایت گیر افتاده است و نمی‌داند کجا باید برود. به همین منظور استفاده از کلمات مناسب در جای مناسب که کاربران را مستقیما به جایی که مد نظرشان است هدایت کنند، امری بسیار ضروری و حیاتی در موفقیت طراحی وب سایت مدرن است.

احترام به حریم خصوصی کاربران

مسدود کردن دسترسی به vpn در بسیاری از وب سایت ها با داشتن آگاهی از نیاز به رمزگذاری داده‌ها، کار غلطی است. انجام این کار باعث می‌شود که توانایی کاربران برای مرور ناشناس توسط vpn محدود شود. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام بازدید از وب سایت شما باید اجازه دهید که تجربه و امنیت کاربر بهبود و افزایش یابد.

راک پلاس

راک پلاس

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۶/۵۵ رتبه بندی