مدیریت شبکه های اجتماعی کاری چند منظوره است. در یک لحظه تجزیه و تحلیل داده است و لحظه‌ی بعدی مدیریت جامعه است. یک دقیقه خلق کردن است و دقیقه‌ی بعد کار آفرینی است. چه شما یک فریلنسر باشید که به دنبال بالا بردن تعداد مشتری است یا در جستجوی ایجاد یک فرصت شغلی جدید هستید، در اینجا چند تاکتیک وجود دارد که شما می‌توانید در همین لحظه برای بالا بردن سطح مدیریت شبکه های اجتماعی خود به کار ببرید.

موفقیت مدیریت شبکه های اجتماعی

۱- برای مدیریت شبکه های اجتماعی بهتر است کانال های خود را به خوبی بشناسید:

اگر در زمینه‌ی برنامه‌ریزی محتوا برای کانال‌های شبکه ‌های اجتماعی برتر هیچگونه برنامه ریزی‌ای نداشته باشید، قطعا در مدیریت شبکه های اجتماعی شکست خواهید خورد. راحتی در استفاده کردن از فیسبوک و توییتر شروع خوبیست ولی بسته به مهارت‌های شما و مشتریانتان، زمانی برای کار کردن با دیگر پلتفرم ها از قبیل StumbleUpon، Pinterest و YouTube را نیز در نظر بگیرید. همچنین در لیست انجام کارهای خود، با کانال هایی ادامه دهید که رو به افزایش هستند. از جمله این کانال ها می‌توان از video hub Vine، فروشگاه خرید Wanelo و خدمات هاستینگ اسلاید SlideShare می‌توان نام برد.

۲- مهارت‌های طراحی گرافیک خود را بالا ببرید.

هیچ لزومی ندارد که شما خدای فوتوشاپ باشید. ولی داشتن حواسی جمع، چشمانی تیز بین و نکته سنج برای طراحی، شما را در صحنه‌ی رقابت در جایگاه بالایی قرار خواهد داد. شبکه های اجتماعی با محتوا اشباع شده‌اند و پست‌هایی با تصاویری خوب و تنظیم شده، برنده‌ی میدان رقابت بوده و دوام خواهند آورد. مهارت‌های طراحی گرافیک در هر گوشه‌ای از بازاریابی نیز منتقل می‌شود.

۳- اینفوگرافیکی تهیه کنید که نرخ بازگشت سرمایه‌ی شما را نشان دهد.

یکی از بزرگترین چالش‌ها در مدیریت شبکه های اجتماعی نشان دادن نرخ بازگشت سرمایه (ROI) است. به طور خلاصه، ROI به مشتریان و کار فرمایان بالقوه ثابت می‌کند که سختکوشی شما نتایج واقعی و مفیدی در بر خواهد داشت. اطلاعات و داده‌ها را از بهترین کمپین‌هایتان بگیرید و همه‌ی آن‌ها را در یک مکان قرار دهید.

از مهارت‌های طراحی گرافیک خوب استفاده کنید یا یک طراح استخدام کنید. با این کار یک طراحی اینفوگرافیک خارق العاده خواهید داشت. شما این طرح‎ها را می‌توانید برای کارمندان احتمالی آینده ارسال کنید و یا در کنفرانس‎ها برای معرفی و ترفیع و توسعه‌‌ی خودتان به اشتراک بگذارید. بی شک منافع این کار بسیار زیاد خواهد بود. نه تنها یک اینفوگرافیک خوب و مناسب ادعای شما را با آمار و ارقام پشتیبانی می‌کند، بلکه شما می‌توانید توانایی برقراری ارتباط بصری خود را نیز از این طریق نشان دهید.

۴- توانایی خود در مدیریت کردن شرایط مهم را نشان دهید.

پاسخگویی سریع و با تدبیر به هرگونه شرایط سخت اینترنتی، نه تنها نگرش شما به عنوان مدیریت شبکه های اجتماعی را نشان می‌دهد، بلکه خونسردی شما در میان هرج و مرج‌ها را نشان می‌دهد. این مهارتی ضروری برای هر نوع شغلی مربوط به رسانه و شبکه های اجتماعی می‌باشد.

۵- برای خود مدارک و شواهد ایجاد کنید.

آیا می‌توانید زمانی را تصور کنید که بازخوردی عالی از کمپین‌های درخشان شبکه های اجتماعی دریافت کرده‌اید؟ بازخورد چه از جانب یک همکار باشد، چه از جانب یک مشتری و یا حتی یک کارمند اسبق باشد، گرفتن جملات مثبت و تاثیرگذار از دیگران می‌تواند در کل فرآیند اثر مثبت بگذارد. این بازخوردها را در وب سایت خود پست کنید و یا برای گرفتن اعتبار بیشتر در خصوص سختکوشیتان در دنیای واقعی، آن‌ها را در لینکدین به اشتراک بگذارید.

۶- اهداف بعدی خود را مشخص کنید.

استراتژی‌‌هایی که به کار می‌برید بسته به نقش مورد نظر شما در زمینه‌ی مدیریت شبکه های اجتماعی متفاوت است. اگر در حال تلاش برای یافتن شغلی در خصوص مدیریت شبکه های اجتماعی هستید، قطعا باید مهارت‌های خود را در همه‌ی زمینه‌ها مانند یک آچار فرانسه افزایش دهید. ولی اگر برنامه‌ای دراز مدت برای رسیدن به جایگاه مدیریت شبکه های اجتماعی در شرکت خود را دارید، اکنون زمان خوبی برای مشاوره و تمرین در زمینه‌ی مهارت های مدیریت شبکه های اجتماعی است. بر روی چگونگی افزایش میزان مشتریان خود تمرکز کرده و به دنبال بازیکنان اصلی در این زمینه باشید. از کمک گرفتن از اینفلوئنسر ها نیز در این زمینه غافل نشوید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۸ رتبه بندی