آیا واقعا می‌دانید بازاریابی دیجیتال چیست ؟ چیزی که شما در مورد بازاریابی دیجیتال می‌دانید با آنچه که در نظر صاحبان کسب‌وکار است، بسیار متفاوت است. تفاوتی از زمین تا آسمان. آن‌ها تغییراتی جذاب، پول‌ساز و البته سریع می‌خواهند. شما هم قرار است همین کار را انجام دهید، البته به روش خودتان، ولی نتیجه یکی خواهد بود. باید کمی خوش‌شانس باشید و مشتریِ شما درک کند که ذاتِ زمانی این پروسه شاید حداقل ۶ماه باشد، نه ۶ ساعت. کمی چاشنیِ درک متقابل این تفاوت دیدگاهی را بسیار سریع برطرف می‌کند. پس بیایید گامی در این راستا برداریم.

اگر فکر می‌کنید بازاریابی دیجیتال کار بزرگی نیست، بهتر است یک بار دیگر فکر کنید! بازاریابی همواره در تلاش برای متصل کردن شما به مشتریانتان، در زمان و مکان مناسب بوده است. باید آنها را در جایی ببینید که بیشترین وقتشان را در آن‌جا سپری می‌کنند. آن‌جا اینترنت است و شما باید بازاریابی دیجیتال انجام دهید.

چند دلیل برای استخدام یک آژانس بازاریابی دیجیتال عبارتند از: زمان جوابگوییِ سریع‌تر، کمک به درآمدزایی بیشتر، حضور فعالانه در شبکه‌های اجتماعی، پیشی گرفتن از رقبا و ذخیره پول.

بازاریابی سنتی یا بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی دیجیتال برخلاف بازاریابی سنتی، به بازاریابان اجازه می‌دهد که نتایج دقیق را در زمان واقعی ببینند. یک تبلیغ در روزنامه نمی‌تواند به شما بگوید که چند نفر آن را خوانده و به آن توجه کرده‌اند. حتی اگر روزنامه تعداد مشخصی هم بفروشد، باز هم نمی‌توان نظری داد. از طرف دیگر، بازگشت سرمایه با بازاریابی دیجیتال قابل محاسبه است. برای اولین بار در سال ۲۰۱۳، تبلیغات اینترنتی از تبلیغات تلویزیونی و شبکه‌های کابلی هم سبقت گرفت. باید توجه داشت که تبلیغات سنتی دیگر مثل سابق قدرت ندارند. در دنیای امروزه بازاریابی دیجیتال از کانال‌های مختلف به سرعت رو به رشد است.

راک پلاس

راک پلاس

بازاریابی دیجیتال چیست

آنچه در ذهن صاحبان کسب‌وکارهای کوچک می‌گذرد!

وقتی مدیران کسب‌وکارهای کوچک به آژانس بازاریابی دیجیتال می‌آیند، فهرست درخواست‌هایشان بسیار زیاد است. آن‌ها انتظار دارند یک‌شبه بهترین نتایج با کمترین بودجه را بگیرند. در حقیقت آن‌ها بهترین نتیجه با کمترین هزینه را می‌خواهند.

بازاریابی دیجیتال چیست

انتظارات عمومی مشتریان از بازاریابی دیجیتالی

بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو(SEO)، یک روند بهینه‌سازی سایت است که طی آن رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو افزایش می‌یابد. در این صورت کاربری که به دنبال سرویس یا خدمات شماست، سایت شما را در اولین یا دومین صفحه از نتیجه جستجویش خواهد دید. در نتیجه ترافیکی که یک سایت دریافت می‌کند، افزایش خواهد یافت. این روند برای هر استارتاپ در حداقل ۶ ماه نتیجه‌بخش خواهد بود. این یک روندِ واقعا کند، ولی قطعا ثمربخش می‎‌باشد. به علاوه تمام موارد گفته شده، سئو به صورت آنلاین به برند اعتبار می‌‎بخشد.

همچنین در بازایابی شبکه‌های اجتماعی، ذهنیت صاحبان کسب‌وکار این است که در کمترین زمان و یا کمترین هزینه، ۵۰۰لایک را به ۵۰۰۰ لایک برسانند. آن‌ها فکر می‌کنند رسانه دیجیتال می‌تواند در یک زمان کوتاه با هزینه کم، جادو کند و بهترین نتیجه را ارائه دهد. حقیقت این است که رسانه دیجیتال در برابر رسانه سنتی واقعا با هزینه کم جادو می‌کند ولی این مساله زمان‌بر است و همین، صاحبان کسب‌وکار را بی‌حوصله می‌کند.

راک پلاس

تعامل یک آژانس با مشتری

مهم‌ترین چیزی که صاحبان کسب‌وکار می‌خواهند، یک تیم اختصاصیِ آماده برای اجرای بازاریابی دیجیتال روی تجارت آن‌ها است. مساله‌ای که آن‌ها باید درک کنند این است که بازاریابی واقعی و ثمربخش، زمان‌بر و وابسته به اهداف است. آژانس‌های بازاریابی دیجیتال هم در مقابل از صاحبان کسب‌وکار حمایت معادلی می‌خواهند. حمایت‌هایی به شکل  بازخوردهای منظم که به آژانس‌های بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند تا در صورت نیاز استراتژی‌هایشان را تغییر دهند.

در دنیای دیجیتالِ امروز، یا یک کسب‌وکار بسیار کوچک می‌مانید، یا با بازرایابی دیجیتال بسیار مطرح و مشهور خواهید شد. بازاریابی دیجیتال می‌تواند تصویر یک شرکت را بسازد یا خراب کند. کمی زمان و پول هزینه کنید و منتظر جهانی شدن برند خود باشید.

 

***آیا به معجزه‌ در کسب‌وکارتان باور دارید؟

 ***هم‌اکنون به صورت رایگان از دانش متخصصینِ ما استفاده کنید.

***شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۰۹۱۲۱

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی