آیا هنوز به این حقیقت که تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز  یک سرمایه گذاری بی‌نظیر برای کسب و کار شما است، اطمینان ندارید؟ بنابراین به نکاتی که بر اساس جستجو در نتایج سوالات متداولی که از صاحبان کسب و کار سازماندهی شده است، توجه کنید. اولین نکته‌ی مهم این است که اگر شما در ابتدا تبلیغات موتور جستجو را مد نظر قرار داده‌اید پس شما می‌توانید به این سوالات پاسخ دهید.

۱- آیا مشتریان من از موتورهای جستجو برای تصمیم‌گیری در مورد خرید استفاده می‌کنند؟

بگذارید نگاهی کوتاه به برخی آمار‌های کلیدی بیاندازیم:

 • ۸۶% از مشتریان از اینترنت برای یک کسب و کار محلی استفاده می‌کنند.
 • ۷۲% از مشتریان ترجیح می‌دهند اطلاعات در تجارت‌های محلی را از طریق جستجو پیدا کنند.

بسیار خوب! اگرچه مشتریان شما در حال جستجو هستند، به این معنا نیست که شما باید از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز استفاده کنید. این موضوع ما را به سمت سوال دوم سوق می‌دهد…

 

۲- چرا از تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز به جای بینگ و یا یاهو استفاده کنیم؟

آمار به اندازه‌ی کافی گویا هستند:

 • گوگل ۷۱% از سهمیه‌ی بازار جستجو را دارا می‌باشد.

این نکته به تنهایی پاسخگوی سوال است ولی ما نمی‌خواهیم تنها به جستجو بسنده کنیم.

در اینجا آماری در خصوص شبکه‌ی نمایش گوگل وجود دارد…

 • گوگل صاحب بزرگترین شبکه‌ی تبلیغات نمایشی آنلاین در دنیا می‌باشد.
 • کمپین نمایش گوگل به ۸۰% از کاربران جهانی اینترنت دست پیدا کرده است.
 • مشتریانی که در معرض نمایش تبلیغات قرار دارند، به طور متوسط ۱۵۵٪ احتمال بیشتری دارد که عبارات برند و طبقه‌بندی‌های خاص را جستجو کنند.
 • در حدود ۹۷% درآمد گوگل از تبلیغات است.

چرا این نکته بسیار حائز اهمیت است؟ زیرا اهمیت تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز در گوگل بیزنس را برجسته می‌کند.از آنجایی که گوگل تا حد زیادی وابسته به  تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز است، این بدان معناست که تمرکز و اولویت گوگل بر روی حفظ و بهبود مداوم ابزار ادوردز است. این مورد بسیارمهم است، به ویژه امروزه که شاهد شکایات زیادی درباره‌ی پشتیبانی بینگ و یاهو هستیم.

+ راک پلاس: تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟

+ راک پلاس: تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید.

در صورتی که با بهینه سازی موتور جست و جو آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این مطالب را مطالعه نمایید.

+ راک پلاس: بایدها و نبایدهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو

+ راک پلاس: چرا بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو ضروری است؟

اکنون که شما با بهینه سازی موتور جستجو آشنا شدید، احتمالا سوال بعدی را می‌پرسید:

 

۳- چرا فقط روی سئو سرمایه گذاری نکنیم؟

همانطور که در ادامه آمده است، متاسفانه این یک موضوع کاملا ساده نیست.

 • زمانی که تبلیغات متوقف شوند، ۸۹% از ترافیک به وجود آمده از طریق جستجوی تبلیغات، با کلیک‌های ارگانیک جایگزین نمی‌شوند.
 • برای عبارات تجاری که زیاد جستجو می‌شوند، سه آگهی اول حدود ۴۰% از کلیک‌های آن صفحه را به خود اختصاص می‌دهند.
 • ۹۸% از جستجوگران یک کسب و کار را انتخاب می‌کنند که در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار دارد. این بر اهمیت رتبه بندی در اولین صفحه‌ی گوگل تاکید دارد.

اگر در مورد سئو جستجو می‌کنید، تبلیغات راه دیگری برای این است که کسب و کار شما روی صفحه‌ی اول گوگل قرا گرفته شود و شما را در مقابل ۹۸% بینندگانتان تضمین می‌کند. لازم است مهمترین سوال را بپرسیم که:

 

۴- آیا کمپین تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز واقعا کار می‌کند؟

زمانی که نصب و مدیریت به درستی انجام گرفت، سپس کسب و کارها می‌توانند نرخ بازگشت سرمایه قابل توجهی را، مطابق با آمار زیر، به دست آورند:

 • کسب و کارها برای هر ۱ دلار که در تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز صرف می‌کنند، به طور متوسط ۲ دلار سود به دست می‌آورند.
 • ۷۲% از بازاریابان ادوردز قصد دارند تا بودجه‌ی پرداخت به ازای هر کلیک خود (PPC) را افزایش دهند.
 • این یک نشانه‌ی محکمی است که آن کسب و کارها ROI مثبت تولید می‌کنند، زیرا اگر اینطور نبود، آ‌ن‌ها بودجه‌ی خود را افزایش  نمی‌دادند.
 • ۷۰% از جستجوگران تلفن همراه به طورمستقیم از جستجوی گوگل با یک کسب و کار ارتباط برقرار می‌کنند.

البته عوامل زیادی وجود دارد که موفقیت یک کمپین تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز را تعیین کند. بنابراین این آمار نباید به این معنا باشند که هر کمپین تبلیغاتی می‌تواند سودآور باشد. واقعیت این است که شما باید تبلیغات خود را به طور صحیح تنظیم کرده و مدیریت کنید تا نتایج مثبت را ببینید.

تبلیغات گوگل و گوگل ادوردز

۱۰ حقیقت و آمار برتر در مورد تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز

بسیاری از ما با پلتفرم بازاریابی تبلیغات کلیکی گوگل کار کرده‌ایم. اما تعداد بسیار کمی از ما واقعا در خصوص تاریخچه‌ی جذاب و حقایق منحصر به فرد و جالب ابزار تبلیغات فکر می‌کنیم. همانطور که شما در اکانت تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز خود فعالیت می‌کنید، می‌توانید در مورد این حقایق فکر کنید و لبخند بزنید، چرا که چند مورد کوچکی را می‌دانید که می‌توانید با همکاران یا مشتریان به اشتراک بگذارید. شروع کنیم.

 

۱-نسخه‌ی اول تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز در ۲۳ اکتبر سال ۲۰۰۰ میلادی بود.

سخت است باور کنیم که گوگل ادوردز هجدهمین تولد خود را چند ماه پس از قرار دادن این پست در سایت، جشن خواهد گرفت.

 

۲- تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز ۹۷ درصد از درآمد گوگل را تولید می‌کند.

شرکت گوگل حدود ۷۲ میلیارد دلار را از کل پلتفرم تبلیغات کلیکی خود در سال ۲۰۱۵ میلادی بدست آورد.

 

۳- حدود ۵۰ درصد از کاربران گوگل نمی‌توانند بین “تبلیغات پرداختنی” و “تبلیغات ارگانیکِ فهرست شده” تمایز قائل شوند.

در یک نمونه گیری بی‌طرفانه، از کاربران جستجوی گوگل درخواست شد تا تعیین کنند آیا یک لیست در صفحه، یک تبلیغ کلیکی است یا یک لیست ارگانیک و یا یک لیست طبیعی؟! ۵۷ درصد از کاربران نتوانستند بین این لیست‌ها تمایز قائل شوند و انتظار می‌رود این آمار افزایش یابد. زیرا گوگل خطوط را با استفاده از رنگ‌های ملایم (تغییر یافته شده از زرد به سبز) و با حذف آگهی‌های سمت راست، تار می‌کند.

 

۴- به طور متوسط، تبلیغ کننده‌ی گوگل ادوردز یک ROAS معادل ۲ را تولید می‌کند.

ROAS، مخفف کلمه‌ی Return on Ad Spend، به معنای بازگشت هزینه‌ی تبلیغات، برای تمام تبلیغ کنندگان گوگل ۲.۰ می‌باشد که ارزش ایجاد شده برای دلار به واسطه‌ی تلاش‌های بازاریابی را ردیابی می‌کنند. و به این معناست که به طور میانگین، ۲ دلار برای هر ۱ دلار در تمام کانال‌های بازایابی، شامل جستجو، نمایش و خرید صرف شده است.

 

۵- گرانترین کلمات کلیدی توسط صنعت برای تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز در سال ۲۰۱۱ میلادی، در حدود ۵۴.۹۱ دلار آمریکا بیمه شد.

 سه صنایع گران قیمت با هزینه هر کلیک (CPC) برای کلمات کلیدی، گاز / برق به طور متوسط ۵۴.۶۲ دلار، وام  با ۴۷.۱۲ دلار و وکیل با ۴۷.۰۷ دلار بود.

 

۶- گرانترین کلمه‌ی کلیدی با متوسط هزینه به ازای پرداخت، برای بهترین وکیل مزوتلیوما(نوعی سرطان) با ۹۳۵.۷۱ دلار بود.

تصور کنید مدیریت یک حساب PPC برای وکیل مزوتلیوما را به عهده دارید و در مورد رسیدن به اهداف عملکرد کلیدی (KPI) ، زمانی که میانگین هزینه هر کلیک (متوسط CPC) بیش از ۹۰۰ دلار است، نگران هستید. مدیر چنین حسابی اصلا نیازی به نگرانی ندارد!

 

۷- آمازون بزرگترین مُبلغ تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز است.

آمازون سالانه ۱۵۷ میلیون دلار برای تبلیغات هزینه می‌کند (آمار برای سال ۲۰۱۴ می‌باشد). دیگر شرکت‌ها حتی به این آمار نزدیک هم نیستند زیرا Priceline هزینه‌های کمتر از نصف را با ۸۲.۳ میلیون دلار و AT & T هزینه ۸۱.۹ میلیون دلار می‌پردازند.

 

۸- کمپین‌های نمایش تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز به ۸۰ درصد از کاربران اینترنت جهانی دسترسی دارند.

شبکه‌ی نمایش گوگل، شامل میلیون‌ها وبسایت است که از طریق برنامه‌ی Google Adsense برای ناشران، پوسترهای نمایشی، تصاویر و تبلیغات متنی را به ۸۰% از کاربران اینترنت نشان می‌دهد.

 

۹- تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز با ۳۵۰ تبلیغ کننده راه اندازی شد که امروزه تعداد آنها حدود ۱.۲ نفر می‌باشد و این روند ادامه دارد.

گوگل ادوردز یک رسانه تبلیغاتی محبوب‌تر از همیشه است، زیرا ۱.۲ میلیارد جستجو در موتور جستجوی گوگل روزانه انجام می‌شود. زمانی که کاربران به دنبال تبلیغ کنندگان و پیشنهادهای آنها هستند، دسترسی به بالاترین جایگاه ها در صفحات جستجو از طریق گوگل ادوردز، یک راه بسیار سریع و موثر برای تبلیغ کنندگان است.

 

۱۰- تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز بر تبلیغات جستجوی تلفن همراه غلبه دارد و ۹۷ درصد از هزینه جستجو را به دست می‌آورد.

با روند رو به رشد کاربر محور جستجو در تلفن‌های هوشمند همراه و سایر دستگاه‌های در حال حرکت، تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز اکثریت قریب به اتفاق این کاربران را با تبلیغات پرداختنی تلفن همراه پوشش می‌دهند. تبلیغات بینگ، یاهو، جمینی و آگهی فیس بوک همه تلاش دارند تا سریعا در بهبود تبلیغات خود در بازی تبلیغات تلفن همراه کار کنند. اما با پشتوانه مالی فراوان گوگل، آنها کارهای زیادی را برای بالا کشیدن خود دارند.

 

نتیجه‌گیری تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز

آیا هیچ یک از این آمار تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز شما را متعجب کرد؟ چگونه دانستن هر یک از این حقایق بر روی کار شما در پلتفرم تبلیغات کلیکی گوگل تاثیر می‌گذارد؟ ما را با یک نظر در زیر این مقاله از نقطه نظرات، پیشنهاد و یا انتقادهای خود آگاه کرده و با به اشتراک گذاری این مقاله با دوستان و همکارانتان مطمئن شوید که آنها هم در مورد این حقایق اطلاع پیدا خواهند کرد.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۷/۵۳ رتبه بندی