بهینه‌سازی موتور جستجو، یک تکنیک برای افزایش ترافیکِ وب‌سایت است. سئو دو روش برای ارتقا موقعیت یک سایت دارد: سئو داخلی و سئو خارجی.

   سئو داخلی 

سئو داخلی تمام کارهایی است که داخل سایتمان انجام می‌دهیم. مانند عنوان‌گذاری، محتوا، تصویر، کلمات کلیدی، لینک داخلی و … . سئو داخلی در حقیقت سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی می‌کند (search engine friendly). برای اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می‌شود تکنیک‌هایی برای سئو داخلی را مطالعه کنید.

   سئو خارجی

سئو خارجی کمک می‌کند که سایت شما در اینترنت مشهور شود و بیشتر در دید باشید. در حالی که سئو داخلی شما را در دید موتورهای جستجو قرار می‌دهد. اما تنها تکنیک‌های سئو خارجی می‌تواند موقعیت وب‌سایت شما را در (SERP) صفحه نتیجه موتورهای جستجو ارتقا دهد.

در این قسمت ۱۰ تکنیک برای سئو خارجی ارائه می‌کنیم.

یک تکنیک عمده در سئو خارجی، مشارکت در شبکه‌های اجتماعی است. اگر می‌خواهید کسب‌و‌کار، وب‌سایت یا بلاگ خود را مشهور کنید، با مردم در شبکه‌های اجتماعیِ متفاوت تعامل کنید. حضور در شبکه‌های اجتماعی به رشد کسب‌وکار شما و دریافت بک‌لینک‌های بیشتر کمک خواهد کرد.

سئو خارجی

 برترین سایت‌های شبکه اجتماعی :

این سایت‌ها بهترین رسانه‌ها برای ارتقا سایت شما هستند. وقتی که وب‌سایت یا بلاگ خود را در یک سایت نشانه‌گذاریِ(بوکمارکینگ) معروف نشانه‌گذاری می‌کنید، ترافیک بیشتری را به دست خواهید آورد.

سئو خارجی

برترین سایت‌های نشانه‌گذاری(بوکمارکینگ) معروف :

در انجمن‌هایی که با کسب‌وکار و وب‌سایت شما مرتبط هستند، مشارکت کنید. بحث‌ها را دنبال کرده و به سوالات پاسخ دهید. از انجمن‌های معتبر با بک‌لینک‌های “Dofollow” استفاده کنید.

سئو خارجی

از سایت‌های دایرکتوری برای ایجاد بک‌لینک‌ها استفاده کنید. یک سایت دایرکتوری موثر با دسته‎‌بندی مناسب انتخاب کنید. کمی زمان می‌برد تا به نتیجه مطلوب برسید، اما نتایج ماندگار خواهند بود.

سئو خارجی

مقالات خود را در یک دایرکتوری پربازدیدِ ارسالِ مقالات، قرار دهید. همچنین می‌توانید لینک‎‌هایی به وب‌سایت خود بدهید. مطمئن شوید که محتوای شما یکتا و با کیفیت است. محتواهای بی‌کیفیت و پر از کلمات کلیدی، رد می‌شوند. دسته‌بندی مناسبی را انتخاب کرده و عنوان مناسبی به محتوای خود بدهید.

سئو خارجی

لیست رایگان ارسال مقاله :

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید ترافیک بالایی جذب کنید، شرکت در سایت‌های پرسش و پاسخ است. به سایت‌های پرسش و پاسخِ پربازدید و معتبر رفته و سوالات مرتبط با کسب‌وکار یا وب‌سایت خود را جستجو کنید. به سوالات پاسخ واضحی داده و لینک سایت خود را برای اطلاعات بیشتر قرار دهید.

سئو خارجی

اگر می‌خواهید ویدئو شما مشهور شود، آن را در سایت‌های معتبر اشتراک‌گذاری ویدئو قرار دهید. عنوان مناسب، توضیحات، تگ‌ها و لینک‌های منابع را قرار دهید. این یکی از موثرترین راه‌ها برای گرفتن بک‌لینک است. چرا که سایت‌های اشتراک ویدئو بسیار پربازدید هستند.

سئو خارجی

سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدئو :

تصاویر خود را روی سایت‌های اشتراک‌گذاری عکسِ معروف، به اشتراک بگذارید. قبل از اشتراک‌گذاری حتما از صحیح بودن لینک و تگِ عنوان مطمئن شوید و با این کار آن‌ها را بهینه کنید.

سئو خارجی

این روزها، اینفوگرافیک بسیار در اینترنت رواج پیدا کرده است. اینفوگرافیک‌های خلاقانه درست کنید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید. لینک منبع را به وب‌سایت یا بلاگ خود ارجاع دهید. اندازه‌های تصویر برای سایت‌های مختلف متفاوت است.

سئو خارجی

سایت‌های اشتراک‌گذاری اینفوگرافیک‌ها :

مستندات جذابی در رابطه با وب‌سایت یا بلاگ خود ایجاد کنید. مستندات باید محتوای یکتا داشته باشند و در فرمت pdf یا ppt قرار بگیرند. این مستندات را در سایت‌های اشتراک‌گذاری منتشر کنید.

سئو خارجی

نتیجه‌گیری 

کار کردن روی بهینه‌سازی داخلی و خارجی، موقعیت سایت شما را در SERPها ارتقا می‌دهد. پس بعد از سئو داخلی، کار کردن بر روی سئو خارجی برای شما و سایتتان ضروری خواهد بود.

نظرات خود را درباره این موضوع با ما در میان بگذارید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۴ رتبه بندی