قابل توجه بازاریابان:

تبلیغات جستجوی پرداختی گوگل باید بخشی از بازاریابی آنلاین شما باشد. برای کسانی که از جستجوی پرداختی استفاده نمی‌کنند، پلتفرمی را از دست می‌دهند که بر اساس آمار زنده‌ی اینترنت حدود بیش از یک تریلیون جستجو در سال ۲۰۱۶ به حساب آمده است. این آمار تقریبا برابر است با روزانه ۳.۵ میلیارد جستجو. اگر تا کنون از تبلیغات گوگل استفاده نکرده‌اید، کسب و کار بالقوه‌تان را از اول و به طور دقیق بررسی کنید. با نادیده گرفتن تبلیغات در حقیقت مشتریان بالقوه‌ی خود را نادیده گرفته‌اید. چرا باید کسی بخواهد که چنین کاری بکند؟هدف از دست دادن مشتریان بالقوه نیست. واقعیت این است که گوگل ادوردز می‌تواند تهدید آمیز باشد. بازاریابی برای هر کسب و کاری متفاوت است ولی اهمیت تبلیغات گوگل در این است که پتانسیل بالایی برای ایجاد کسب و کارهای جدید دارد.

در اینجا اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا متوجه اهمیت تبلیغات گوگل باشید:

راک پلاس

راک پلاس

رقابت افزایشی مثبت نرخ بازگشت سرمایه

یکی از اصلی‌ترین نکات در تبلیغات، تولید فروش با نرخ بازگشت سرمایه مثبت است. بر اساس گزارش اثر اقتصادی گوگل، بازاریابانی که از تبلیغات گوگل استفاده می‌کنند، بازگشت ۲ به ۱ را در سرمایه گذاری‌های خود خواهند دید. بسیار ساده می‌توان دید که گوگل ادوردز محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم بدست آورده است مخصوصا زمانی که پای این اعداد و ارقام در میان باشد. از زمانی که مدل مزایده در سال ۲۰۰۲ راه اندازی شد، بیش از یک میلیون کسب و کارها از گوگل ادوردز برای دسترسی به مشتریان خود استفاده کردند.

این پلتفرم جستجو با عملکردش اثبات کرد که در طول زمان هیچ اثری از کاسته شدن محبوبیت در میان کاربران اتفاق نیفتاد. همین باعث بیشتر شدن فضای رقابت در میان کسب و کارهای مختلف می‌شود. اگر شما قلمروی خود را از دست بدهید، بلافاصله بازی را باخته‌اید و رقیبان دیگری جای شما را خواهند گرفت. در اینجاست که به اهمیت تبلیغات گوگل عمیقا پی می‌بریم.

گزینه‌های استراتژیک

در خصوص اهمیت تبلیغات گوگل باید گفت که استراتژی با تبلیغات گوگل گاهی به نظر بی انتها و بی حد و حصر به نظر می‌رسد. تلاش برای انتخاب استراتژی مناسب بسیار شبیه آماده کردن سفره‌ی هفت سین در نوروز است. چیزهای زیادی را در سفره قرار می‌دهید ولی لازم است بدانید که جای مناسب برای هر گزینه در کدام قسمت است. در این صورت است که چیدمانی زیبا و صحیح خواهید داشت.

شما باید برای تکمیل و اتمام استراتژی خود برنامه ریزی داشته باشید. با کمک گوگل و تبلیغات گوگل شما توانایی آن را دارید که با استراتژی‌های خود خلاقانه برخورد کنید. شما می‌توانید همه چیز را تغییر دهید درست مثل روزی که در ابتدا تبلیغات خود را راه اندازی کردید. شما در داشبورد ادوردز به موقعیت‌های جغرافیایی و یا حتی اطلاعات جمعی از قبیل سن و جنسیت را می‌توانید دسترسی داشته باشید.

راک پلاس

راک پلاس

داشبورد اطلاعات جمعی در گوگل ادوردز

فهرست اصلاحاتی که شما می‌توانید در کمپین‌هایتان به منظور هدفمند کردن مشتریان استفاده کنید، همیشه در حال تصحیح شدن هستند. نکته‌ی قابل توجه در مورد گوگل ادوردز این است که گوگل در صدر لیست کمپین‌هاییست که برای کشف کردن موثرترین راه دسترسی به مخاطبین استراتژیک تلاش می‌کنند. هرچه بیشتر به این هدف در عصر دیجیتال نزدیک می‌شویم، انتظار داریم که ادوردز در زمینه‌ی توانایی‌های هدفمند سازی استراتژیک بیشتر ادامه یابد.

لیدهای با کیفیت مشتری

تولید لید با کیفیت کاریست که اکسل‌های تبلیغات کلیکی انجام می‌دهند. لیدهای با کیفیت بیسار مهم هستند. زیرا آن‌ها مشتری را به فروش نزدیک می‌کنند یا به آن‌ها اطلاعات بیشتر در خصوص سوالاتشان در مورد محصول را می‌دهند. یک لید کیفیت می‌تواند یک تماس با فروشگاه شما باشد و یا حتی یک فرم ارسالی به وبسایت شما. تبلیغات کلیکی بر اساس گفته‌ی مشتریان در زمان مواجهه با تبلیغات شما، تولید کننده‌ی بزرگی در زمینه‌ی لیدهای کیفیت است.

مشتریان به سادگی برای خرید کردن، فعال می‌شوند. آن‌ها یا همان لحظه خرید می‌کنند و یا اینکه قبل از خرید به دنبال اطلاعات بیشتری می‌روند. به این معناست که با تبلیغات کلیکی شما در فرآیند فروش، چند گام به جلو پرتاب می‌شوید. مهمتر از همه‌ی اینها، زمانی که از گوگل ادوردز استفاده می‌کنید تا تبلیغات خود را بر شبکه‌ی جستجو قرار دهید، بر اساس Market Share Market، ۷۹% از بازار را کنترل می‌کند.

از خودتان بپرسید آخرین بار که از گوگل برای جستجوی چیزی استفاده کرده‌اید، کی بوده است؟ مطمئنا بسیاری از شما می‌گویید که مدت زیادی نیست! گوگل به عنوان راه حلی برای یافتن پاسخ‌ها و اطلاعات، تثبیت شده است. مانند  بازاریابان، همه باید از اهمیت تبلیغات گوگل اطلاع داشته باشند و از مزایای تبلیغات گوگل استفاده کنند.

ردیابی و داده‌ها

چیزی که باعث می‌شود گوگل ادوردز تفاوت زیادی با دیگر مدل‌های تبلیغات داشته باشد و اهمیت تبلیغات گوگل در مقابل دیگر روش‌های تبلیغاتی، سطح ردیابی قابل دسترس کاربر است. گوگل ادوردز نیز مانند گوگل آنالتیکس به شما این امکان را می‌دهد تا تاثیر تبلیغاتتان را به تصویر کشانده و آن را نمایش دهید. به طور معمول شما قادر به تشخیص اینکه چه تلاش تبلیغاتی باعث افزایش یا کاهش فروش شده است، نخواهید بود.

این اهمیت تبلیغات گوگل است که ادوردز یک حلقه بازخورد علمی‌تر نسبت به بیلبوردها یا مطالب روزنامه‌های محلی به شما می‌دهد. با تبلیغات گوگل، شما هرگز در تاریکی و ناآگاهی نخواهید بود. داده‌های بازخوردی که کمپین‌های شما ارسال می‌کنند باعث می‌شود تا بهتر در مورد فرآیند کار در آینده تصمیم بگیرید.

زمان تنظیم سریع

اگر شما زمان کافی ندارید و لازم است خیلی سریع لید ایجاد کنید، تبلیغات کلیکی گزینه‌ی مناسبی در خصوص اهمیت تبلیغات گوگل است. زمان خیلی کوتاهی طول می‌کشد تا یک کمپین تبلیغات کلیکی در ادوردز ایجاد کرد تا جفت مناسبی برای دیگر استراتژی‌ها شود. بهترین مثال برای این موضوع مبحث سئو است. اهمیت داشتن یک برنامه‌ی سئو ثابت برای وب سایت و سئو سایت موضوعات، مبحثی غیر قابل درک نیست.

در حالت ایده آل، بیشترین ترافیک شما از تلاش‌های سئو شما است زیرا کلیک‌های ارگانیک رایگان هستند. نقطه ضعف سئو زمان زیادی است که از کاربر در جهت توسعه‌ی برنامه می‌گیرد. کوتاهترین زمان برای یک برنامه‌ی سئو جدید حدود سه ماه به طول می‌انجامد. بر خلاف سئو، حساب‌های تبلیغات کلیکی می‌توانند در گوگل ادوردز در مدت یک ماه تنظیم شوند. کاری که به شما اجازه می‌دهد انجام دهید، حفظ کردن ترافیک وب سایتتان است.

زمانی که نمایش آنلاین خود را از دست می‌دهید، شما برای مشتریان بالقوه‌ای که ممکن است آمادگی خرید در همان روز را داشته باشند، عملا دیگر موجودیت و وجو ندارید. این اهمیت تبلیغات گوگل را نشان می‌دهد که در کمترین زمان، بیشترین بازدهی را می‌گیرید.

راک پلاس

راک پلاس

درس‌ بیاموزیم

اگر تا کنون از تبلیغات کلیکی در شبکه تبلیغات گوگل استفاده نکرده‌اید، بنابراین شما بخش عمده‌ای از مشتریان خود را از دست داده‌اید. به این معناست که هنوز اهمیت تبلیغات گوگل را درک نکرده و یا از آن اطلاعات کافی ندارید. در حال حاضر شبکه‌های گوگل حدود ۷۹% از بازار موتورهای جستجو را کنترل می‌کند. ادوردز پلتفرمیست که برای نشان دادن تولید ۲ به ۱ نرخ بازگشت سود می‌باشد.

کمپین‌های جستجوی پرداختی می‌توانند سریعا ساخته و تنظیم شوند و دیگر انواع فرم‌های تبلیغات آنلاین را کامل کنند. عملکرد قابلیت ردیابی در گوگل ادوردز کمی جلوتر از آنچه که سایر کمپین‌های تبلیغاتی دیگر گسترش می‌دهند، جلوتر است. برای مدیران بازاریابی، تبلیغات به معنی مجهز شدن به تضمینی سختگیرانه است. برای صاحبان کسب و کار، به این معناست که تبلیغات خود را توسط داده‌های گرفته شده از کمپین‌ها به روز کنند.

تبلیغات جستجوی پرداختی یک سرمایه گذاری بزرگ است که هر کسب و کاری می‌تواند انجام دهد. چه کسب و کارهای کوچک و چه بزرگ. اگر هوز هم در تلاشی برای این نوع تبلیغات در راستای کسب و کار خود انجام نداده‌اید، نصیحت ما را بپذیرید و با متخصصین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک در خصوص اهمیت تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز مشاوره‌ای کوتاه داشته باشید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۴ رتبه بندی