همانطور که در مطلب قبل خواندید، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی به عمل فرستادن یک پیام تبلیغاتی به گروهی از مردم از طریق ایمیل اطلاق می‌شود. قاعدتا این کار از طریق یک سری ابزارهای ایمیل مارکتینگ انجام می‌گیرد. یک راه ساده برای به روز رسانی مشتریان خود با اخبار، معاملات و یا تبلیغات، ارسال ایمیل است. البته می‌توانید با آن‌ها تماس تلفنی بگیرید ولی عملا چه کسی این همه زمان می‌تواند هزینه کند؟ ایمیل مارکتینگ یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای ارتباط مستقیم با مشتریان شده است بدون اینکه مزاحمتی برای آن‌ها ایجاد شود.

برای ارسال ایمیل باید از ابزار مناسب استفاده کرد. ابزاری که برای فرستادن ایمیل‌های جمعی با طراحی زیبا و چشم نواز طراحی شده‌اند. ابزارهای ایمیل مارکتینگ مختلفی وجود دارد که در مطلب قبلی سعی بر معرفی ۵ مورد از ابزارهای ایمیل مارکتینگ برتر در سال ۲۰۱۸ شد. در این مطلب مورد دیگر از ۵ ابزارهای ایمیل مارکتینگ برتر دیگر را با جزئیات معرفی می‌کنیم.

از ابزار شماره‌ی ششم لیست ابزارهای ایمیل مارکتینگ شروع می‌کنیم:

ابزار GetResponse

۶-  GetResponse

این ابزار ایمیل مارکتینگ کمی از سایر ابزارهای ایمیل مارکتینگ موجود متفاوت‌تر است. این ابزار نه تنها یک ابزار ایمیل مارکتینگ است بلکه یک ابزار چند کاره دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتالی است. این ابزار شامل ایمیل مارکتینگ، صفحات فرود، وبینارها و اتوماسیون‌های بازاریابی می‌باشد. در حالی که برخی دیگر از  ابزارهای ایمیل مارکتینگ صفحات فرود پیشنهاد می‌دهند،  GetResponse شامل یک دسته بندی کامل از عملکردهاست. ولی در اینجا فقط تمرکز بر روی این ابزار به عنوان یکی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ است که در این مطلب به آن پرداخته‌ایم. قیمت‌های این ابزار بسته به عملکرد آن توسط کاربران متغیر است. این ابزار تخفیف ویژه‌ای برای کسب و کارهای جهانی در نظر گرفته است.

شما میتوانید بازاریابی ایمیلی خود را با دیگر استراتژی‌های خود با هم ترکیب کنید تا اطمینان حاصل کنید فرآیند شما به آرامی و با موفقیت پیش خواهد رفت. با ابزارهای ایمیل مارکتینگ برای کمک به رشد لیست ایمیلتان، مکالمات افزایش یافته و  به ازای آن، مشتریانتان نیز بیشتر خواهند شد. GetResponse یک ابزار عالی برای کسب و کارهای متوسط در مقیاس بالا می‌باشد.

۷- Yesware

این ابزار یکی دیگر از ابزارهای ایمیل مارکتینگ برای بازارایابان ایمیلی مشتاق به این زمینه است. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا کنترل همه چیز را همانطور که سایر ابزارها به شما اجازه می‌دهند، را بر عهده داشته باشید. یک تفاوت این ابزار با سایر ابزارها این است که به ابزار پیگیری ایمیل مجهز است. این ابزار ایمیل مارکتینگ به شما این امکان را می‌دهد که نه تنها ایمیل‌های باز و پاسخ را ردیابی کنید، بلکه تعداد کلیک‌هایی که در پیوند‌ها وجود دارد، و همچنین مشخص می‌کند چه تعداد از پیوست‌ها باز شده است.

این ویژگی به بهبود ایمیل مارکتینگ شما کمک می‌کند تا ببیند چه چیزی می‌تواند در آینده ترافیک و فروش را افزایش دهد. این در حالی اتفاق می‌افتد که شما این آمار را درک کرده باشید. این ابزار تمرکز زیادی بر بهبود فروش شما دارد. این ابزار به فرآیند پیگیری فروش و راهنمایان بالقوه به وجود آمده از طریق ایمیل مارکتینگ به شما کمک می‌کند. همچنین برای پیگیری کردن پیشرفت فروش از طریق ایمیل در کسب و کارهای B2C بسیار مفید می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید ایمیل خود را برای بهبود فروش و دریافت پاسخ بیشتر، بهینه سازی کنید.

ابزار icontact

۸-  iContact

این ابزار نباید با نام یکی از محصولات شرکت اپل اشتباه گرفته شود. iContact جایگاه شماره ۸ را در لیست ابزارهای ایمیل مارکتینگ ما دارد. این ابزار ایمیل مارکتینگ مقرون به صرفه به شما امکانات مختلفی می‌دهد. از جمله این امکانات می‌توان از کمپین‌های ایمیلی، و لیست ایمیل بخش مخصوص مشتریان با اتوماسیون بازاریابی هوشمند نام برد. این ابزار همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت استراتژیک، کمپین‌های ایمیلی خود را دنبال کنید. همچنین با استفاده از نرخ بازگشت سود و آمار بدست آمده، مکالمات و کلیک‌ها را پیگیری و نمایش دهید.

با iContact، شما قادر به راه اندازی گردش کارهای سفارشی هستید که با افراد مناسب با اطلاعات مناسب تماس برقرار کنید. همچنین شما می‌توانید با شاخص‌های استاندارد مشتریان شامل آخرین تاریخ خرید آن‌ها، به منظور هدفمند کردن آنان و تبدیل این مشتریان به یک مشتری بازگشتی فعالیت داشته باشید. قیمتی که برای این ابزار ایمیل مارکتینگ در نظر گرفته شده است، برای کسب و کارهای کوچک که پتانسیل پیشرفت بسیار دارند، مناسب می‌باشد. علاوه بر تمامی امکاناتی که در مورد این ابزار ایمیل مارکتینگ گفته شد، این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا از طراحی‌های زیبا و چشم نواز موجود برای کمپین‌های ایمیلی خود استفاده کنید.

ابزار mailerlit

۹- MailerLite

از دیگر ابزارهای ایمیل مارکتینگ می‌توان از MailerLite نام برد. این ابزار برای کاری بیشتر از نوشتن خبرنامه استفاده می‌شود. این ابزار ایمیل مارکتینگ شامل اتوماسیون ایمیلی، صفحات فرود و ویژگی‌های پاپ آپ برای وب سایت شما می‌باشد. قیمت این ابزار بر اساس لیست دلخواه و مورد نظر شماست. این را هم مد نظر داشته باشیم که این ابزار ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای بزرگ بسیار مناسب است.

این ابزار کاملی برای ساختن استراتژی بازاریابی، جستجو برای آوردن ترافیک بیشتر به سایتتان به اندازه افزایش نرخ تبدیل در سایت شما می‌باشد. با ایجاد صفحات ورود مطلوب و ویژگی‌های پاپ آپ، شما می‌توانید بیشتر به مخاطبین‌تان دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را به ثبت نام در لیست پستی سایت خود تشویق بکنید. آنها ممکن است در آینده جزو مشتریان شما قرار بگیرند. این یک ابزار بی‌نظیر برای آوردن ترافیک به سایت شما از طریق ایمیل مارکتینگ است.

۱۰- Aweber

و در نهایت ابزار شماره ۱۰ لیست ما که یکی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ برتر می‌باشد، Aweber است. شبیه ابزراهای فوق الذکر، این ابزار هم به شما اجازه می‌دهد تا مستقیما به مشتریان مناسب در لیست پستی خود دسترسی داشته باشید. این ابزار شامل تقسیم بندی، پاسخ خودکار، گزارش‌ها و غیره شده و به مشتریان پیشنهاد ارائه‌ی پشتیبانی می‌دهد. با یک نسخه‌ی آزمایشی، شما می‌توانید قبل از خرید ابزار، آن را امتحان کرده و در صورت رضایت از محصول آن را خریداری کنید.

منابع زیادی برای شما وجود دارند که در خصوص ساده و موثر کردن ایمیل مارکتینگ به شما کمک می‌کنند. این یک سرویس شبیه دیگر سرویس‌ها می‌باشد ولی با یک تفاوت بزرگ در پشتیبانی. قیمت با توجه به پکیجی که شما برای کسب و کار خود نیاز دارید، متفاوت است.

اگرچه در این دو مطلب اخیر درباره‌ی ۱۰ ابزارهای ایمیل مارکتیگ برتر در سال ۲۰۱۸ صحبت کردیم ولی این پایان ماجرا نیست. این ۱۰ ابزارهای ایمیل مارکتینگ بر اساس کاربرد و عملکرد در لیست ۱۰ ابزار برتر قرار گرفته‌اند ولی تمامی ابزارها نیستند. ابزارهای بسیاری در زمینه‌ی ایمیل مارکتینگ طراحی شده است که شما می‌توانید انتخاب و استفاده کنید. در زیر از ۹۰ ابزار دیگر نام برده شده است که می‌‌توانند به شما در زمینه‌ی ایمیل مارکتینگ یاری دهند:

ابزاری که با افتخار قابل ذکر کردن هستند:

Jango Mail

Mailrelay

MPZMail

Salesforce Marketing Cloud

Emma

Mailjet

Astonish Email

SendPulse

Sendinblue

Intercom

تیم دوم لیست :

Gammadyne Mailer

Moosend

Autopilot

۱PointMail

If No Reply

Atomic Email Studio

Mailigen

Hunter

G-Lock EasyMail7

Rejoiner

DirectIQ

Instiller

AverickMedia

INBOX

Maxemail

SendX

Mailshake

CO-SENDER

Colabo

Smarty

Zaius

Pleisty

popcorn Email Marketing

Sendlopp

Sigstr

WiseStamp

۲۵۰ok Suite

CakeMail

MailBrainiers

Puresend

Interakt

Jumplead

LeadSparrow

MailGet

MailZak

Proofy

TouchBase Mail

Sleeknote

ZeroBounce

EmailOctopus

Campaign Manager

EtailPro

Maropost Marketing Cloud

Mumara

Newsletter2go

io

UltraMail24

Ampliz

Astonish Email

Betasend

Braze

Cheetah Digital Marketing Suite

Dialog Insight

Email Creative Archive

Email Hippo

Email List Validation

Email Marketing

eMailChef

Ensight eMarketing Suite

GrowMail

iMarketing Center

itracMarketer

KulaHub

LeadIQ

Ludlow

MailCloud

MailKitchen

Marketing & Trans Email – Sarv

MyBizMailer

Mynewsletter.rocks

nuevoMailer

Office Interactive

Omnisend

Online Marketing

Pep Campaigns

Savicom

SendBlaster

Sigbop Signature Solutions

SignatrueSatori

Stripo.email

و این هم لیست ما! اگر موفق به خواندن این دو مطلب تا آخر شده‌اید، تبریک می‌گوییم. اگر این مطالب را خوانده‌اید و چیزی متوجه نشده‌اید، شما نیاز به کمی کمک و راهنمایی دارید. شما می‌دانید که دقیقا کجا می‌توانید ما را پیدا کرده و با ما در تماس باشید. متخصصین ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به شما در این زمینه مشاوره و راهنمایی دهند.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۳ رتبه بندی