همانطور که در جریان هستید، ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی به عمل فرستادن یک پیام تبلیغاتی به گروهی از مردم از طریق ایمیل اطلاق می‌شود. قاعدتا این کار از طریق یک سری ابزار ایمیل مارکتینگ انجام می‌گیرد. یک راه ساده برای به روز رسانی مشتریان خود با اخبار، معاملات و یا تبلیغات، ارسال ایمیل است. البته می‌توانید با آن‌ها تماس تلفنی بگیرید ولی عملا چه کسی این همه زمان می‌تواند هزینه کند؟ ایمیل مارکتینگ یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای ارتباط مستقیم با مشتریان شده است بدون اینکه مزاحمتی برای آن‌ها ایجاد شود.

شما می‌توانید لیست ایمیل خود را با پیشنهادات جدید، محتواهای تولید شده بر روی سایتتان و بازخوردها و یا حتی پیگیری ایمیل‌ها به روز کنید. این راه خوبی برای آوردن ترافیک به سایتتان و افزایش تجربیات مشتریانتان است. ترفند اصلی بازاریابی ایمیلی در قالب بندی و تصاویر آن است. ظاهر مطلب باید به نحوی باشد که مشتری راغب به باز کردن آن تصویر باشد. تصاویر باید آنقدر خوب و مربوط به مطالب سایت شما باشند که این ویژگی بتواند ترافیک زیادی برای سایت شما به همراه داشته باشد.

راک پلاس

راک پلاس

به دنبال توییت‌های بی استفاده و شلوغ در شبکه‌های اجتماعی، اینباکس ایمیل شما محیطی امن و آرام به دور از هیاهو برای آگاهی از اخبار و اطلاعات مفید است. ایمیل شما جاییست که برای مطلع شدن از اخبار مهم به آنجا می‌روید. در نظر داشته باشید که این مورد دلیل مهمی برای استفاده از ایمیل مارکتینگ با استفاده از ابزار ایمیل مارکتینگ است.

آگهی‌های مستقیم در رسانه‌های اجتماعی به راحتی اسکرول می‌شوند و زمان زیادی برای پیدا کردن مجدد آن‌ها لازم است، ولی شما به راحتی در اینباکس خود یک ایمیل را جستجو می‌کنید. به همین دلیل است که بازاریابی ایمیلی بسیار مهم است. اما برای ایجاد استراتژی بازاریابی ایمیلی، به ابزار ایمیل مارکتینگ مناسبی احتیاج دارید.

بازاریابان حرفه‌ای در سراسر دنیا از بهترین ابزار ایمیل مارکتینگ برای دسترسی مستقیم به ایمیل‌هایشان استفاده می‌کنند. ابزارهایی که ایمیل‌های با کیفیت و مرتبط و بدون اسپم را برای مشتریان ارسال می‌کنند. ابزار ایمیل مارکتینگ به شما کمک می‌کنند به مشتریان خود دسترسسی داشته و شما را خارج از صندوق “junk” نگه می‌دارد.

راک پلاس

راک پلاس

در این مطلب برای شما لیستی از برترین ابزار ایمیل مارکتینگ روز با جزئیات تهیه شده است. زمانی که جزئیات را میخوانید، متوجه خواهید شد که چرا باید در بازاریابی ایمیلی خود از این ابزار ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

۱۰ ابزار ایمیل مارکتینگ برتر

۱- MailChimp

این ابزار برنده‌ی مقام اول لیست برترین ابزار ایمیل مارکتینگ است. این ابزار نه تنها کاربردی ساده دارد بلکه قیمت مناسب آن نیز جالب توجه است. قیمت مقرون به صرفه‌ی این ابزار به تنهایی دلیل کافی و خوبی برای بدست آوردن مقام اول لیست است. این ابزار نه تنها به شما در دسترسی سریع و مستقیم به لیست بازاریابیتان کمک می‌کند، تجزیه و تحلیل‌های قابل فهمی را نیز به شما پیشنهاد می‌دهد.

این یک سیستم mailer هوشمند است که به شما در خصوص هدفمند سازی ایمیل‌های تبلیغاتی مشتریانتان وکاربران سایتتان کمک می‌کند. این ابزار یک سیستم هوشمندی طراحی شده است که حتی شامل تبلیغات از رسانه‌های اجتماعی شما و همچنین کمپین‌های گوگل AdWords می‌باشد. از ویژگی‌های این ابزار ساختن گزارش است که این ویژگی بسیار مورد علاقه و توجه آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ می‌باشد.

ویژگی‌های طراحی شده به شما این اجازه را می‌دهند که  ایمیل‌های منحصر به فرد و خاصی را بسازید که کاربرد آن‌ها بسیار ساده و آسان است. MailChimp یک ابزار تحت وب است که با ورود به سایت و با وارد کردن یک سری اطلاعات پیش فرض مانند ایمیل و نام و نام خانوادگی و… ثبت نام کرده، یک اکانت کاربری ساخته ، شروع  به فعالیت و جمع‌آوری مخاطب می‌کنید و یک کمپین می‌سازید. ایمیل‌های گروهی ارسال می‌کنید. میل چیمپ به شما این امکان را می‌دهد که مطلع شوید چند مخاطب پیام شما را دیده‌اند و چه کسانی آن را لغو کرده‌اند.

ابزار ایمیل مارکتیگ Constant Contact

۲- Constant Contact

ابزار شماره‌ی ۲ لیست  Constant Contact است. در حالی که کارابردهایی که MailChimp پیشنهاد می‌دهد بسیار قابل توجه است، Constant Contact نیز تقریبا همان کارها را انجام می‌دهد. شرکت سازنده‌ی این نرم افزار یک دوره‌ی یک ماهه‌ اول را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای استفاده از این ابزار ایمیل مارکتینگ در ماه دوم، آن‌ها تضمین می‌کنند که در صورت نارضایتی مشتری، پول پرداختی را به مشتریان بازگردانند.

این نرم افزار با موبایل نیز سازگاری دارد و همین باعث ارتباط ساده‌تر با مشتریان می‌شود. این سرویس مانند میل چیمپ، شامل گزارش تجزیه و تحلیل‌ها وب سایت می‌باشد. مخاطبان را به منظور اضافه کردن به لیست ایمیل و کمک به توسعه‌ی آن، می‌توان در سیستم وارد کرد.

هر دو سرویس یک گالری عکس ذخیره شده برای ایجاد کمپین‌های ایمیلی را ارائه می‌دهند. این عکس‌ها برای کسب و کارهای کوچک که بودجه‌ی کافی برای تهیه‌ی اینگونه عکس‌ها ندارند، بسیار ایده‌آل هستند. هر دو ابزار به یک اندازه کاربردی و مفید هستند ولی بسیار از یکدیگر متفاوت هستند. کارکردهای اتوماتیک در ابزار ایمیل مارکتینگ Constant Contact بسیار محدودتر است.

راک پلاس

راک پلاس

ابزار ایمیل مارکتینگ VerticalResponse

۳- VerticalResponse

مانند mailchimp، Vertical Response یک ابزار ایمیل مارکتینگ است که برنامه‌های رایگان و پرداختی ماهیانه ارائه می‌دهد. مثل هر دو ابزار ایمیل مارکتینگ قبلی، این ابزار نیز به شما این امکان را می‌دهد تا ایمیل هدفمند سازی شده را با گزارش پیشرفته ارسال کنید. همچنین شما می‌توانید ایمیلتان را قبل از ارسال به تعداد زیادی از مشتریان لیستتان، امتحان کنید. این ابزار ایمیل مارکتینگ همچنین به محض ورود به سیستم، به پست‌های الکترونیکی پاسخ داده و برای مشتریان جدید پیام خوش‌آمد گویی مخصوص ارسال می‌کند.

یک ویژگی خوب دیگری که دارد این است که به شما اجازه می‌دهد صفحات فرود ایجاد کنید تا کمپین شما را کامل کند. VerticalResponse ابزاری جدا از سایت شما است ولی قابلیت تنظیم با کسب و کار شما را دارد. هر نوع کسب و کاری با هر اندازه بزرگی و یا کوچکی می‌توانند به این ابزار ایمیل مارکتینگ اعتماد کنند. با این ابزار شما می‌توانید ایمیل‌هایتان را نیز سفارشی و آنگونه که خودتان می‌خواهید بسازید به نحوی که کاملا مناسب با برند و کمپین شما باشند.

ابزار ایمیل مارکتینگ Campaign Monitor

۴- Campaign Monitor

غیر از توانایی نظارت بر کمپین (همانطور که از اسم آن مشخص است)، ابزار ایمیل مارکتینگ Campaign Monitor برای کسب و کارها متدی برای ارسال کمپین‌های سازگار ایمیلی عالی به یک لیست کامل از مشتریان، تهیه می‌کند. این ابزار ایمیل مارکتینگ خاص، بر روی تجربه‌ی شخصی مشتری تمرکز دارد. شما می‌توانید ایمیل‌های جذابی برای مشتریان تهیه کنید. به همان نسبت می‌توانید پیام‌های شخصی و برنامه‌ریزی شده ساخت و در زمان‌های مناسب ارسال کرد.

بسیاری از برندهای جزء، ایمیل‌های هدفمند شده را در حدود ساعات پایانی روز برای آنان ارسال می‌کنند چرا که می‌دانند مشتریان در طول روز وقت کافی برای بررسی صندوق ایمیل خود را ندارند و در ساعات پایانی روز در حال کار نیستند. با در نظر داشتن این موضوع در ذهن، Campaign Monitor تجزیه و تحلیل‌ها و ویژگی‌هایی نظیر دیگر ابزارهای ایمیل مارکتینگ دارد که در بالا اشاره شد.

ابزار ایمیل مارکتینگ Benchmark Email

۵- Benchmark Email

این ابزار ایمیل مارکتینگ ادعا می‌کند که قدرتمندترین سایت طراحی ایمیل در سطح جهان است. تمرکز Benchmark Email بر روی طراحی خلاق و مفید بودن است. مانند ابزار ایمیل مارکتینگ Campaign Monitor، ویژگی‌های Benchmark Email مشابه به بقیه‌ی ابزار ایمیل مارکتینگ هستند ولی طراحی آن بسیار قابل توجه‌تر و زیباتر از سایر ابزارهای دیگر است.

با سازنده‌ی ایمیل بسیار مفید آن، شما می‌توانید ایمیل‌های زیبایی را طراحی کنید که توجه بیننده را به سمت پیام جلب کرده و آن‌ها را به شبکه‌های اجتماعی شما و سایتتان لینک می‌دهند. در این ابزار ایمیل مارکتینگ ۱۰۰ قالب در دسترس نیز وجود دارد. بنابراین نیازی نیست گرافیست طراح باشید تا یک ایمیل متحیر کننده برای مشتریان خود بسازید. اگر تیم طراحی داخلی ندارید، مهم نیست. حتی اگر از قالب‌های آماده‌ی سایت استفاده کنید، باز هم سایت شما می‌تواند همچنان درخشان و عالی باقی بماند.

این ابزار مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک ایده‌آل‌تر است. هرچقدر که در این زمینه بتوانید پیشرفت داشته باشید، به همان نسبت کسب و کار شما رشد و پیشرفت خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر در جهت آموزش و آگاهی از این موضوع، به سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ ما مراجعه نموده و با متخصصین ما در تماس باشید. 

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۴/۵۸ رتبه بندی