پیش از پرداختن به ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ، مروری بر مفاهیم اینفلوئنسر و ایتفلوئنسر مارکتینگ خواهیم داشت. برندهای مختلف از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند که به مخاطبین مورد هدف دسترسی بیشتری داشته و احتمال بیشتر شدن آن‌ها را افزایش دهند. برای مثال، یک برند غذایی احتمالا وبلاگ نویسان غذایی که در مورد غذا می‌نویسند و یا توییت می‌کنند را مورد هدف قرار دهد. و نیز از آن‌ها در جهت توسعه‌ی فروش محصولات خودش بهره گیرد.

یک اینفلوئنسر مانند بلندگویی عمل می‌کند که پیغام یک برند خاص را به گوش مشتریان بالقوه می‌رساند. به طور معمول، این افراد در جوامع خاص و در موضوعاتی خاص، قدرت اختیار خاصی دارند. تایید توسط یک اینفلوئنسر به این معناست که مشتریان احتمالی آینده نگر نیز پیام آن برند را به احتمال بسیار زیاد می‌پذیرند.

راهنمای کاملی در مطالب گذشته در خصوص مفاهیمی چون اینفلوئنسر و اینفلوئنسر مارکتینگ نوشته شده است. در این مطلب به چند ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ اشاره خواهد شد و هر کدام به طور کامل شرح داده خواهند شد. اینفلوئنسر مارکتینگ چشم اندازی بسیار پیچیده برای عبور است. یافتن اینفلوئنسر های مناسب در شبکه های اجتماعی مناسب کلید موفقیت این کار است. ولی دانستن این مورد که کجا نقطه‌‌ی شروع است و از کجا باید شروع کرد، کمی سر در گم کننده است. خوشبختانه چندین ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ رایگان وجود دارد که به شما در یافتن اینفلوئنسر های مناسب کمک می‌کنند.

انواع مختلف این ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ ها به شما نشان می‌دهند که کدام افراد در رساندن پیام شما به مخاطبین مورد هدف مناسب‌تر هستند! شایان ذکر است که اکثریت این ابزارها به رایگان هستند. با این حال ویژگی‌های رایگان هنوز به اندازه‌ی کافی برای پوشش دادن پایه‌های اصولی جستجوی اینفلوئنسرها قوی نیستند.

چند ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ قوی را بررسی کنیم:

فالوور وانک | follower wonk

۱- FollowerWonk

FollowerWonk ابزاری کوچک و فوق العاده است که به شما این امکان را می‌دهد تا کلمات کلیدی را در توییتر BIOS جستجو کنید. افراد را طبقه بندی و مرتب کرده تا افرادی با جستجوی بالا و بیشترین قدرت را پیدا کنید. ورژن رایگان این ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ با چند ویژگی آماری مفید دیگر همراه است. این ابزار ویژگی‌هایی از قبیل مقایسه دنبال کنندگان تا سه حساب کاربری مختلف را شامل می‌شود. این ویژگی خاص می‌تواند اینفلوئنسر های شبکه های اجتماعی که رقیبان کسب و کار شما را دنبال می‌کنند ولی شما را دنبال نمی‌کنند را شناسایی کند.

بازسومو | buzzsumo

۲- BuzzSumo

BuzzSumo تجزیه تحلیل به اشتراک گذاشته شده و هویت اینفلوئنسر را در یک داشبورد ساده به اشتراک می‌گذارد. اولین ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا برای معروف‌ترین و محبوب‌ترین محتواهای به اشتراک گذاشته شده در مورد یک موضوع خاص جستجو کنید. و حتی به شما این امکان را می‌دهد تا بفهمید که چه کسی مطلب را به اشتراک گذاشته است. دومین ویژگی به شما کمک می‌کند اینفلوئنسری بر اساس کلمات کلیدی و هشتگ‌هایتان پیدا کنید.

BuzzSumo به ویژه برای بازاریابان محتوا مفید است. میتوان نگاه کوتاهی به چگونگی کارکرد محتوا در اینترنت داشت. سپس افرادی که قادر به بزرگ کردن و تقویت شدن بازاریابی محتوای شما هستند را شناسایی کنید.

قابیلت جستجو به شما این امکان را می‌دهد اینفلوئنسرها را بر اساس نوع آن‌ها طبقه بندی کنید. از جمله: وبلاگ نویسان، شرکت‌ها، ژورنالیست‌ها. اگر شما ایده‌ای واضح از انواع اینفلوئنسر هایی که می‌خواهید در کار شما درگیر باشند داشته باشید، بسیار مفید است. برای مثال، فردی را در نظر بگیرید که برای روابط عمومی بخواهد ژورنالیستی پیدا کند تا داستان‌هایش را منتشر کند. در حالی که یک بازاریاب محتوا اطمینان حاصل می‌کند که اینفلوئنسر وب لاگی برای انتشار پست‌های او دارد یا نه؟!

توییت ریچ | TweetReach

۳- TweetReach

TweetReach ابزار مفیدی برای یافتن اینفلوئنسر ها پیرامون یک موضوع خاص است. پس از تایید اعتبار حساب کاربری خود با آن‌ها می‌توانید با کلمات کلیدی، هشتگ و  یا حساب کاربری، نتایجی را بدست آورید. نسخه‌ی رایگان آنالیز ۱۰۰ توییت اخیر را نشان می‌دهد. شما لیستی از ۱۰۰ عضو برتر و توییت‌های جدید توییت شده برای هر موضوع دریافت خواهید کرد. این شروع بسیار خوبی است تا ببینید که چه کسی در منطقه انتخابی شما اینفلوئنسر است. شما همچنین می‌توانید دسترسی تخمینی و تقریبی به کلمه‌ی جستجو شده‌ی خود داشته باشید. و این می‌تواند زمینه‌های بیشتری برای تحقیقات به شما بدهد.

کرد | Kred

۴- Kred

Kred یک ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ خوب برای کسانی است که علاقه‌مند به گرفتن معیارهای اینفلوئنسر هستند. اینفلوئنس با اشارات (منشن)، باز توییت کردن‌ها، پاسخ‌ها و دنبال کردن‌ها در توییتر اندازه گیری می‌شود. ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ Kred همچنین نمره‌ی “Outreach Score” را پیشنهاد می‌دهد که بر مبنای چگونگی پاسخ مجدد شما پاسخ داده و دیگر افراد را منشن می‌کند. هر دو متریک‌ها ترکیب شده‌اند تا  از چگونگی اینفلونسر ها و فعال بودن یک فرد در جوامعی خاص از قبیل بازاریابی، شبکه های اجتماعی، تکنولوژی، ورزش و غیره، خلاصه‌ای ارائه دهند.

کلوت | Klout

۵- Klout

Klout احتمالا بهترین و شناخته شده‌ترین ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ در این لیست باشد. همچنین ابزاریست که تحت بیشترین انتقادها قرار گرفته است. Klout توجه زیادی را در سال ۲۰۰۸ به خود جلب کرد زیرا یکی از اولین نمونه‌های امتیاز دادن به کاربران بر اساس تاثیرات اجتماعی بود. در سال‌های اخیر، واکنش‌های شدیدی پیرامون سیستم امتیازدهی این ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ وجود دارد.

معیارهای استخدام Klout کمی نسبت به Kred راضی کننده نیستند. Klout معمولا برای اندازه‌گیری تاثیر شبکه های اجتماعی استفاده می‌شود. با این حال اگر می‌خواهید یک دید کلی از تاثیر اجتماعی فردی در اینترنت داشته باشید،  معیارهای Klout می‌توانند مفید باشند. Klout همچنین به شما امکان جستجوی اینفلوئنسر ها در مووعی خاص را می‌دهد. با این حال عملکرد جستجویش نسبت به دیگر ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ در این لیست، محدودتر است.

کلییر | Klear

۶- Klear

Klear ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ خوبی برای یافتن اینفلوئنسرهاییست که با شما و در کسب و کار شما درگیر هستند. یکی از کارآمدترین ویژگی‌های این ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ توانایی فیلتر کردن اینفلوئنسر ها به مشاهیر، کاربران فعال، کاربران معمولی و تازه واردها است. زمانی که اینفلوئنسر ها را به سمت هدف مند شدن هدایت می‌کنیم، نکته‌ی بسیار مهم اهداف واقع بینانه است. تلاش کنید تا اینفلوئنسر هایی را انتخاب کنید که توانایی دسترسی به افراد زیادی را دارند و نیز پذیرای پیام شما برای توسعه‌ هستند.

Klear به همراه یک سری خصوصیات جمعی که به شما این امکان را می‌دهد تا دریابید چه کسانی اینفلوئنسری که شما در نظر گرفته‌اید را دنبال می‌کنند. مطابقت این اطلاعات جمعی با مخاطبینتان به معنای داشتن شانسی بهتر برای ارسال پیامتان به افراد مناسب است.

پییر ایندکس | PeerIndex

۷- PeerIndex

PeerIndex دیگر ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ است. نمی‌توان از ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ صحبت کرد بدون اینکه از PeerIndex نام برد. این ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ رویکرد جدیدی در شناسایی اینفلوئنسر ها می‌دهد. آن‌ها معتقدند که اینفلوئنسر چیزی فراتر از دنبال کنندگان و یا حتی محتوای ارزشمند به اشتراک گذاشته شده است. تاثیر واقعی بر اساس اندازه‌گیری توانایی استخراج مکالمات و اقدامات از متن است. PeerIndex تاثیر را بر اساس تخصص افراد بر روی موضوعات اندازه‌گیری می‌کند. برای مثال کسی که در سیاست تبحر دارد و شخص موثریست، لزوما نمی‌تواند فرد تاثیر گذاری در زمینه‌ی تکنولوژی باشد. عکس این موضوع نیز صادق است. به این معنا که بازاریابان می‌توانند افراد موثر و اینفلوئنسر های مناسب و واقعی در دنیای بزرگ بازار و بازاریابی دیجیتال پیدا کنند.

توییت دک | TweetDeck

۸- TweetDeck

TweetDeck ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ دیگریست که برای توییتر استفاده می‌شود. این ابزار کارکردهای بسیاری ارائه می‌دهد. بعضی از همین عملکردها هستند که  TweetDeck را تبدیل به ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ فوق العاده‌ای تبدیل کرده‌اند. برای شروع، عملکرد جستجوی این ابزار بی‌نظیر است. این ابزرا به شما امکان استفاده از اپراتورهای جستجوی توییتر را می‌دهد. سپس جستجوهای شما را در یک ردیف ذخیره می‎‌کند که در زمان واقعی به روز می‌شوند. ابزاری ایده آل برای موضوعات و حوادث تا بفهمیم چه کسی در مورد آن‌ها صحبت می‌کند. مهمتر از آن، شما می‌توانید لیستی از حساب‌های کاربری تهیه کنید و نیز ستون‌های به روز رسانی را با آن‌ها اجرا کنید. داشتن لیستی از اینفلوئنسر هایی که می‌خواهید زیر نظر داشته باشید، بسیار عالیست. همچنین می‌توانید لیست خود را تقسیم بندی کنید. به این معنا که جداول زمانبندی شده‌ی دقیقی را جمع آوری کنید. این ابزار اینفلوئنسر مارکتینگ، ابزاری موثر برای برخی سفارشات در اینفلوئنسر مارکتینگ شماست.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۱۵ رتبه بندی