آیا از اهمیت ترافیک وب سایت چیزی می‌دانید؟ آیا می‌دانید که افزایش ترافیک سایت چگونه به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند؟ ترافیک وب سایت در عین ارزشمند بودن، نشانگر مهمی برای کسب و کار شماست. ترافیک سایت می‌تواند به شما کمک کند:

  • از چگونگی کار کردن بازاریابی‌تان با خبر باشید.

  • جمع آوری ایده‌های جالب از مخاطبانتان برای گرفتن تصمیمات مهم.

  • بهبود بخشیدن سئو و سئو سایت و اعتبار موتور جستجو.

  • تولید کردن لیدهای بیشتر، افزایش مکالمات و جذب مشتریان بیشتر

آیا از فرآیند قیف مانند فروش خود با خبرید؟ آیا می‌دانید که فرآیند قیف مانند فروش چگونه به افزایش ترافیک شما کمک می‌کند؟ فرآیند فروش شما موضوعی بسیار حیاتی برای بازاریابی آنلاین شماست. این فرآیند راهکارهایی به شما ارائه می‌دهد تا لیدها را به مشتری تبدیل کنید. اهمیت این موضوع تا جاییست که می‌تواند منجر به موفقیت یا سقوط کسب و کار شما شود. با این حال، با وجود اهمیتش، بسیاری از صاحبان کسب و کار حاضر نیستند وقت کافی گذاشته و به فرآیند فروش خود فکر کنند.

یک مثال خیلی ساده! یک قیف آشپزخانه را در ذهن خود تجسم کنید. دهانه‌ی بالای آن بسیار بزرگتر از خروجی آن است به این دلیل که مواد مختلف را به راحتی در آن بریزیم. همانطور که این مواد از داخل قیف به سمت پایین می‌آیند، روی هم انباشه می‌شوند. سپس به آرامی به ظرف زیر قیف چکانده می‌شوند. حال به فرآیند فروش بازگردیم. به همین صورت قیف فروش شما تمامی لیدهای سایت شما را وارد فرآیند فروش می‌کند. مشتریان بالقوه با صلاحیت بیشتر را به قسمت‌هایی پایینتر می‌فرستد. در نهایت نتیجه به فروش ختم می‌شود که خروجی قیف فروش می‌باشد.

قطعا از اهمیت شبکه های اجتماعی در فرآیند فروش نیز آگاهی دارید. حال بیایید بررسی کنیم که چطور می‌توان از شبکه‌ های اجتماعی در این فرآیند استفاده کرد؟ این مطلب به دنبال راه‌های برتری است که شما بتوانید در راستای افزایش ترافیک در فرآیند فروش خود با استفاده از شبکه ‌های مجازی به کار ببرید.

راک پلاس

راک پلاس

۱- ارتقا دادن جذب لید رایگان به مخاطبین شبکه های اجتماعی و هدایت آن‌ها به قیف فروشتان.

این راه یکی از موثرترین راه‌های افزایش ترافیک در فرآیند فروش شماست. بیایید با هم این فرآیند را مرور کنیم. یک محصول دیجیتالی به وجود آورید که برای مخاطبین شبکه های اجتماعی شما ارزشمند باشد. این محصول باید به نحوی باشد که خود مشتری به دنبال آن بوده و با میل خود به سایت شما بیایند. به عنوان مثال، اگر کسب و کاری در مورد طراحی وب سایت دارید، یک کتاب الکترونیکی تهیه کنید و نام آن را “۵۰ راه رایگان برای طراحی گرافیک وبسایتتان” بگذارید.

حال شما می‌توانید این کتاب الکترونیکی را در میان دنبال کنندگان خود در شبکه های اجتماعی توسعه داده و منتشر کنید. به این دلیل که این مطلب با هدف  ۱۰۰% رایگان در اختیار مخاطبانتان قرار می‌گیرد، درصد زیادی از آن‌ها مشتاق و حتی هیجان‌زده به سایت شما رفته و در ازا، آدرس ایمیل خود را برای دریافت اطلاعات بیشتر، در سایت شما ثبت نام می‌کنند. چه چیزی از این بهتر؟ دریافت انبوهی از آدرس‌های ایمیل و ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی برای معرفی محصول در فرصت مناسب با استفاده از ایمیل مارکتینگ.

۲- ارتقا دادن مطالب و پست‌های بلاگ رسانه‌ های اجتماعیتان.

ارتقا دادن مطالب و پست‌های بلاگ رسانه‌ های اجتماعی یک راه بی‌نظیر و بسیار هوشمندانه است که درصد بالایی از افزایش ترافیک را به سایت شما می‌آورد. ترویج صفحات فروش شما بعید است که افزایش ترافیک زیادی در اختیار شما قرار دهد. زیرا که محتوای تبلیغاتی تمایل ندارند به خوبی در شبکه های اجتماعی اثر داشته باشند. مردم برای اتصال و دریافت اطلاعات ارزشمند رایگان به سایت شما می‌آیند، لینک دادن آن‌ها به صفحه‌ی فروش اصلا ایده‌ی مناسبی نیست.

در عوض، پست‌های بلاگ خود را برای مخاطبین و کاربران شبکه‌های اجتماعی خود توسعه دهید. اگر پست‌های شما مناسب با بازار هدف طراحی شده باشند، نباید مشکلی در خصوص بردن آن‌ها به سایتتان از طریق کلیک کردن وجود داشته باشد. اگرچه به منظور حرکت دادن صحیح و دقیق این لیدها به سمت قیف فرآیند فروشتان، برای گرفتن آدرس ایمیل این مشتری‌ها به محض ورود به سایتتان برنامه‌ داشته باشید. و اینجاست که جذب لید رایگان، مفید و پرفایده است.

۳- تشکیل گروه‌های شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و غیره، همگی یک سری مزایا و معایب دارند. به این دلیل که گروه‌ها به منظور همکاری و اشتراک گذاری در میان اعضا ایجاد شده‌اند، مدیران غالبا برنامه‌ی یکسانی برای همه‌ی اعضا ندارند. گروه‌ها می‌توانند راه بزرگی برای ارزش دادن به اعضای شما بوده و نیز راهی برای افزایش ترافیک سایت شما باشند.

گروهی را ایجاد کنید که میتواند مورد علاقه‌ی مخاطبان شما باشد و امکان مباحثه بین اعضا را داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که گروه‌ها کاملا بر روی مباحث مورد نظر متمرکز هستند، نه بر روی کسب و کار شما. مطالب و پست‌های بلاگ و جذب رایگان لید خود را در گروه‌ ارتقا ببخشید و شاهد افزایش ترافیک و لیست ایمیل در سایت خود خواهید بود.

۴- نوشتن سرفصل‌هایی که بسیار جلب توجه می‌کنند.

از جادوی سرفصل‌ها هرگز غافل نشوید. همانطور که در روزنامه‌ها، کتاب‌ها و مقاله‌ها سرفصل برای جذب خواننده اهمیت دارد، دقیقا در وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز به همین صورت است. زمانی که در شبکه‌های اجتماعی پست می‌گذارید، توجه کردن به سرفصل‌ها بسیار حائز اهمیت است. سرفصل‌ها می‌توانند تاثیر و تفاوت زیادی ایجاد کنند.

سرفصل شما حدود ۱ تا ۲ خط است که به منظور جلب توجه دنبال کنندگان شما نوشته می‌شود. و نیز آن‌‌ها را ترغیب به کلیک کردن بر روی سایت شما می‌کند. میلیون‌ها ترفند و راهکار وجود دارند که می‌توانند مردم را به کلیک کردن بر روی سایت‌ها ترغیب کنند. فقط در ذهن داشته باشید که نوشتن سرفصلی جذاب، عامل موثری در جذب بازدید کنندگان و کلیک کردن بر روی سایت شده که همین عامل موجب افزایش ترافیک سایت و افزایش نرخ کلیک آن سایت می‌شود.

۵- اسنیپت‌های اجتماعی خود را بهینه سازی کنید.

زمانی که یک لینک در شبکه‌ی اجتماعی پست می‌کنید، مقدار کمی از متن، عکس، توضیحات و حتی موضوع به صورت اتوماتیک نمایش داده می‌شود. به این حالت اسنیپت اجتماعی گفته می‌شود و بینهایت برای نرخ کلیک سایت شما ضروری  و مهم است. بدون آن‌ها لینک‌های شما حتی بعید به نظر می‌رسد که دیده شوند چه برسد که بر روی آن‌ها کلیک شود.

برای اطمینان حاصل کردن از اینکه اسنیپت‌های شما به اندازه‌ی ممکن فریبنده هستند، در ابتدا از تگ داشتن موضوع توصیفی و تگ متای محتوای خود اطمینان حاصل کنید. از پلاگین سئو برای بهینه سازی سایت استفاده کنید اگر سایت وردپرس دارید. وردپرس کار را برای سئو سازی تمامی تگ‌های نام برده شده بسیار ساده می‌کند. حتی باید اطمینان حاصل کنید که هر پست ساده‌ی بلاگ هم عکس چشم نوازی دارد که نشان دهنده‌ی کار شماست.

راک پلاس

راک پلاس

شبکه های اجتماعی شاید مهمترین و موثرترین کانالیست که شما برای افزایش ترافیک سایت در فرآیند فروش دارید. استفاده از ۵ نکته‌ی بالا بهترین گزینه برای جذب لیدهای بسیار به وب سایت شما و در نهایت تبدیل آنان به مشتری راغب هستند. بنابراین بیشتر بر روی گروه‌های شبکه های اجتماعی خود کار کنید تا نتیجه‌ی دلخواه در خصوص افزایش ترافیک سایت را بگیرید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۵/۵۴ رتبه بندی