سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری یک اقدام برای سئو سایت و محتوای سایت است که بر خلاف سئو کلاه سفید اقدامی است که ممکن است سایت شما را به خطر بیندازد. از “به خطر انداختن” منظور محروم شدن از جانب موتورهای جستجو و سایت‌هایی که با آن‌ها همکاری می‌کنند، می‌باشد. به طور کلی سئو کلاه خاکستری نه متعلق به سئو کلاه سفید است و نه متعلق به سئو کلاه سیاه.

زیرا شرایط خدمات این سئو با آن‌ها متفاوت بوده و کمی شرایط آن نامشخص است. در حقیقت تعریف این سئو کمی مشکل است. سئو کلاه خاکستری بر خلاف تصور عموم چیزی ما بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه نیست. در حقیقت به انجام تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی با تعریف نامفهوم و ناکامل، منتشر شده از جانب گوگل گفته می‌شوند. افراد منطقی با این تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها مخالفند زیرا معتقدند که استفاده از آن‌ها با اصل قواعد و اصول راهنمای منتشر شده‌ی گوگل در تعارض است.

سئو کلاه خاکستری همانطور که از اسم آن مشخص است، چیزی بین رنگ‌های سفید و سیاه است. سئو کلاه خاکستری توسط حرفه‌ای‌ها استفاده می‌شود ولی در حقیقت بازی کردن با آتش است. این کار چیزیست که شما صد در صد از موفقیت کاری که انجام می‌دهید مطمئن نیستید. این بازی ممکن است شما را به قله‌ی موفقیت ببرد و یا این که شما را به قعر دره‌ی شکست فرو کشاند.

چرا سئو کلاه خاکستری اهمیت دارد؟

داشتن درک کامل از سئو کلاه خاکستری بسیار حائز اهمیت است. این سئو میتواند رتبه بندی سایت شما را بدون عواقب بد و منفی افزایش دهد. یا حتی هزاران ترافیک از دست رفته‌ی سایت شما را بهبود بخشد. بهترین اقدامات و شرایط گوگل ظرفیت ممنوع کردن مخترعین خلاق و متفکر را دارند. این ممنوعیت به صورت خودکار به نفع بازاریابی جستجو و یا حتی جستجوگران نیست. چیزی که مهم‌تر است این است که این سئو به صورت دوره‌ای تغییر می‌کند. آنچه که به عنوان سئو کلاه خاکستری در یک سال در نظر گرفته می‌شود، ممکن است سال بعد در طبقه بندی سئو کلاه سیاه قرار گرفته شود. همچنین ممکن است در سال بعد در دسته بندی سئو کلاه سفید قرار گرفته و نقشی حیاتی برای سئو سایت و بازاریابان داشته باشد.

آیا باید روش‌های سئو کلاه خاکستری را اجرا کرد؟

اگر به سمت دور زدن گوگل رفته و از راه‌های غیر اصولی استفاده کنید، چیزی به دست نخواهید آورد. اگر برای استفاده از تاکتیک‌هایی که استفاده می‌کنید، اینکه آیا بر اساس راهنمای منتشر شده توسط گوگل هستند یا نه، اطمینان ندارید، بهتر است از استفاده از آن تاکتیک دوری کنید. هر بازاریابی لازم است که میزان ریسک را نسبت به پاداشی که قرار است دریافت کند بسنجد. ولی با محدودتر شدن الگوریتم‎‌های گوگل، امن‌ترین راه برای کسب و کار شما استفاده از سئو کلاه سفید است.

راک پلاس

راک پلاس

راک پلاس

راک پلاس

تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری:

سئو کلاه خاکستری شامل تکنیک‌های بسیاری می‌شود. در اینجا به چند مورد بسیار مهم اشاره می‌کنیم:

  • پنهان کاری
  • خرید دامنه‌های قدیمی
  • محتوای تکراری
  • خریدن لینک و بک لینک
  • خرید اتوماسیون شبکه‌های اجتماعی و دنبال کنندگان

در اینجا به طور مختصر به توضیح هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

پنهان کاری :

پنهان کاری در سئو کلاه خاکستری، اقدامیست که به کاربر نتایج مختلف‌تری را نسبت به موتورهای جستجو نشان می‌دهد. اینطور به نظر می‌رسد که انجام این سئو ریسک بالایی دارد و نقض قوانین گوگل است. در واقع این تکنیک را باید در طبقه بندی تکنیک‌های سئو کلاه سیاه قرار داد و بسیاری نیز با این ایده موافقند ولی هنوز به نتیجه‌ی قطعی رسیده نشده است.

خرید دامنه‌های قدیمی:

دامنه‌های قدیمی وجود دارند که دیگر به هیچ عنوان از آن‌ها استفاده نمی‌شود و به حال خود رها شده‌اند. این لینک‌ها معمولا به عنوان راهی برای ایجاد بک لینک به منظور افزایش رتبه بندی سایت استفاده می‌شوند. به طور کلی این لینک‌ها تمایل دارند به دامنه‌های معتبری تبدیل شوند که لینک را با کیفیت خوبی نشان دهند.

محتوای تکراری:

محتوا! محتوا در واقع پادشاه اینترنت و تمامی کارهای مربوط به سئو و سئو سایت و بهینه سازی است. استفاده از محتوای تکراری در واقع گول زدن موتور جستجو است و این بر خلاف قوانین است. اگر این اشتباه برای گوگل قابل شناسایی باشد، بی شک سایت مجرم، جریمه خواهد شد.

خرید لینک و بک لینک:

یک نصیحت کوچک: این کار را نکنید. اگر دست شما در این کار رو شود، شما جریمه خواهید شد. در این صورت، به همین سادگی تمامی سرمایه‌گذاری و هرآنچه که در سایت خود دارید، همگی بی ارزش شده و از بین می‌روند. اگرچه با این کار می‌توانید سایت خود را در رده‌ی سایت‌هایی با رتبه‌ی بالا قرار دهید، ولی باور کنید به خطرش نمی‌ارزد.

اتوماسیون شبکه های اجتماعی و خرید دنبال کنندگان:

منظور از اتوماسیون اجتماعی استفاده از ابزاری از قبیل Hootsuite یا Buffer برای برنامه ریزی پست و مطالب نیست. این‌ها ابزارهای قانونی برای ذخیره‌ی زمان در خصوص مدیریت اکانت‌های متعدد هستند.

راک پلاس

راک پلاس

در آژانس دیجیتال مارکتینگ آپراک با سئوی کلاه سفید شما را تا انتها با اطمینان خاطر همراهی خواهیم کرد. با متخصصین ما در ارتباط باشید.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی