تا به حال با خود فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید سایت خود را بدون شکستن قوانین رتبه بندی کنید؟ تا به حال به اسم عجیب سئو کلاه سفید در معقوله‌ی سئو و بهینه سازی سایت فکر کرده‌اید؟ مگر می‌شود که سئو رنگ بندی داشته باشد؟ به طور کلی از سئو کلاه سفید چه می‌دانید؟

کلمه‌ی ” سئو کلاه سفید ” به مجموعه تاکتیک‌های سئو مربوط می‌شود که در راستای قوانین و مقررات موتورهای جستجوی اصلی و بزرگ از جمله گوگل هستند. سئو کلاه سفید عموما به هر تمرینی که موجب بهبود رتبه بندی جستجو در صفحه‌ی نتایج یک موتور جستجو (SERP) اطلاق می‌شود. و این در حالی است که نگهداری از درستی وب سایت در حالت درست و اصولی آن،  پایبند بودن به اصول، قوانین و مقررات موتورهای جستجو می‌باشد. این اصول و مقررات در محدوده‌ای هستند که توسط شرکت بزرگ گوگل تعریف و منتشر شده‌اند. مثال‌هایی از سئو کلاه سفید را در زیر با هم مشاهده می‌کنیم:

  • ارائه‌ی محتوا و خدمات با کیفیت

  • زمان بارگذاری سریع سایت و سازگار بودن با موبایل

  • استفاده از متا تگ‌های توصیفی با کلمات کلیدی مناسب و کاربردی

  • ساخت سایت با قابلیت هدایت آسان برای کاربران

راک پلاس

راک پلاس

آیا از اهمیت تکنیک‌های سئو کلاه سفید چیزی می‌دانید؟ آیا می‌دانید که آشنایی با این تکنیک‌ها و رعایت آن‌ها تا چه حد در بالا بردن رتبه بندی سایت اثر دارد؟ عدم مشارکت در تمرین‌های سئو کلاه سفید می‌تواند سایت شما را از گوگل و دیگر موتورهای جستجو محروم کند. به عنوان موتور جستجوی شماره یک دنیا، گوگل روزانه توسط میلیاردها نفر بازدید و استفاده می‌شود و هر بازدید نشانگر احتمال بالقوه‌ی کشف شدن توسط یک کاربر جدید برای سایت شما است.

گوگل یک منبع قوی غیر قابل انکار برای ترافیک سایت است. محدود شدن و ممنوع شدن از طرف گوگل می‌تواند موجب کاهش شدید ترافیک در سایت و حتی در نهایت کاهش ترافیک در کسب و کار شود. همه‌ی کاریی که در یک وبسایت انجام می‌گیرد را در نظر بگیرید و در این باره فکر کنید که محروم شدن از مورد علاقه‌ترین و بهترین و پرکاربردترین موتور جستجو چگونه می‌تواند باشد؟!

بدتر اینکه، زمانی که از طرف گوگل می‌شوید، هیچ ضمانتی برای بازگشت دوباره به لیست آن‌ها برای همیشه وجود ندارد. ممنوعیت مادام‌العمر از جانب گوگل عواقب سنگینی به دنبال خواهد داشت. پس چرا ریسک کنیم؟ همین الان به لیست کامل تکنیک‌های سئو توسط گوگل در راهنمای webmaster نگاهی بیندازید. در مورد آن‌ها به خوبی فکر کنید و همه‌ی آن‌ها را به دقت در سایت خود پیاده کنید تا نتیجه‌ی مورد نظر را بگیرید.

چرا باید متدهای سئو کلاه سفید را اجرا کرد؟

قطعا اجرای اصول سئو کلاه سفید بهترین راه برای ساخت یک وبسایت اخلاقی و درست و یک کسب و کار موفق است. در بالا به چند گام اشاره شده است که با دنبال کردن آن‌ها اطمینان حاصل می‌شود که روش‌هایی که به کار برده می‌شوند، متدهای سئو کلاه سفید هستند. بیایید با هم این گام‌ها را با جزئیات مرور کنیم.

محتوا با کیفیت بالا تولید کنید که در راستای نیاز کاربران سایت باشد و به مشکلاتشان کمک کند. از ابزار  بهینه سازی جستجوی کلمه کلیدی برای یافتن مربوط‌ترین کلمات کلیدی که محتوای سایت شما باید بر روی آن بهینه سازی شود استفاده کنید. سپس بر روی استفاده از کلمات کلیدی در محتواهای بزرگ تمرکز کنیم. محتواهایی که شامل مقالات و ویدیوهایی هستند که در مورد “چگونگی” توضیح می‌دهند که مطابق با کلمه‌ی کلیدی مورد نظر و انتظارات کاربران سایت است.

بهترین اقدامات در زمان ساخت توصیفات متا برای هر صفحه در وبسایت را دنبال کنید تا به موتورهای جستجو کمک کرده و کاربران سایت شما را پیدا کنند. در این زمینه از اصول سئو کلاه سفید غافل نشوید.

ساخت سایت با قابلیت هدایت آسان

هنگام سازماندهی معماری اطلاعات سایت باید کاملا آگاه بود. سایتهایی که به راحتی برای کاربران در دسترس هستند، بیشتر از دیگر سایت‌ها متمایل به انجام نتایج جستجوی ارگانیک بهتر دارند.

همانطور که الگوریتم موتورهای جستجو هر روز به طور هوشمندانه‌ای تغییر می‌کنند، کسب و کارها نیز چه در سطح محلی و چه در سطح سازمانی، باید یک سری تکنیک‌های سئو را در راس قرار دهند. در حقیقت سئو کلاه سفید چیزیست که برای هر کمپین دیجیتال مارکتینگ یک “باید” محسوب می‌شود. بر اساس پارامترهای رتبه بندی در تحقیقات گوگل، محتوا و اهداف کاربر بالاترین تمرکز گوگل هستند و احتمالا روند همچنان باقی خواهند ماند. باید بر روی محتوا و چگونگی تاثیر مستقیم آن بر روی کاربران، از قبیل نرخ کلیک و نرخ خروج تمرکز شود. و اینکه چگونه تکنیک‌های سئو کلاه سفید کمک می‌کند تا  نتایج رتبه بندی مثبت باشد.

محتوا با کیفیت بالا مرتبط با کلمات کلیدی

محتوا در حقیقت پادشاه بهینه سازی است. بنابراین آن را بسیار مربوط به کلمات کلیدی نگه دارید. منظور از مربوط بودن این است که محتوا از کیفیت بالایی برخوردار باشد و دستور زبان آن صحیح باشد. هدف اول هر نوع محتوایی حل مسئله است. باید اطمینان حاصل شود که محتوای تولید شده این امر را به خوبی انجام می‌دهد و محتوای خوب و رزشمندی است. اگر بتوانید این عناصر را در صنعت خود پوشش دهید، بی‌شک محتوای شما برنده‌ی میدان بوده و رقابت را خواهد برد.

طراحی سئو کلاه سفید به گونه‌ایست که الگوریتم‌ها به سرعت می‌توانند محتواهای بی‌ربط و نادرست را بیابند. محتوای بی کیفیت و نامربوط می‌تواند مجوز وب سایت را منحل کند. اگر نویسنده و ویرایشگر استخدام می‌کنید، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید حتی اگر این کار هزینه‌ی زیادی برای شما داشته باشد. هرگز به چیزی که از لحاظ کیفیت پایین است و ربط خیلی زیادی به موضوع ندارد،  اجازه ندهید برای مدت زیادی وجود داشته باشد.

طول محتوا

زمانی بود که پست‌ها می‌توانستند متشکل از چند صد کلمه باشند و رتبه بندی خوبی هم بگیرند. هنوز هم چنین چیزی در مورد برخی محتواها وجود دارد. برخی محتواهای صنعتی خاص محتواهایی بسیار طولانی دارند. بر اساس یک تحقیق  serpIQ، میانگین طول محتوا در ۱۰ نتیجه‌ی برتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو، بیش از ۲۰۰۰کلمه بود. این نشان می‌دهد که الگوریتم‌هایی که شما در تلاشید تا با ارائه‌ی اطلاعات بیشتر به بینندگان ارائه دهید، شما را به سمت کلمات کلیدی بیشتری هدایت می‌کند. به علاوه، شما قطعا تگ‌های موضوعی کلمات کلیدی بهینه شده را می‌خواهید تا مطمئن شوید در مرتب سازی و رتبه بندی صفحات سایت خود، ثبات دارید.

بازسازی محتوای قدیمی

محتوای قدیمی و منسوخ باعث میشود سایت شما از دو منظر الگوریتم و کاربر باعث می‌شوند سایت شما قدیمی و بد به نظر برسد. می‌توانید آن‌ها را حذف و یا از مسیر ۳۰۱ ( این راه کاربران را به URL جدیدی میفرستد که کمی زمان بر است) برای محتوای قدیمی استفاده کنید. بهترین گزینه، بازسازی است. بازسازی محتوای قدیمی صفحه را به روز نگه می‌دارد و کیفیت آن را بهبود می‌بخشد. با این کار به آن حس جدیدی می‌بخشید و چشم اندازی مدرن به آن می‌دهید.

در این مسیر گام برداشته و به سراغ محتوای قدیمی خود بروید. آن‌ها را آپدیت کنید و تمام سعی خود را برای عاقلانه انجام دادن آن به کار گیرید. برای مثال، می‌توانید یک صفحه‌ی استاتیک برای یک صفحه‌ی رویداد بدون اضافه کردن سال خاصی ایجاد کنید و آن را سالیانه به روز رسانی کنید. به عبارت دیگر، به جای پاک کردن محتوای قدیمی، آن‌ها را روی ‌URL اصلی ذخیره کنید. این کار حتی باعث تقویت دامنه‌ی URL اصلی به صورت سالیانه نیز می‌شود.

فاکتورهای رتبه بندی بالا

از دیگر عوامل و فاکتورهای رتبه بندی بالا برای سئو کلاه سفید می‌توان به نرخ کلیک، نرخ خروج و زمان سایت (TOS) نام برد. محتوای خوب به طور طبیعی به این عوامل کاربر منجر خواهند شد. برگرفته از داده‌های Contently، ۳۵ درصد از خوانندگان کمتر از ۳۰ ثانیه با محتوای قابل دانلود درگیر می‌شوند.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که از جملات مناسب، عکس‌ها و فیلم‌های قابل درک در محتوای خود استفاده می‌کنید. به همان ترتیب دستور زبان هر جمله را بررسی و از صحت و درستی آن اطمینان حاصل کنید. راز درست نوشتن، بازنوشتن است. هر تکه از محتوا نیاز به یک تیتر قوی برای جلب توجه خواننده دارد. هرچقدر لازم است، برای پیدا کردن یک تیتر خوب زمان صرف کنید و به آن فکر کنید.

راک پلاس

راک پلاس

و در پایان …

سئو کلاه سفید برای سال‌های زیادی مورد علاقه‌ی متخصصین سئو بوده است. بی شک تا زمانی که سئو و بهینه سازی سایت وجود دارد، سئو کلاه سفید نیز وجود خواهد داشت. به دلیل افزایش حضور یادگیری ماشینی در میان الگوریتم‌ها، موتورهای جستجو هوشمندتر می‌شوند. بنابر اصول سئو کلاه سفید، این الگوریتم‌ها می‌توانند از طریق محتوای کم کیفیت یا بی کیفیت سریعا شناخته شده و از اعتبار و ارزش یک سایت کم کنند. یک راه عملی برای مبارزه با اتفاق افتادن چنین چیزی، استفاده از تکنیک‌های ساخت محتوا در سئو کلاه سفید است.

راک پلاس

راک پلاس

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۴.۷/۵۳ رتبه بندی