تبلیغات کلیکی یک روش تبلیغات آنلاین است که اولین بار توسط گوگل اجرا شد. تبلیغات در گوگل ادوردز بزرگترین و وسیع‌ترین شبکه تبلیغاتی آنلاین در جهان است. میلیون‌ها کسب‌و‌کار برای افزودن تعداد مشتریان و رشد تجارت خود از این روش تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

تبلیغ‌کنندگانی که از گوگل ادوردز استفاده می‌کنند، دو دسته از کاربران شبکه‌های اصلی را هدف‌گیری می‌کنند. کاربران موتورهای جستجو و شبکه نمایش. موتور جستجو برای تبلیغات کلیکی (PPC) است. در اینجا تبلیغ‌کنندگان کلمات کلیدی مرتبط با تجارتشان را پیشنهاد می‌کنند. آن‌ها این شانس را دارند که تبلیغات خود را به کاربری که آن کلمه را وارد می‌کند، نشان دهند.

شبکه نمایش این امکان را به تبلیغ‌کنندگان می‌دهد که تبلیغاتشان را به صورت پوستر روی سایت‌های شبکه نمایش قرار دهند. شبکه نمایش گوگل حدودا ۹۰% از کاربران جهانی وب را در بر می‌گیرد. یک پتانسیل عظیم برای تبلیغات.

شبکه جستجو و نمایش، هر دو، توسط گوگل ادوردز مدیریت می‌شوند. اما عبارت ” ادوردز “ عموما به شبکه جستجو اشاره می‌کند. بازاریابان دیجیتال برای دسترسی به شبکه نمایش عموما از طریق خود سایت اقدام می‌کنند.

 چگونه از تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟

 

در زیر یک نقشه راه برای موفقیت در تبلیغات در گوگل ادوردز با ۱۱ مرحله ارائه می‌کنیم.

۱- اهداف خود را مشخص کنید.

برای چه کاری از تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده می‌کنید؟ پیشرفت سرویس؟ تجارت الکترونیک؟ برندسازی؟

نحوه ایجاد حساب کاربری و ویژگی‌های دلخواه شما، به خدمات شما بستگی دارد.

۲- کاربران خود را تعیین کنید.

شناخت بازار هدف ضروری است. مخاطبان هدف شما چه می‌کنند؟ چه زمانی به‌طور فعال در حال جستجو هستند؟ بر روی چه دستگاهی جستجو می‌کنند؟

۵۶% از جستجوکنندگانِ کالاهای ورزشی بر روی موبایل، زن هستند. ۴۵% از جستجوکنندگانِ خدمات نظافتی منزل زن هستند. ۶۸% از دنبال‌کنندگانِ مراقبت‌های پوست و بدن، مرد هستند.

۳- کلمات کلیدی را هدایت کنید.

با پیشنهاد دادن کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌و‌کارتان، تبلیغات شما در نتایج جستجوی کاربران قرار خواهد گرفت. شما چیزی را پیشنهاد می‌دهید که کاربران جستجو می‌کنند. ابزارهای بررسی کلمه کلیدی (google trends و google adwords) به شما کمک می‌کنند که از هزینه‌ها، رقابت‌ها و تعداد جستجوها آگاه شوید.

۴- بودجه و هزینه‌ها را در نظر بگیرید.

برای کلمات کلیدی که مشخص کردید، قیمتی را باید پیشنهاد دهید. اگر متوسط هزینه برای هر کلیک (CPC) زیاد باشد، تراکم کاهش و هزینه افزایش می‌یابد. ماکزیمم هزینه به ازای هر کلیک شما ضربدر میزان کیفیت آگهی می‌شود. (max bid * quality score = ad rank). رتبه کلمه کلیدی به دست آمده بیانگر مکان قرار گرفتن تبلیغ شما خواهد بود. پس بیشترین قسمت از بودجه را بر روی کلمات کلیدی با رتبه بالا قرار دهید.

۵- ساخت حساب

حساب شما از گروه‌هایی با اهداف مشخص تشکیل می‌شود. در هر گروه به تبلیغات مطمئنی نیاز دارید که نشانگر تعدادی از کلمات کلیدی و تبلیغاتِ مرتبط باشند.

۶- تبلیغات جنجالی بنویسید. 

مطمئن شوید هر تبلیغ متنی عناوینی متقاعدکننده داشته و قسمت ارتباط با شما و کلمه کلیدی را دارا باشد. در این‌صورت CTR را ماکزیمم می‌کنید. شاخ و برگ‌ها تبلیغ شما را بزرگتر و آموزنده‌تر می‌کنند. به یاد داشته باشید: تبلیغات احساسی، کلیک بیشتری می‌شوند.

۷- ظاهر صفحه فرود شما باید به خوبی طراحی شده باشد.

اینجاست که کاربران بعد از کلیک بر روی تبلیغ شما تصمیم می‌گیرند ادامه دهند یا نه!

  • خانه‌های فرم‌ها را به حداقل برسانید.
  • بر روی مزایا تمرکز کنید.
  • از چند تصویر با کیفیت خوب استفاده کنید.
  • قسمت ارتباط با شما را خیلی واضح طراحی کنید.
  • مطمئن شوید صفحه شما بر روی موبایل به خوبی بارگذاری می‌شود.

توصیه می‌شود مطلب ” جادوی طراحی سایت ” در این زمینه را از دست ندهید.

۸- ردیابی نرخ تبدیل محتوا

ابزارهای لازمه را روی سایت قرار دهید. سپس از گوگل ادوردز یا گوگل آنالیتیکس برای ایجاد اهدافتان در راستای  بهبود نرخ تبدیل محتوای سایتتان، استفاده کنید.

۹- لیست‌های بازاریابی مجدد را توسعه دهید.

در اولین فرصت ممکن لیست‌های بازاریابی مجدد (remarketing) خود را ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود خدمات شما در نظرها قرار بگیرد.

۱۰- بهینه‌سازی روزمره

هرچیزی را آزمایش کنید! یک کپی از تبلیغ و صفحه وبسایتتان را آزمایش کنید. پیشنهاداتی بر اساس عملکرد کلمات کلیدی تنظیم کرده و کلمات کلیدی منفی را برای حذف کردن جستجوهای بی‌کیفیت اضافه کنید.

۱۱- سوددهی

استراتژی PPC خود را در هر شرایطی با مطالعه بلاگ‌های آموزشی مثل ما، حفظ کنید.

 

    پیشنهاد : 

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۴ رتبه بندی