تبلیغات آنلاین و تبلیغ گوگل ( گوگل ادوردز ) همواره با هم به جلو پیش می‌روند. هنگامی که یک مشتری بالقوه به دنبال یک محصول، سرویس، ارتقاء یا هر چیز دیگری در هر نقطه از جهان می‌گردد، احتمالا در Google به جستجوی آن می‌پردازد. این مشتری به دنبال شماست و تبلیغ گوگل ( گوگل ادوردز ) می‌تواند شما را برای وی پیدا کند.

برای انواع کسب‌وکارها، تبلیغ گوگل ( گوگل ادوردز ) می‌تواند یک روش بسیار موفق برای هدایت ترافیک، بازاریابی محصول شما و در نهایت افزایش فروش باشد.

در این مقاله و مقاله بعدی به شما ۱۲ دلیل برای ضرورت تبلیغ در گوگل ( گوگل ادوردز ) برای کسب‌وکار شما ارائه می‌دهیم و در ادامه ۳ استراتژی مهم برای بیشترین استفاده از بودجه‌تان را به شما خواهیم گفت.

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

۱) تبلیغ گوگل ( گوگل ادوردز ) مشتریان شما که به دنبال محصول یا خدمات شما هستند را سریعا به شما می‌رساند.

هر کسب‌وکار و بیزینسی فارغ از اندازه‌اش، تمایل دارد که در صفحه‌ی اول گوگل پیدا و نمایش داده شود. رسیدن به مشتریان درست در زمانی که به کالا، خدمات یا اطلاعات شما نیاز دارند، بازاریابی هدفمند است و قطعا سودمند خواهد بود.

اگر کسب‌وکار کوچکی هستید که امیدوارید به طور طبیعی و ارگانیک ترافیک و مشتریان خود را به دست آورید، بهتر است بدانید در مقابل شما متخصصین حرفه‌ای سئو قرار دارند که بسیار سریع‌تر از شما به نتیجه خواهند رسید. اما با استفاده از تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما می‌توانید در همان سطح رقابت کنید، مهم نیست که چقدر دیرتر نسبت به رقبا اقدام کرده‌اید یا چقدر در این زمینه تخصص دارید. شما می‌توانید پیشنهاد، کالا یا خدماتتان را درست زمانی که مشتریان به دنبالش هستند در اختیارشان قرار دهید.

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

۲)تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما را به طور قابل اعتمادی به مشتری محلی شما می‌رساند.

تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز به شما امکان هدف‌گذاری بر پایه‌ی موقعیت مکانی را می‌دهد. بنابراین اگر شما یک کسب‌وکار مبتنی بر موقعیت یا مثلا یک سایت تجارت الکترونیک هستید، می‌توانید یک هدفگذاری مبتنی بر موقعیت برای مشتریانتان انجام دهید. بنابراین هزینه اضافه‌ای برای افرادی که در حیطه‌ی مشتریان شما نیستند صرف نمی‌کنید.

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز این امکان را به شما می‌دهد که یک منطقه، یک کشور، نواحی درون کشور و شعاع هدفگذاری خود را تعیین کنید. شما همچنین می‌توانید موقعیت مکانی را حتی در نزدیکی هدف خود حذف کنید. حذف کردن مکان‌ها و موقعیت‌های خارج از هدفتان، به واسطه‌ی انتخابی دقیق‌تر و صرفه‌جویی در هزینه‌ها منجر به افزایش ROI یا نرخ بازگشت سرمایه خواهد شد.

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

۳)تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد موقعیت مکانی خود را به جستجوگرها نشان دهید.

با استفاده از Google Places به همراه تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز می‌توانید یک نقشه از موقعیت خود را با تبلیغات خود نشان دهید. هرچه دسترسی به شما راحت‌تر به نظر برسد، مشتریان بیشتری برای شما ایجاد خواهند شد.

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

۴)تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد تا به اطلاعات مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید.

احتمالا افزونه‌های تبلیغاتی(ad extension) را در تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز در همه جا دیده‌اید، اما ممکن است ندانید که چگونه کار می‌کنند. افزونه‌های تبلیغاتی(ad extension) اجازه می‌دهند کسب‌وکارهایی مانند شما، تبلیغات در گوگل ادوردز خود را با شماره تلفن، آدرس، دریافت برنامه، پیوند صفحه سایت مقصد، بررسی، بازدید از صفحه قبلی و غیره افزایش دهند.

با در اختیار داشتن اطلاعات تماس بیشتری در تبلیغات شما، افزونه‌های تبلیغاتی(ad extension) باعث می‌شوند که مشتری بالقوه شما با شما راحت‌تر ارتباط برقرار کند.

 افزودن این افزونه‌ها به آگهی شما هیچ هزینه‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت. به جز برخی موارد خاص مانند افزونه‌هایی به صورت شماره تماس که کلیک بر روی آن‌ها مستقیما شماره‌ای را وصل می‌کند. در این صورت به ازای این انتقال باید هزینه‌ای پرداخت شود. گوگل می‌تواند هر تماس کلیک شده از طریق موبایل، تبلت یا دسکتاپ را ردیابی کند.

نکته: اگر قرار است کمپین تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز خود را بومی‌سازی کنید، مطمئن شوید که تبلیغات وابسته به صفحه فرودتان را نیز بومی‌سازی کرده باشید. هیچ کسی علاقه ندارد که به صفحه‌ای هدایت شود که کاملا بی‌ربط با موضوع جستجویش بوده است.

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

۵)تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد تا به جستجوهای بسیار خاصی دست یابید.

کلمات کلیدی، کلمات کلیدی، کلمات کلیدی. این چیزی است که تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز با آن شناخته می‌شود. هر چقدر کلمات کلیدی هدف‌مندتر انتخاب شده باشند، گوگل هم متقابلا رتبه‌ی بهتری برای آن تبلیغ در نظر خواهد گرفت. نتیجتا مشتریانی به دست خواهید آورد که دقیقا به خدمت یا محصول یا کالای شما نیاز دارند.

اگر از تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز به طور مستقیم استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که برای کلمات کلیدی پیشنهاد شده برای هر گروه تبلیغی که ایجاد می‌کنید، تحقیق کنید.

از این فرصت برای فکر کردن به تبلیغات در جایگاهِ مشتری خود استفاده کنید و کلماتی که جستجو می‌کنید را انتخاب کنید. شما می‌توانید کلمات کلیدی مختلف را برای هر یک از کمپین‌های گروه خود تنظیم کنید. می‌توانید کلمات خود را در هر زمان تغییر دهید تا بتوانید میزان دسترسی خود را بهینه کنید.

تبلیغات گوگل را جدی نگیرید و تاثیرش را ببینید!

۶)تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز شما را قادر می‌سازد تا مشتری خود را با بازاریابی مجدد دنبال کنید.

من مطمئن هستم این اتفاق برای شما هم افتاده است. شما از یک سایت بازدید می‌‎کنید، مدتی در آن صفحه می‌مانید و سپس آن صفحه یا سایت را ترک می‌کنید. اما پس از آن آگهی‌های تبلیغاتی همان شرکت یا حتی صفحه محصولی را که داشتید مشاهده می‌کردید، مجددا می‌بینید. این بازخوانی است.

با استفاده از تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز اگر یک مشتری علاقه‌مند از وب‌سایت شما بازدید کند، یک کوکی از کدی که شما در قسمت بک اِند سایت خود قرار داده‌اید، دریافت می‌کند. هنگامی که سایت شما را ترک می‌کنند، می‌توانید تبلیغات خود را برای دنبال کردن آن‌ها در شبکه‌های نمایش یا جستجوی گوگل هدفگذاری کنید.

شما برای آن پول اضافی می‌پردازید، اما واقعا برای افزایش فروش کار می‌کند. در مورد آن فکر کنید… کسانی که به اندازه کافی علاقه‌مند بودند که از سایت شما دیدن کنند، اکنون می‌توانند شما را دوباره ببینند – و سپس دوباره و دوباره، و این در حالی است که شما در ذهنِ آن‌ها ماندگار شده‌اید.

بگذارید فرض کنیم شما یک فروشگاه محصولات کودک دارید. یک والدین علاقه‌مند به کالسکه بر روی آگهی شما کلیک می‌کنند و از صفحه فرود بازدید می‌کنند. در طی انجام این کار، مرورگر آن‌ها، کوکی تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز شما را برمی‌دارد. سپس آن‌ها برای برخی خریدهای دیگر به سایر سایت‌ها می‌روند. با این حال، هنگامی که آن‌ها از یک وب سایت محبوبِ دیگر بازدید می‌کنند، تبلیغ شما را برای کالسکه‌ها دوباره می‌بینند. دوباره وقتی که آن‌ها به یوتیوب می‌روند، آگهی شما را در آنجا نیز می‌بینند. با این اتفاق برای مشتریان احتمالی، این واقعیت ساده که لوگوی شما و نام تجاری را نشان می‌دهد و بیشتر از رقبایتان ارائه می‌شود، به افزایش فروش می‌انجامد.

در مطلب بعدی به ۶ مورد بعدی و ۳ استراتژی بسیار مهم برای موفقیت در تبلیغ گوگل یا گوگل ادوردز اشاره می‌کنیم.

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۲ رتبه بندی