مطمئن شوید که محتوای شما دیده می شود.

فهمیدن جزئیات وب سایت های سازگار با موتور های جست و جو برای بهینه سازی محتوای سایت بسیار مهم است. اما همین که حداقل ها پوشش داده شد، همانطور که در مقاله ی ۱۰ نکته طلایی برای تهیه ی محتوای کاربرپسند گفته شد، شما باید محتوای خود را به بازار عرضه کنید.

موتور های جست و جو هیچ شاخصی برای ارزیابی کیفیت محتوای ارائه شده ندارند. اما به جای آن، تکنولوژی جست و جو، معیارهایی برای ارتباط و اهمیتِ پست دارد. همچنین این موتورها، معیارها را از طریق ردیابی آنچه مردم انجام می‌دهند، ارزیابی می‌کنند. آنچه مردم کشف می‌کنند، می‌خوانند و نظر می‌گذارند، برای موتورهای جست و جو  اهمیت دارد. بنابراین شما تنها نمی‌توانید یک وب سایت کامل طراحی و مطالب خوبی بارگذاری کنید و گمان کنید بهینه سازی محتوای سایت را انجام داده‌اید و کار تمام است! بلکه باید این مطالب را به اشتراک بگذارید و درباره آن صحبت کنید.

+ چگونه به کمک محتوا، سایت خود را بهینه سازی کنیم؟

ماهیت رقابتیِ موتورهای جست و جو:

اگر نگاهی به هر صفحه از نتایج گوگل بیندازید در می‌یابید که چرا بهینه سازی محتوای سایت ، طول عمر بلند و سالمی را پیش رو دارد.

به طور میانگین ۱۰ سایت در هر صفحه از نتایج گوگل نشان داده می‌شوند، سایت هایی که این صفحات را پر کرده‌اند، بر اساس معیارهای گوگل مرتب شده‌‎اند. سایتِ بالاتر از شما، تعداد کلیک بیشتر و در نتیجه مشتریان بیشتری جذب خود می‌کنند. سایت های اول تا سوم، ترافیک بیشتری در مقایسه با سایت های بعدی از آنِ خود می‌کنند. واقعیت این است که همیشه توجهِ زیاد به نتایج نخست، انگیزه های مالیِ لازم برای سرمایه گذاری بر روی بهینه سازی سایت یا همان سئو را فراهم می کند. مهم نیست در آینده چگونه معیارهای رتبه بندی گوگل تغییر می‌کنند، وب سایت ها و کسب و کارها برای این دیده شدن و توجه، ترافیک کاربران و تقویت برندشان، رقابت خواهند کرد.

سئو پیوسته در حال تغییر است.

زمانی که بازاریابی موتورهای جست و جو برای اولین بار در اواسط دهه ی ۱۹۹۰ آغاز شد، در کتابچه راهنمای کاربر، برچسب کلماتِ کلیدی و پر کردن کلمات کلیدی در هر صفحه مرتبا به عنوان تکنیک های لازم برای بهینه سازی محتوای سایت و کسب رتبه‌ی بالاتر در صفحه ی نتایج مطرح می‌شد. در سال ۲۰۰۴، انقلابی در عرصه‌ی لینک های داخلی و خارجی به وجود آمد. انکر تکست ها (anchor text) پدید آمدند و خرید انبوهی از لینک های خارجی رایج شد. در آن سال‌ها لینک های داخلی، سال‌های ابتداییِ ظهور خود را تجربه می‌کرد. در سال ۲۰۱۱، بازاریابی شبکه های اجتماعی جزو بهترین روش‌های بهینه سازی موتور های جست و جو بود. بنابراین بسیاری از تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ که در سال ۲۰۰۴ کار می‌کردند، می‌توانند امروز به بهینه سازی سایت شما، آسیب برسانند.

آینده نامعلوم است اما در دنیای جست و جو، تغییر دائمی است. به همین دلیل بازاریابی موتور های جست و جو برای تمام کسانی که مایل به حفظ جایگاهشان در فضای رقابتی هستند، همچنان یک اولویت است. برخی معتقدند سئو در حال نابودی یا حتی معتقدند هرزنامه است! در پاسخ به آن‌ها ذکر این نکته ساده اکتفا می‌کند که:

“وب سایت ها برای بالا بردن جایگاه خود در موتور های جست و جو رقابت می‌کنند و آن‌هایی که تجربه و مهارت لازم برای بهبود رتبه خود در اختیار دارند، ترافیک و بازدید بیشتری را دریافت می‌کنند.”

با ثبت دیدگاه و امتیاز، ما را در ارزیابی این مطلب و ارائه مطالب با کیفیت تر و کاربردی تر راهنمایی کنید. سپاسگزاریم

۵/۵۴ رتبه بندی